W stylu, tak jak i w życiu warto być przede wszystkim sobą? Zobacz co na to Style Coach

stylistka warszawa

Udostępnij

Czy często czujesz, że musisz udawać i nadrabiać miną, mimo, że wiesz, że to wcale nie jesteś Ty? Obawiasz się, że nie możesz powiedzieć tego, co naprawdę myślisz, bo wywołasz burzę, albo ludzie przestaną Cię lubić? Czy czujesz sięgając po ubranie do szafy, że tak naprawdę masz ochotę na coś innego, ale brak Ci odwagi, bo obawiasz się krytyki innych? Dobrze to znam z własnego doświadczenia, a dziś pracuję nad tym tematem z kobietami z całej Polski podczas indywidualnych sesji coachingowych. To naprawdę duży temat.

Bycie sobą jest o wiele bardziej przyjemne – to też wiem z doświadczenia!

Kiedy nie musisz udawać, to czujesz się bardziej zrelaksowana i wypoczęta. Bo udawanie kogoś kim nie jesteś zabiera naprawdę dużo sił i energii. Stajesz się wtedy bardziej świadoma tego, co się wokół Ciebie dzieje i sprawiasz, że Twoja energia swobodnie przez Ciebie przepływa, odczuwasz, słyszysz, bo ufasz sobie. Zdolność do ufania sobie pozwala Ci się odprężyć i cieszyć życiem, bez konieczności kontrolowania wszystkiego, co mówisz, co robisz, zgadywania reakcji innych i zastanawiania się, czy to, co powiedziałeś jest zabawne, interesujące czy też nie.

Jeśli czujesz, że ten problem dotyczy również Ciebie, to przygotowałam kilka dobrych podpowiedzi, dzięki którym zaczniesz być sobą, a tak naprawdę wrócisz do tego kim jesteś. Zaczniesz słuchać głosu swojej intuicji i mówić co myślisz, robić to, na co masz ochotę, wyrażać swoje opinie bez lęku i rozmawiać z innymi bez konieczności kontrolowania każdego słowa.

1.Decyzja o powrocie do siebie

To pierwszy, najważniejszy punkt, który mówi o świadomym podjęciu decyzji o tym, że chcesz wreszcie żyć po swojemu, mówić co myślisz i dokonywać swoich wyborów. Może zająć Ci to trochę czasu zanim się tego nauczysz, więc cierpliwość i powtarzalność będzie kluczowa. Z całą pewnością zderzysz się ze ścianą i wielokrotnie będziesz czuła, że nie wiesz co czujesz, nie wiesz co masz powiedzieć. Ale spokojnie, to konieczny etap dochodzenia do swojego „ja”. Ono przecież od lat jest zamrożone, zapomniane więc chwilę Ci zajmie zanim odkryjesz je na nowo.

2. Przypomnij sobie co lubisz, co jest dla Ciebie najważniejsze

Zastanów się nad swoimi wartościami. Co cenisz sobie w życiu najbardziej, co jest ważne i jak chcesz żyć. Możesz zrobić darmowy test wartości (tutaj), aby uświadomić sobie czy faktycznie żyjesz w zgodzie ze swoimi najważniejszymi wartościami i priorytetami. Jeśli nie, to czas na zmiany. Bycie wierną sobie wzmacnia pewność siebie i masz więcej chęci na bycie po prostu sobą.

3. Określ swoje mocne strony i talenty

Gdy już określisz to, w czym jesteś dobra, to warto koncentrować się na swoich naturalnych predyspozycjach. To nie jest jednak tak, że talent sam się obroni. Niestety talenty też mają słabe punkty i dlatego trzeba je rozwijać, ale gdy już wiesz jakie masz mocne strony, co Cię wyróżnia, to możesz koncentrować się właśnie na tych aspektach, aby w pełni rozwinąć swoje umiejętności i iść w świat z mocnymi skrzydłami.

