Sylwetki JBSK

SYLWETKI NSA KOBIECE

Udostępnij

U nas każda sylwetka jest piękna!

Ubranie, to istotny element naszego życia. Podnosi samoocenę, poprawia nastrój, wpływa na smak życia. Dlatego warto zadbać o to, aby każdego dnia wyglądać i czuć się świetnie. Nie osiągniemy tego jednak, jeśli ubranie będzie źle dobrane, dlatego warto zacząć od rozpoznania swojej sylwetki i wybierać tylko takie ubrania, które nadadzą naszej figurze idealnych proporcji, pokreślą nasze atuty i piękne kształty.

Jakie sylwetki rozróżniamy?

Ramiona Venus – to sylwetka charakteryzująca się szerszymi ramionami od bioder. Sylwetka ta ma zazwyczaj większy kobiecy biust. Biodra są wąskie i mało widoczne. Aby nadać sylwetce właściwych proporcji,  należy dobierać ubrania, które dodadzą objętości biodrom, aby zrównoważyć ramiona np. zakładając spodnie z szerokimi i wystającymi kieszeniami, bądź rozkloszowane spódnice.

Marilyn Monroe – to sylwetka proporcjonalna powszechnie znana jako klepsydra. Ta sylwetka jest uznawana za idealną i do niej powinny dążyć wszystkie kobiety. Biodra są tej samej szerokości co ramiona, talia jest bardzo wyraźna. Kobiety o tej sylwetce mają nadmiar zakupowych możliwości, ponieważ całe mnóstwo ubrań będzie leżeć na niej idealnie. Warunkiem udanych zakupów jest wybieranie ubrań, które nie zakryją dekoltu i talii.

Zmysłowe biodra – to często kłopotliwa sylwetka, niedoceniana przez kobiety. Charakteryzuje się pięknymi, okrągłymi biodrami, które są szersze niż ramiona. To sylwetka, którą cieszy się między innymi piękna Jennifer Lopez. Aby nadać sylwetce idealnych proporcji, należy dodać objętości w ramionach ale nie zakrywać bioder, bo one są dużym atutem sylwetki. W tym przypadku idealne będą marynarki z poduchami, bluzki ze zdobieniami na ramionach oraz proste spodnie.

Super Sporty – ta figura potrzebuje dodania odrobiny kobiecości. Charakteryzuje się brakiem talii i krągłości. Ta sylwetka to szczęściara bo nie musi się obawiać pięknych zdobień, dodających objętości ubrań czy żabotów. Powinna ona sięgać po sukienki mocno podkreślające talię – zdobieniami bądź paskiem.

Okrągłe Słońce – figura ta ma okrągłe kształty w szczególności brzuch. Nie oznacza jednak, że ta sylwetka nie jest atrakcyjna (idealnym przykładem jest Magdalena Gessler). Ta sylwetka powinna unikać obszerności, wzorów oraz przezroczystych i cienkich materiałów. Powinna sięgnąć po kolorowe topy i zwiewne bluzki głębokim dekoltem oraz buty na solidnym obcasie.

Skrzydła Anioła –ta sylwetka charakteryzuje się tym, że ramiona i biust, nie mają istotnych różnic. Brzuch i biodra są nieco węższe, a nogi często są szczupłe i zgrabne. Posiadaczką tej pięknej sylwetki jest między innymi Dorota Wellman. Dla tej wyjątkowej sylwetki idealne będą zwykłe topy bez zbędnych ozdób, bluzki z dekoltem oraz sukienki z wbudowanym wzmocnieniem talii.

Słodka Mandarynka – ta zmysłowa figura charakteryzuje się szerszymi biodrami od ramion oraz mocnymi udami. Jedną z kobiet, która może poszczycić się tą sylwetką jest Kim Kardashian. Dla tej sylwetki idealne będą trapezowe sukienki mocniej zabudowane u góry. Taka sukienka doda objętości węższym ramionom i zakryje mocne uda.

Najważniejsze – każda sylwetka jest piękna. Trzeba tylko nadać jej odpowiednich proporcji!

Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zapisz się na konsultację stylistyczną, przegląd szafy lub wspólne zakupy ze mną.

Chętnie Ci pomogę. Zobacz ofertę TUTAJ

 Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.