Zmiana STYLU, to pryszcz w stosunku do tego, co MUSISZ zmienić w SOBIE – 10 kroków do zmiany o których mówi osobista stylistka

stylistka warszawa

Udostępnij

-Czas czytania: 10 minut-

Niezależnie od tego, czy jest to przemiana fizyczna, czy mentalna, wszyscy od czasu do czasu pragnęliśmy być lepszymi wersjami samych siebie. Czemu nie? Samodoskonalenie nigdy nie jest negatywnym celem. Jednak podróż polegająca na przekształceniu się w nową osobę i staniu się kimś, kim zawsze chciałaś być, może być walką i trudną drogą. Wcale nie musisz tego robić, to ja muszę, bo bardzo tego chcę. A Ty?

Nie możesz po prostu myśleć o zmianie siebie i nic w tym kierunku nie robić. Jasne, brzmi to niesamowicie, ale to nie jest magiczna misja, którą można pokonać samymi myślami. Zamiast tego małe kroki, które podejmiesz w tej podróży zmiany siebie i transformacji, aby stać się lepszą osobą, są tym, co dzieje się na tej niesamowitej drodze do siebie. Nie martw się; to nie jest takie długie ani trudne jak w moim przypadku. Tylko wtedy, gdy podążasz za każdym ważnym krokiem samotransformacji, jeden po drugim, możesz zacząć zauważać te piękne i ważne zmiany w sobie. Więc bez zbędnych ceregieli zbadajmy dziesięć niezawodnych sposobów na przemianę wewnętrzną, ok?

Podzielę się z Tobą tym, co u mnie działa, a Ty możesz wziąć z tego to, co chcesz, co czujesz, że może pomóc też Tobie.

Spis treści:

10 kroków do Twojej wymarzonej zmiany

1. Nie śpiesz się, oddychaj, idź powoli

2. Zacznij czytać inspirujące książki

3. Otaczaj się właściwymi ludźmi

4. Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwa

5. Pozbądź się złych nawyków

6. Wyznacz sobie realne cele

7. Naucz się być w dobrej formie

8. Stań się swoim obserwatorem

9. Bądź dla siebie dobra

10. Bądź otwarta i słuchaj

10 kroków do Twojej wymarzonej zmiany

Kiedy uczysz się jak zmienić się w nową osobę, zawsze musisz zacząć od pewnych podstawowych nawyków. Nie da się zmienić swojej osobowości na taką, jaką chcesz, bez przyjęcia najbardziej istotnych i pozytywnych nawyków w swoim charakterze. Nawyki te obejmują:

1. Nie śpiesz się, oddychaj, idź powoli

Chociaż zmiana samej siebie jest od czasu do czasu niezbędna dla większości z nas, to możemy wywierać na sobie zbyt dużą presję w tym procesie. Musisz wiedzieć, że to ostatnia rzecz, która pomoże Ci przyjąć pozytywne zmiany. Dlatego najbardziej podstawową i istotną częścią samotransformacji jest nauczenie się tego, jak działać powoli, bez pośpiechu, w drodze do prawdziwej siebie. Weź więc głęboki oddech, zatrzymaj się, a gdy poczujesz, że to zbyt dużo, aby sobie z tym poradzić to stań i daj sobie tyle czasu ile potrzebujesz. Cierpliwość będzie w tym procesie niezbędna. Bo jeśli przez większość swojego życia żyłaś i działałaś w jakimś konkretnym schemacie, niczym na autopilocie, to zmiana i prawda o Tobie mimo, że jest piękna, to będzie wymagała czasu, aby stać się nową codziennością o której marzysz.

Mówię o tym w swojej pracy jako osobista stylistka, bo łączę pracę zewnętrzną z wewnętrzną. Tylko taka zmiana ma dla mnie sens.

Przeczytaj również: W stylu, tak jak i w życiu warto być przede wszystkim sobą

2. Zacznij czytać inspirujące książki

Czytanie może być czynnikiem decydującym o stworzeniu lub złamaniu osobowości danej osoby. Chociaż w większości pomaga to budować naszą nową i prawdziwa osobowość, wybór niewłaściwych książek może również działać odwrotnie. Od książek po czasopisma, a nawet pozytywne i wpływowe posty w mediach społecznościowych – wszystko, co pomaga Ci rozwijać się we właściwym kierunku jest dobrą lekturą. Znajdź więc dobrą książkę i poświęć czas na codzienną rutynę. Może to być na przykład fantastyczna książką mojego autorstwa „Jak jedna, mała zmiana może odmienić Twoje życie„, która pokazuje ten proces zmiany i konieczne kroki do podjęcia przez każdą z nas.

3. Otaczaj się właściwymi ludźmi

Najważniejsi w naszym życiu są ludzie z którymi spędzamy czas. To nie tylko nasza firma, ale także ludzie, którzy kształtują nasz charakter i osobowość. Jeśli jesteś pasjonatką zmiany swojego ciała i bycia fit, to spędzanie czasu z ludźmi, którzy poważnie traktują sprawność fizyczną i zdrowie, może całkowicie zmienić Twój sposób myślenia. Natomiast jeśli przebywasz z ludźmi, którzy żartują na temat ćwiczeń i mówią o tym, że nic nie musisz zmieniać i że zdrowy styl życia jest niemodny, to możesz nie być w stanie stworzyć sposobu myślenia o samodzielnym ćwiczeniu i zmianach dotyczących zdrowego stylu życia.

