Samodzielny przegląd szafy – w 10 krokach

CZY JESTEŚ ZA STARA NA STYL CO O TYM MYŚLI IRIS APFEL(5)

Udostępnij

Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi ma szafę pełną ubrań, a mimo to twierdzi, że nie mają w co się ubrać. To najczęstsze stwierdzenie, które słyszę przez telefon od kobiet, które umawiają się ze mną na przegląd szafy. Pomogę Ci to zmienić, tworząc garderobę, która będzie dla Ciebie działać pozytywnie i którą pokochasz. Cel jest taki – będziesz dobrze wyglądać i czuć się świetnie bez względu na to, w co się ubierasz. Stworzenie idealnej zawartości garderoby wymaga czasu i może się zmieniać wraz z wiekiem i zmieniającymi się okolicznościami, więc daj sobie czas i baw się dobrze!

Podczas wspólnych przeglądów szaf z moimi klientkami staram się nie oceniać, nie krytykować wyborów czy też ilości ubrań. Zdaję sobie sprawę, że ubrania mogą być sentymentalne i przypominać chwile, kiedy przeżywałaś radosne lub smutne emocje. Ja też takie mam. Pracuję z kobietami, aby pomóc im osiągnąć piękne efekty i najlepszy wygląd, ale wiem, że nie jest to jednorazowy cud, a raczej ciągły proces, który ewoluuje razem z Tobą.

Aby Twoja garderoba była odpowiednia dla Ciebie i Twojego życia, zalecam coroczny lub sezonowy przegląd garderoby i/lub wycieczkę na zakupy. Za każdym razem, gdy jesteśmy razem, uczysz się czegoś, dzięki czemu stajesz się samowystarczalna, ale niektórzy klienci nadal lubią mieć moje stałe, bezstronne wsparcie. Ubieranie się staje się z czasem przyjemnym doświadczeniem. Dla mnie jest ogromną przyjemnością!

Jeśli zdecydujesz się na przegląd szafy w pojedynkę, to chcę Ci dać wskazówki, dzięki którym będzie to łatwiejsze. Oto one:

1.Skup się na jednym sezonie. Wybierz ubrania, które będziesz analizować – albo wiosna/lato, albo jesień/zima. Reszta ubrań powinna być schowana i nie mieszać się z obecną porą roku. Jeśli jest środek jesieni, to wszystkie ubrania wiosenno letnie powinny znaleźć się w pudełkach na szafie albo w innym miejscu, które wybierzesz. Pamiętaj, że w Twojej szafie są rzeczy, które sprawdzą się o każdej porze roku, takie jak t-shirty czy jeansy. Ale nie są to np. śniegowce czy kostiumy kąpielowe.

2. Wyjmij z szafy wszystkie ubrania, dodatki, buty, torebki, okrycia wierzchnie, bieliznę oraz biżuterię. Twój wizerunek tworzy wszystko to, co masz na sobie, więc analizie powinno podlegać wszystko. Skorzystaj z okazji i wyczyść swoją szafę, zapewne dawno tego nie robiłaś.

3. Teraz czas na diagnozę Twojej sylwetki. Pamiętaj, że jest to kluczowe zanim zabierzesz się porządki w szafie. Musisz znać swoją sylwetkę po to, aby wiedzieć jakie fasony idealnie do Ciebie pasują, a które nie. Bez tej wiedzy przegląd szafy czy wspólne zakupy nie mają sensu. Po tym, jak zdiagnozujesz swoją figurę, to nie tylko usuniesz z szafy niewłaściwe fasony, które nie służą Twojej sylwetce, ale też zakupy będą zdecydowanie łatwiejsze. To już wiesz jaką sylwetką jesteś? Jeśli nie, to zobacz >>>tutaj.

4. Kolor jest równie ważny. Tak jak musisz znać swoją sylwetkę, tak również musisz znać swój typ kolorystyczny. Po co? Po to, abyś wiedziała jakie kolory sprawiają, że czujesz się i wyglądasz wspaniale. Te kolory sprawiają, że Twoja tęczówka jest jeszcze piękniejsza, a cera łagodniejsza. To kolory, które są spójne z Tobą i podkreślają Twoją urodę. Jeśli nie znasz jeszcze swojego typu kolorystycznego to zobacz >>>tutaj.

5. Teraz czas na podjęcie decyzji – jaki styl jest Twoim stylem? Jak chcesz wyglądać? Kim jesteś i jak chcesz pokazać się światu? Czy lubisz klasykę, czy może romantyczne koronki i falbanki, a może charakter i wyrazisty pazur? To jest bardzo ważne pytanie, bo od tego zależy, co zostanie w Twoje szafie, a co z niej wyjdzie. Jeśli masz problem z decyzją, to zacznij od fasonów i kolorów, a być może styl przyjdzie z czasem. Na spokojnie Kochana.

Pinterest.pl

6. Teraz jest to ten czas, kiedy będziesz decydować o tym, co wraca do szafy, a co nie. Jeśli coś jest zniszczone, sprane, dziurawe i zjedzone przez mole, to nie ma nad czym się zastanawiać. Te rzeczy po prostu muszą odejść, zostać przerobione na ściereczki lub do wyrzucenia.

7. A następnie kolejne rzeczy analizujesz pod kątem fasonu oraz koloru. Jeśli dana rzecz nie jest odpowiednia dla Ciebie pod względem fasonu oraz koloru, to musi odejść. Możesz sprzedać ją na Vinted lub oddać potrzebującym. To są te rzeczy, które mimo dobrej ceny, mimo tego, że są modne i dobrze wyglądają na koleżance, Tobie robią stylistyczną krzywdę.

8. Kiedy już przeanalizowałaś wszystko (ubrania, buty, torebki, biżuterię oraz inne dodatki) to przyszedł czas na stworzenie zestawów z tego, co w szafie zostaje. Możesz porobić komplety na podłodze i zrobić im zdjęcia. W ten sposób będziesz miała gotowe pomysły stylistyczne na każdy dzień.

9. Do szafy wracają tylko idealne dla Ciebie rzeczy. Jeśli niewiele Ci zostało, albo prawie nic, to zanim kupisz nowe ubrania, zostaw sobie trochę tych rzeczy, abyś miała w czym chodzić. Przy okazji możesz zrobić porządki i poukładać spodnie ze spodniami, bluzki z bluzkami, marynarki z marynarkami, etc…

10. Dopiero teraz na podstawie tego, co zostało w Twojej szafie, możesz zrobić listę koniecznych zakupów i z nią iść na zakupy. Bo jeśli wszystkie marynarki okazały się za małe, to zapewne jedna bądź przynajmniej dwie znajdą się na Twojej liście. Jeśli masz wszystkie buty zniszczone, a t-shirty wyblakłe, to również warto te braki uzupełnić.

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.