BlogOsobista Stylistka radzi

Kolory, które sprawiają, że błyszczysz

By 1 czerwca 2019 Czerwiec 2nd, 2019 No Comments

Analiza kolorystyczna, to zadanie na kilka godzin. Ważne jest naturalne światło, brak makijażu, odrost włosów oraz neutralne kolory ubrania. Są jednak takie wskazówki z których możesz skorzystać teraz i zacząć swoją przemianę.

Czy kiedykolwiek stanęłaś przed lustrem i pomyślałaś: wow! Jak pięknie dziś wyglądam!

Mam nadzieję, że tak 😉

Może poczułaś, że czas pokochać siebie… a może po prostu sięgnęłaś po kolor, który sprawił, że wyglądasz świeżo, młodo, Twoja skóra błyszczy, oczy lśnią i cały obraz jest wręcz idealny. Taki efekt daje odpowiednio dobrany kolor. Gdy jednak pojawiają się sińce pod oczami, Twoja skóra szarzeje, oczy są niewyraźne i cały obraz jest nieciekawy, to może być to sprawka źle dobranego koloru. Ja tak właśnie wyglądam w czerni i w ciepłych, nasyconych kolorach.

Warto zacząć od tego, że wszystkie kolory mają swój ciepły i chłodny odcień. Nasza uroda i typy kolorystyczne również mogą być ciepłe lub zimne. Dlatego jeśli nie możesz sobie pozwolić na analizę kolorystyczną, to warto zrobić choć tyle i sprawdzić w jakich odcieniach wyglądasz zdecydowanie lepiej. Do tego ćwiczenia będziesz potrzebowała jedynie chłodnej chusty w odcieniu szarości oraz ciepłej w odcieniu złotego brązu. Pamiętaj jednak, że to tylko wstęp ale może wiele Ci podpowiedzieć.

Jeśli zdecydowanie lepiej wyglądasz w szarości, to może to oznaczać, że jesteś chłodnym typem kolorystycznym. Jeśli w ciepłym brązie, to może jesteś ciepłym typem kolorystycznym. Zobacz jak wygląda dalszy podział.

Widzisz już więc, że jeśli należysz do chłodnego typu kolorystycznego, to możesz być latem bądź zimą. Tak, tak, lato paradoksalnie należy do chłodnych typów urody. Jeśli jesteś ciepłym typem kolorystycznym, to możesz być albo wiosną, albo jesienią. Zobacz na przykładach jaka jest różnica między tymi typami urody.

Do której urody Twoja jest najbardziej zbliżona? Widzisz?

Jeśli czujesz, że najbliżej Ci do jesieni, to właśnie po kolory jesienne powinnaś sięgać. Jak wygląda jesień, z czym Ci się kojarzy? Jesień to barwy ziemi, zieleń i żółć spadających liści, rude korony drzew, czerwień muchomorów, brąz podgrzybków, filet bakłażanów, złociste ciepłe słońce. Po takie właśnie kolory powinnaś sięgać jako jesienny typ kolorystyczny.

I tak oceniasz każdy typ urody i szukasz kolorów danej pory roku, które będą pasować do Ciebie.

Jak myślisz? Jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą?

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk

Style Coach

Leave a Reply