Jesteś sylwetką Ramiona Venus? Poznaj swoje idealne fasony – podpowiada stylistka

350135830_786826843152767_4871160372442336623_n

Udostępnij

Jeśli jesteś sylwetką Ramiona Venus, to jesteś szczęściarą. Wiesz dlaczego? Dlatego bo ja też! I możesz inspirować się moimi stylizacjami na Facebooku oraz na Instagramie. Spotykam też wiele kobiet, moich klientek, które właśnie są posiadaczkami tej fantastycznej figury. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z kobiecymi sylwetkami więc sporo mogę Ci w tym temacie podpowiedzieć. Jesteś gotowa?

Jaka sylwetka jest tą do której dążymy?

W stylizacji uznaje się, że sylwetka podobna do klepsydry jest tą idealną. Chodzi o równe proporcje między ramionami a biodrami. Więc jeśli masz w obwodzie ramion około sto centymetrów, to w biodrach powinnaś mieć tyle samo, aby być tą sylwetką. Jeśli jest inaczej to znaczy, że powstaje pewna dysproporcja, którą możemy zrównoważyć właśnie za pomocą właściwych fasonów, dodając objętości tam, gdzie jej brakuje.

Przeczytaj również: Jak wybrać kolor, który jest dla Twojego typu urody?

Gdzie brakuje objętości sylwetce Ramiona Venus?

Sylwetka Ramiona Venus ma szersze ramiona niż biodra i to właśnie w biodrach należy dodać objętości, aby zrównoważyć szersze ramiona. Możesz to zrobić za pomocą szerszej, rozkloszowanej spódnicy czy spodni typu boyfriend czy piramidy. Ważne jest to, aby góra stylizacji była łagodna, bez zbędnych bufek, wielkich golfów czy marynarek z poduchami. Ważne też są dodatki – powinny być wprost proporcjonalne do sylwetki oraz dodające objętości w biodrach czyli np. torebka listonoszka, pasek czy większa, widoczna bransoletka.

Przeczytaj również: Czy ubranie może zmienić Twoje życie?

Gdzie szukać i kupować ubrania?

Ubierzesz się dosłownie wszędzie jeśli będziesz znała swoją sylwetkę, typ kolorystyczny i styl Twojej duszy. Jeśli nie wiesz jeszcze tego na swój temat, to koniecznie umów się na konsultację stylistyczną, wspólne zakupy a jeśli jesteś spoza Warszawy, to zamów swoją Osobistą Biblię Stylu, abyś już na zawsze wiedziała co kupować i abyś każdego dnia czuła się po prostu doskonale! To jak wyglądasz jest ważne, bo Ty jesteś ważna!

Przeczytaj również: Otwierasz szafę i płaczesz? Zrozum dlaczego tak jest i zmień to!

Gdzie szukać inspiracji, aby być zawsze modną?

Nie jestem za tym, abyś zawsze słuchała tego co moda podpowiada. Jestem za tym, abyś szukała stylu, ubrań, który podoba się przede wszystkim Tobie. Może być niemodny, ale ma się podobać Tobie i sprawiać, że będziesz czuła się fantastycznie. Nie warto podążać za trendami bo te wciąż się zmieniają, nie warto podążać za tym, co się powinno, co oczekują inni i co wypada. To schematy, które stoją nam na drodze do odkrywania siebie również w stylu.

To właśnie między innymi mówię w najnowszym, doskonałym Ebooku Formuła 3U – UBIERZ.UWIERZ.UWOLNIJ swój potencjał. Bo dla mnie ważna jesteś Ty, a nie rzeczy. Ważne jest to kim jesteś, kim chcesz się stać, wzmocnić Twoją pewność siebie i Twoje wartości. To jest najważniejsze.

Czy zawsze musisz trzymać się wytycznych względem sylwetki i budowania proporcji?

Myślę, że jeśli jesteś na początku swojej drogi odkrywania stylu, to ważne jest to, abyś poznała swoją sylwetkę, zasady budowania proporcji, doboru kolorów oraz określania stylu. To wszystko co musisz wiedzieć, aby świadomie budować styl o jakim marzysz. A kolejnym krokiem może być kreowanie po swojemu, zakładanie dużej marynarki nawet jeśli wiesz, że Cię poszerza. Ale na to poczekaj, abyś się nie pogubiła. Te złote zasady i wiedza na ten temat to podstawy od których powinna zacząć każda z nas.

Przeczytaj również: Prawda o miłości własnej i sposobach kochania SIEBIE – co na ten temat mówi Style Coach?

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.