Skąd mam wiedzieć, że to jest właśnie MÓJ styl?

stylistka warszawa

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Skąd mam wiedzieć, że dobrze robię? Jak być pewną, że dobrze wybrałam? Skąd mam wiedzieć, że to mój styl?

Okazuje się, że to świetne pytania na które większość z nas szuka odpowiedzi. Mam to szczęście, że pracuję z kobietami od wielu lat, poznaję je, ubieram i obserwuję. Widzę zmiany jakie w nich zachodzą i reakcje ciała, potem idące za nim słowa, a potem zmiany życiowe, które pojawiają się w konsekwencji chęci i gotowości do zmian. Sama znam ten proces doskonale, bo mam to szczęście, że praca, którą wybrałam jest motorem napędzającym mnie do rozwoju każdego dnia. Można powiedzieć, że sama przechodziłam, to samo i zaczynałam od zmiany stylu, wizerunku, a potem przeszłam dużo większe zmiany życiowe. Nowy partner, rodzina i praca, którą sama wybrałam i sama stworzyłam. Pracuję nad odkrywaniem najlepszej wersji siebie każdego dnia.

Skąd wiedziałam, że robię dobrze?

Prawda jest taka, że nie wiedziałam! Z czasem patrząc wstecz analizowałam uczucia, które mną kierowały wtedy, gdy dobrze wybrałam, ale też wtedy, gdy wybrałam źle. Ta analiza dała mi pewne wskazówki i wytyczne, którymi warto się kierować w życiu.

Jaki to jest proces, który na koniec ma nam dać dobrą decyzję niezależnie od tego czy chodzi o ubranie, jedzenie czy o wybór partnera?

Dochodzisz do tego miejsca w wyniku transformacji – powoli, małymi krokami. Zaczynasz od ciągłego dokonywania świadomych wyborów, uzyskiwania pomocy, kiedy jej potrzebujesz, a ostatecznie Twoje wybory przekształcą Cię w osobę, którą chcesz się stać i która prowadzi życie, które zawsze chciałaś mieć Dobry wybór, to proces – to podróż. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, czego chcesz. Czasami będzie to zaoszczędzenie kilku złotych, pójście na lody, zakupy modowe lub zachowanie większej równowagi w życiu — nikt inny nie powinien decydować, określać ani oceniać, czym dobra decyzja jest dla Ciebie.

Określanie swoich celów, pasji, wartości i dokonywanie świadomych wyborów w kierunku, w którym chcesz iść – to jest właśnie dobry wybór! Świadomość tego, w jaki sposób wewnętrzne wybory wpływają na nasze zewnętrzne zachowanie i gotowość stawienia czoła pozornie małym wyborom i dostosowania ich do tego, czego chcesz – to jest właśnie dobry wybór. Nie odniesiesz sukcesu w 100% przypadków, może na początku tylko w 5%. Ale te 5% jest niesamowicie ważne i potężne w skutkach, bo od tego wszystko się zaczyna i nadaje odpowiedni kierunek.

Czym jest więc wybór i podjęcie decyzji?

Wybór, to trzy odrębne procesy: świadomość, analiza i działanie.

Weźmy na przykład kwestię stylu. Świadomość pozwala na określenie potrzeb, określeniu stylu do którego chcemy dążyć. Analiza pozwala rozpatrzeć za i przeciw oraz wyeliminować to, co nie nasze, czyli np. co powinnam, czego oczekują inni, czego nie wypada. Działanie, to poszukanie osobistej stylistki lub praca w pojedynkę, zapisanie się na szkolenie czy stylowy kurs lub też poproszenie przyjaciółki o pomoc. Przegląd szafy, zrobienie listy zakupów i ruszenie do sklepów w poszukiwaniu idealnych stylizacji dla Ciebie!

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły dla stylistek

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.