Czy ubranie może zmienić Twoje życie? Co na ten temat sądzi osobista stylistka

350335529_798619221683906_3484343567802312392_n

Udostępnij

-Czas czytania: 3 minuty-

Z różnych badań wynika, że ludzie lepiej wyglądający mają też trochę lepiej czy łatwiej w życiu. Okazuje się, że osobom zadbanym, dobrze ubranym, ocenianym przez nas jako atrakcyjne, skłonni jesteśmy przypisać więcej pozytywnych cech. Wzbudzają one również w nas więcej zaufania i chętniej im pomagamy czy nawiązujemy z nimi kontakt. Czy ubranie więc wpływa na życie innych osób oraz nas samych?

Spis treści:

Dlaczego warto o siebie dbać?

Od samego początku wyjaśnijmy sobie jedno, powszechne nieporozumienie: dbanie o siebie nie jest równoznaczne z pobłażaniem sobie lub byciem samolubnym. Dbanie o siebie oznacza dbanie o siebie, abyś dobrze się czuła, była zdrowa, czuła się dobrze sama ze sobą, wykonywała swoją pracę, pomagała i troszczyła się o innych oraz abyś mogła robić wszystko, co musisz i chcesz zrobić w każdy dzień. Dbanie o siebie obejmuje wszystko, co wiąże się z zachowaniem zdrowia fizycznego oraz psychicznego — w tym higienę, odżywianie, ubieranie, jakość relacji z innymi i ze samą sobą.

Warto o siebie dbać, bo Ty jesteś ważna. Ze względu na szacunek do siebie i miłość o której wciąż tak niewiele się mówi.

Przeczytaj również: Wyglądaj dobrze, czuj się świetnie! 7 sposobów na to jak wykorzystać modę na swoją korzyść – podpowiada Style Coach

Co się dzieje, gdy nie dbasz o siebie?

Ubierasz się byle jak, to czujesz się byle jak – to jedno ze stwierdzeń, którym podzieliłam się podczas mojego wystąpienia na tegorocznym wydarzeniu Flow Summit. Wiele kobiet utożsamiło się z tymi słowami choć przecież żadna z nich nie pracuje jako osobista stylistka. Okazuje się bowiem, że temat wizerunku, wyglądu, ubrania jest bliski każdej z nas. Jest to część nas i nie można udawać, że to nie istnieje. Bo kiedy ubierasz się byle jak, to czujesz się byle jak, chowasz się przed innymi, przed życiem. Tracisz też pewność siebie i szacunek do osoby, którą widzisz w lustrze.

Nie szata zdobi człowieka?

Otóż Kochana to nieprawda – szata zdobi. Kiedy jesteśmy ubrane w rzeczy, w których czujemy się dobrze, atrakcyjnie, wygodnie, to stajemy się pewniejsze siebie, wyglądamy lepiej, ludzie uśmiechają się do nas, są lepiej nastawieni, a co za tym idzie spotyka nas wtedy więcej pozytywnych zdarzeń. Czyż da się temu zaprzeczyć? Oczywiście, wygląd jest tylko otoczką i najważniejsze niezmiennie jest to, co mamy przede wszystkim w sercu, ale nie warto ignorować tej otoczki, bo wciąż to nasza otoczka. Ubiór dobrany odpowiednio do danej sylwetki, typu kolorystycznego, a przede wszystkim taki w którym dobrze się czujemy wpływa z pewnością na jakość naszego życia. Mogłabym posłużyć się tu badaniami i znanymi nazwiskami, ale czy naprawdę jest to konieczne? Przecież doskonale to wiesz i czujesz. Potwierdzeniem na to są moje klientki, setki klientek, które skorzystały z moich usług, zrobiły przegląd szafy, wyrzuciły szmaty w których źle się czuły, zostawiły tylko te ubrania, które sprawiają, że czują się dobrze, a resztę z czasem uzupełniły podczas zakupów.