Dlatego jeśli potrzebujesz konsekwentnej i widocznej zmiany w swoim życiu, to musisz najpierw zmienić swoją społeczność i swoje otoczenie. Jeśli potrzebujesz zmienić swoje nastawienie do życia, to będziesz potrzebować więcej optymistów. A jeśli potrzebujesz zmienić swój styl, to będziesz potrzebować mnie, przeglądu szafy lub osobistej biblii stylu online, a nie kogoś kto będzie Ci powtarzał, że to jak wyglądasz nie ma żadnego znaczenia. To, jak wyglądasz jest ważne, bo Ty jesteś ważna. Mówię Ci to jako stylistka, , style coach, mama, kobieta, człowiek taki jak Ty…

Przejście do większych zmian:

Oprócz drobnych zmian w życiu istnieje wiele innych kroków, które mogą pomóc Ci nauczyć się, jak przekształcić się w nową osobę i posiadać tę nową osobowość, którą tak naprawdę masz. Ukrytą pod schematami, wychowaniem i przekonaniami, które wcale nie są Twoje. W tym celu niektóre większe zmiany osobowości, które możesz zastosować w życiu, obejmują:

4. Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwa

Jedną z rzeczy, która może sprawić, że staniesz się lepszą osobą, jest zwrócenie uwagi na to, co sprawia, że czujesz się szczęśliwa. Nie ma nic gorszego niż codzienne zmuszanie się do robienia tego, czego wcale nie lubisz. Wiem coś o tym, bo przez wiele lat zmuszałam się do pracy w korporacji, której już nie lubiłam. Codzienny wysiłek kosztował mnie masę energii, bo bałam się, że mój pomysł na biznes może nie wypalić. Ale odważyłam się i spróbowałam.

Od kilkunastu lat robię to, co kocham i to ma ogromny wpływ na każdy mój dzień. Wybrałam sobie zawód Style Coach-a (osobista stylistka + life coach w jednym), pomagam kobietom wyglądać i czuć się wspaniale, ubieram je, piszę dla nich książki i tworzę wartość, która niewątpliwie pozostanie po mnie jako coś, co miało choć minimalny wpływ na tworzenie lepszego świata. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak krok po kroku dojrzewałam do decyzji o własnej firmie, co było trudne, a co zaskakujące i wspaniałe, to przeczytj o tym w książce mojego autorstwa „Jak być szczęśliwą kobieta – 15 kroków„.

Przeczytaj również: Wyglądaj dobrze, czuj się świetnie! 7 sposobów na to jak wykorzystać modę na swoją korzyść

5. Pozbądź się złych nawyków

Nie możesz przejść do nowej osobowości i życia, trzymając się starych nawyków. Zwłaszcza, gdy są to złe nawyki, bo zawsze będą Cię przyciągać do tego, kim byłaś. Jednak wyzwanie przekształcenia się w nową osobę jest możliwe do osiągnięcia tylko wtedy, gdy pozbędziesz się starej osoby (złych nawyków), które sprawiły, że chciałeś się zmienić. Więc chociaż może to być ogromna walka, to musisz porzucić złe nawyki w swojej podróży do samotransformacji. U mnie to np. słodycze, jedzenie na noc, czarne myśli, próby oceniania innych, złość na przeszłość, obwinianie innych, etc.

Prawda jest w tym temacie jedna. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, to musisz zmienić swoje codzienne nawyki, swoje myślenie, działanie i to, kim jesteś dziś. Wierzę, że każda z nas jest kimś więcej niż tym, kim uwierzyła, że jest. Wiem to z własnego doświadczenia.

6. Wyznacz sobie realne cele

Czym jest transformacja bez pewności, że jesteś wystarczająco silna, aby osiągnąć wszystko? Oczywiście nie możesz już przyjaźnić się z „wątpliwością”, kiedy staniesz się nową osobą, prawda? Dlatego jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zwątpienia i stanie się nową osobą jest nauczenie się osiągania swoich celów. Możesz to zrobić, wyznaczając małe i osiągalne cele, realizując je i mówiąc sobie, że jeśli możesz to zrobić, możesz zrobić wszystko, czego zapragniesz. Tylko się nie poddawaj. Jeśli cel staje się trudny, to znajdź osobę, która zrobiła dokładnie to, o czym Ty marzysz i zacznij się nią inspirować. Bo jeśli istnieje na świecie choć jedna osoba, która to zrobiła, to jest dowód na to, że Ty też możesz!