4. Odkrywaj siebie, zamiast naprawiać – prawda jako lekarstwo

Pamiętaj, że Ty jako istota jesteś idealna i nigdy nie byłaś zepsuta. Zepsute są maski, które zakładamy przed obawą bycia sobą. Kiedy zaczniesz być szczera przede wszystkim ze sobą możesz je dostrzec i zacząć zdejmować. Kiedy będziesz umiała się przyznać do błędu, to również będziesz mogła go naprawić i stać się lepszym człowiekiem, którym w istocie jesteś.

5. Co inni o mnie pomyślą

Zamień na – co ja myślę o sobie, czy dobrze się ubrałam, dobrze czyli w zgodzie ze sobą. Kiedy spełniasz oczekiwania innych, to żyjesz z daleka od siebie. Pomyśl co by się stało, gdybyś żyła w zgodzie z każdym jednym człowiekiem na świecie, albo chociaż tymi którzy Cię na co dzień otaczają. Co chwila musiałabyś być inna i co chwila okazywałoby się, że ktoś jest niezadowolony. Przyszłaś na ten świat dla siebie, po to, abyś dała coś unikalnego od siebie i wzięła z życia to, czego potrzebujesz, aby być szczęśliwa. Nie martw się więc tym, co powiedzą inni, a zacznij żyć w zgodzie ze sobą. To trudne i piękne zadanie!

6. Nie porównuj się z innymi

Bo to kompletnie bez sensu. Jesteś jedyna w swoim rodzaju, nie ma drugiej takiej osoby jak Ty na całym świecie. Porzuć więc przekonanie, że masz być taka jak ktoś. Ty masz być taką jaką jesteś naprawdę. Uwierz mi w tym kryje się niezwykły cud. Ty.

7. Rozwijaj swoją indywidualność

Bardzo często słyszę od moich klientek, że jestem jedyną osobą, która pracuje w taki sposób w jaki pracuję. Chcę poznać przede wszystkim kobietę, która się do mnie zgłasza, słucham, pytam, a dopiero potem przystępuję do pracy. Słyszę to podczas przeglądów szaf jak również podczas wspólnych zakupów. Słyszę też, że nigdy wcześniej nie spotkały trenera, który podczas szkoleń dzieliłby się również swoimi błędami. Robię to zarówno podczas szkoleń dla przyszłych stylistek ale również stylowych warsztatów na których opowiadam o tym z czym i ja się mierzę każdego dnia. Już się tego nie wstydzę. Wiem, że płynie z tego ogromna siła i bycie razem z innymi kobietami w tematach zarówno pięknych jak i trudnych. Pokazuję sobą, że można odmienić siebie i swoje życie.

8. Zacznij od stylu zanim przejdziesz krok dalej

Mam ten przywilej pracować z kobietami. Ubieram je od lat, pracuję coachingowo, prowadzę warsztaty i doradzam w kwestii stylu. Jestem licencjonowaną Style Coach (osobista stylistka+ life coach w jednym) i absolutnie kocham swoją pracę, która sama świadomie wybrałam. Widzę co się dzieje kiedy kobieta zaczyna odkrywać swój styl, swój potencjał. Na zdjęciu jestem z Natalią, jedną z najbliższych memu sercu klientkom, którą znam już od kilku lat. To ona krok po kroku idzie do siebie. Gdy patrzy w lustro podczas zakupów, to pyta samą siebie – czy to jest naprawdę moje? Czy ja się w tym dobrze czuje? Bo określenie sylwetki i typu kolorystycznego mamy za sobą. Wiem, gdzie szukać ubrań dla Natalki, wiem do jakiego stylu dążymy, ale czuć czy to jest TO może tylko ona. Wizerunek Natalki jest powalający. Jej ciało mówi wszystko – czuję się świetnie, bo dotarłam do tego, kim naprawdę jestem.

I tego Tobie życzę! A jeśli potrzebujesz mojej pomocy, to zadzwoń 603380952 lub napisz do mnie info@jbsk.com.pl

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.