Przeczytaj również: Jak ubranie wpływa na nasze samopoczucie? Osobista stylistka dzieli się swoim doświadczeniem

Dlaczego warto pamiętać o sobie?

Moim zdaniem zawsze warto być dobrze ubraną, uczesaną, a w przypadku nas kobiet, nie zaszkodzi także odrobina makijażu. Nie warto tych rzeczy zostawiać tylko na specjalne okazje. Otóż Kochana pozwól, że Ci przypomnę – każdy dzień jest specjalną okazją. Możesz o tym przeczytać w moim najnowszym, fantastycznym Ebook-u FORMUŁA 3U – UBIERZ.UWIERZ.UWOLNIJ swój potencjał. Znajdziesz w nim mnóstwo dowodów na to, że to jak wyglądasz jest ważne, bo Ty jesteś ważna.

Change your clothes, change your life!

Kiedy wyglądasz dobrze, jesteś pewniejsza siebie, czujesz się swobodnie i pewnie. Nie ważne czy w domu, czy poza nim. W każdej chwili jesteś gotowa na przykład do nieoczekiwanych spotkań i wizyt choćby kuriera czy znajomych, którzy przejeżdżali obok i postanowili wpaść. W każdej chwili czujesz się dobrze ze samą sobą – czyż to nie wspaniałe uczucie komfortu, którego tak szukamy w życiu? Kiedy wychodząc z domu wyglądasz źle, zapewne modlisz się, żeby nie spotkać nikogo znajomego na ulicy. Kiedy wychodząc wyglądasz dobrze jestem pewna, że ten problem znika u większości z nas. Wręcz przeciwnie, cieszymy się, że spotykamy znajomych, jesteśmy otwarte, wchodzimy z pewnością do nowych miejsc, rozglądamy się pewnie i obserwujemy świat pełen inspiracji. Otwieramy się na nowe możliwości.

Przeczytaj również: Otwierasz szafę i płaczesz? Zrozum dlaczego tak jest i zmień to – podpowiada stylistka

Dlaczego warto dbać o swoją energię życiową?

Jeśli piękna sukienka sprawia, że czujesz się świetnie, to znaczy, że właśnie podnosi się Twoja energia. Czy nie o to właśnie w życiu chodzi, aby mieć radość i podnosić swoje wibracje? Czy nie łatwiej się wtedy żyje? Skoro tak, to warto robić najwięcej tego, co nas uszczęśliwia.

Od wielu lat zajmuję się Style Coachingiem (osobista stylistka + life coach w jednym) i robię to, co kocham, co uszczęśliwia mnie, ale również innych. Moje życie zmieniło się nie do poznania właśnie dzięki temu, że robię to, co lubię. Kiedy dodam do tego, pisanie książek dla kobiet, pielęgnowanie kwiatów w ogródku, wspieranie mojej córeczki w lekcjach, spotkania z przyjaciółmi i szykowanie pysznych, zdrowych posiłków, to okazuje się, że moja energia wibruje bardzo wysoko. Staję się wtedy bardziej odporna na niepowodzenia i spadki nastrojów. Mam więcej optymizmu w sobie, chęci do działania i pomysłów na to, aby zmieniać świat na lepsze, zaczynając od siebie. To jest wspaniałe!

Czy ubranie może więc zmienić Twoje życie?

Do mojej szkoły stylistek New Style Academy zgłasza się coraz więcej kobiet, które chcą pracować w zawodzie stylistki. Czują, że bardzo chcą robić to, co kochają, ale też wiedzą, że potrzeba na tego typu usługi wciąż rośnie. Każda z nas swoją przemianę potrzebuje zacząć od pierwszego kroku. Może to być właśnie zmiana wizerunku, metamorfoza wyglądu, szafy i odkrycie swojego stylu. Więc odpowiedź brzmi – tak! Ubranie, zmiana, zadbanie o siebie może nas popchnąć w dobrym kierunku. Bo wtedy, kiedy wierzymy w siebie, czujemy się dobrze same ze sobą, to zaczynamy po prostu ufać sobie i temu co podpowiada nam serce.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.