7. Naucz się być w dobrej formie

Zrozumienie znaczenia swojego zdrowia i nauczenie się jak zachować formę, to dwie różne rzeczy. Możesz porzucić złe nawyki lub niezdrowe jedzenie, aby sprzyjać zdrowiu, ale co z powrotem do formy i osiągnięciem wysportowanej sylwetki? Możesz to zrobić tylko poprzez przyjęcie zdrowego stylu życia – od zdrowego jedzenia po ćwiczenia i zdrowy sen, wszystko jest ważne. Po przepracowaniu tych ważnych kroków zobaczysz widoczne rezultaty w procesie uczenia się, jak zmienić się w nową osobę. Wniosek: najlepszą osobą, która może Cię zmotywować do działania, jesteś Ty. To na sobie możesz poczuć, jak wiele możesz zmienić i jak wielki wpływ masz na swoje życie. A zdrowsza, silniejsza i pełna energii będziesz miała więcej siły na kolejne zmiany.

Ja niemalże każdego dnia widzę to u swoich klientek w swojej pracy jako osobista stylistka. Wtedy, kiedy zaczynają dobrze się czuć w ubraniu, które wybrałyśmy, kiedy wreszcie z dumą stają przed lustrem i podoba im się to, co widzą, to nabierają odwagi i motywacji do kolejnych życiowych zmian.

Przeczytaj również: Jak ubranie wpływa na nasze samopoczucie? Każda kobieta musi to wiedzieć. Ty też!

8. Stań się swoim obserwatorem

Bo właśnie wtedy, jako obserwator możesz spojrzeć na siebie z boku i zacząć wyłapywać zachowania, które chcesz zmienić. Możesz być zaskoczona tym, co zobaczysz, bo przez całe życie byłaś nieświadoma np. tego, że podjadasz pomiędzy posiłkami, albo, że ubierasz poplamione ubrania i kompletnie nie przywiązujesz do tego wagi, lub, że krzyczysz na swoje dziecko i nie widzisz w tym nic złego. Nie widziałaś tego do tej pory, bo było to Twoim naturalnym środowiskiem w którym wyrosłaś, tego zostałaś nauczona, tym jako skorupka nasiąkłaś za młodu i stało się to Tobą. Ale teraz, gdy patrzysz na to z boku i widzisz, to możesz to zmienić na to, co wypływa z Twojego serca, a nie jest wdrukowanym programem z dzieciństwa.

9. Bądź dla siebie dobra

Będzie to wymagało czasu, cierpliwości i uważności. Ale niestety po drodze do tej pięknej zmiany nie raz się potkniesz, upadniesz i kompletnie zawalisz. Uwierz mi, znam to. Ile razy obiecywałam sobie, że nie będę jadła po 18.00, a potem szłam do lodówki, bo burczało mi w brzuchu? Ile razy obiecywałam sobie, że nie będę traciła cierpliwości przy lekcjach z córką, a potem czułam, że zalewa mnie fala złości i zniechęcenia? Ile razy mówiłam, że nie będę już złośliwa dla męża, a potem jakoś tak nie wiadomo skąd rzuciłam coś uszczypliwego? Ile razy wątpiłam w siebie, krytykowałam za braki, za nieidealne ciało, za bycie niewystarczająco dobrą w każdym aspekcie i sama sobie podcinałam skrzydła mimo, że poprzedniego dnia wieczorem obiecywałam sobie, że już tak nigdy nie zrobię? Ale każdy nowy dzień, jest nową szansą, nową próbą, aż w końcu się uda. A jak się uda, to będzie to motywacją na kolejny dzień w drodze do zmiany tych nawyków na stałe.

Przeczytaj również: Prawda o miłości własnej i sposobach kochania SIEBIE – co na ten temat mówi Style Coach?

10. Bądź otwarta i słuchaj

To chyba jeden z najtrudniejszych punktów dla mnie, bo nie lubię, gdy ktoś mi zwraca uwagę. A sama poprosiłam o to swojego męża, aby mi mówił, gdy widzi, gdy słyszy, że idę w złą stronę. Nienawidzę, gdy ktoś zwraca mi uwagę, czuję się jak w szkole, gdy znów nauczyciel mi mówi, że nie dałam sobie rady z zadaniem i źle go zrobiłam, co w konsekwencji kończyło się złą oceną i wielkim stresem. Mam to głęboko zakodowane i fatalnie mi się to kojarzy. No ale właśnie w tym rzecz. Musiałam to odkodować, zrozumieć i zobaczyć, że to już nie jest ta sytuacja. Nie jestem bezbronną, małą dziewczynką, uczennicą, która wierzy w każde słowo nauczyciela, a dorosłą osobą, która prosi o pomoc przyjazną osobę na drodze do zmian na lepsze. Mimo, że to trudne, to uczę się tego i wciąż przypominam mężowi o tym, aby to robił, bo to skraca moja drogę do pięknej osoby jaką marzę, aby się stać.

Wiem, że zmiana nie jest łatwa. Ale uwierz mi próbowałam wszystkiego, łącznie ze zmianą wszystkich i wszystkiego. Namęczyłam się bardzo, ale efektów nie było żadnych. Te pojawiły się dopiero wtedy, gdy przyznałam, że zmiany muszą się zadziać przede wszystkim we mnie samej.

Jeśli potrzebujesz mojej pomocy w tym procesie zmiany, to zadzwoń lub skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy. Chętnie podam Cię rękę, pomogę Ci stać się najlepszą wersją prawdziwej siebie.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.