Jak wybrać kolor, który jest dla Twojego typu urody? To bardzo ważne, mówi pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach

3415835e3187980928e64ad0d8fe8821

Udostępnij

-Czas czytania: 3 minuty-

 

Analiza kolorystyczna to zadanie, które musisz wykonać jeśli chcesz wiedzieć w jakich kolorach wyglądasz najlepiej. Musisz dowiedzieć się jakim jesteś typem kolorystycznym spośród czterech typów urody czyli: wiosna, lato, jesień czy zima. Taką analizę możemy zrobić u Ciebie w domu podczas przeglądu szafy, lub podczas spotkania online, które jest w pakiecie usługi online Osobista Biblia Stylu, która jest dla wszystkich kobiet, które mieszkają poza Warszawą, Polską czy Europą.

 

Zawsze marzyłam o tym, aby docierać do kobiet na całym świecie i dlatego ta usługa cieszy się tak dużym uznaniem. Okazuje się, że mnóstwo Polek mieszka poza granicami naszego państwa, a nadal kobiety te chcą korzystać z usług w naszym kraju. Z czego oczywiście bardzo się cieszę!

 

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jakie są zalety poznania swojego typu kolorystycznego

2. Jakie są skutki noszenia kolorów nie swojego typu kolorystycznego

3. Jak rozpoznać swój typ kolorystyczny

 

Jakie są zalety poznania swojego typu kolorystycznego?

 

Czy pamiętasz kiedy ostatni raz założyłaś rzecz, zobaczyłaś się w lustrze i pomyślałaś – jej ale super wyglądam! To może być właśnie zasługa odpowiednio dobranego koloru. Jeśli efekt był odwrotny, to być może sięgnęłaś po kolor nie ze swojej palety kolorystycznej. Jakie są więc zalety i dlaczego warto wiedzieć jakim się jest typem kolorystycznym? Oto kilka powodów:

 

 • będziesz wiedziała, które kolory sprawiają, że wyglądasz zawsze świetnie
 • ułatwisz sobie zakupy, ponieważ będziesz wiedziała po jakie kolory sięgać, a po jakie nie warto
 • pozbędziesz się kolorów z szafy, które nie są dla Ciebie
 • będziesz wyglądać świetnie, świeżo i podkreślisz swoje atuty
 • poczujesz się pewniejsza siebie, a kolor doda Ci energii
 • dobór biżuterii, oprawek okularów, makijażu i koloru włosów stanie się łatwiejszy

Jakie są skutki noszenia kolorów nie swojego typu kolorystycznego?

 

Niestety wiele z nas ulega trendom i reklamom. Szczególnie wtedy, kiedy zmienia się pora roku i wszystkie myślimy, że skoro przyszła jesień, to należy kupić ubrania w jesiennych kolorach. Nic bardziej mylnego! Jeśli jesteś typem jesiennym, to jasne, nie ma problemu, możesz kupować, ale jeśli jesteś latem, to już nie. Twój typ kolorystyczny nie zmienia się wraz z porą roku. Zmieniają się wystawy i chęć zysku sklepów odzieżowych, ale Ty nie. Wbrew pozorom w środku jesieni możesz kupić letnie, delikatne kolory, wymaga to jedynie większego zaangażowania i poszukania ubrań dla siebie.

 

Czy warto? Zobacz jakie są skutki noszenia niewłaściwych kolorów:

 

 • wyglądasz na zmęczoną, starszą, niewyspaną lub chorą
 • niewłaściwy kolor sprawia, że czujesz się niewłaściwie
 • odbiera Ci to radość życia i energię
 • czujesz się nieatrakcyjna, więc też niepewna siebie
 • w szafie masz wszystko i nic, więc nie ma spójności i radości z ubrań
 • gdy idziesz na zakupy, to marnujesz czas w poszukiwaniu nie wiadomo czego
 • marnujesz również pieniądze wydając je na rzeczy w których często po prostu w ogóle nie chodzisz
 • każdy dzień zaczynasz zdenerwowana i zła, bo szafa pełna, a Ty nadal nie masz co na siebie włożyć
 • czujesz się sfrustrowana, rozżalona i niepewna, bo ubranie wpływa na Ciebie i na to jak siebie widzisz

Jak rozpoznać swój typ kolorystyczny?

 

Najprościej będzie poznać cztery pory roku. Widzisz je każdego roku, wtedy, gdy lato, zmienia się w jesień, liście zaczynają zmieniać barwy, a w lasach pojawiają się grzyby. Jesień blednie, pozbywa się kolorów, po to, aby nadeszła zima, wyrazista, ostra i jaskrawa. Gdy zima się kończy, to kolorami ciepłymi i żywymi wybucha wiosna na którą tak czekamy każdego roku. To właśnie natura przychodzi do nas z pomocą i inspiracją, bo wystarczy, że będziesz znała swój typ kolorystyczny i wrzucając do internetu hasło, pojawi się gama kolorów dla Ciebie, która pojawia się również w naturze. Jeśli to jest dla Ciebie za trudne, to pamiętaj, że ja jestem tu po to, aby Ci pomóc.

A teraz spójrz na poniższą grafikę i spróbuj dopasować swój typ urody. Kim jesteś? Zgaszonym, delikatnym, słowiańskim latem? Czy może mocną, ciemną, ciepłą jesienią? Spójrz w lusterko i spróbuj to ustalić.

 

 

 

 

Po jakie kolory powinnaś sięgać?

 

Jeśli czujesz, że najbliżej Ci do jesieni, to właśnie po kolory jesienne powinnaś sięgać. Jak wygląda jesień, z czym Ci się kojarzy? Jesień to barwy ziemi, zieleń i żółć spadających liści, rude korony drzew, czerwień muchomorów, brąz podgrzybków, filet bakłażanów, złociste ciepłe słońce. Po takie właśnie kolory powinnaś sięgać jako jesienny typ kolorystyczny.

 

Jeśli Twoja uroda jest ciemna, wyrazista i chłodna, to być może jesteś Zimą? Jeśli tak, to kolory zimy są zdecydowane, nasycone jak czerwień Świętego Mikołaja, biel śniegu, zieleń świerku czy czerń zimowego nieba. Ciemna Zima powinna unikać barw pastelowych, rozbielonych czy niezdecydowanych. Typy zimowe jako jedyne typy kolorystyczne dobrze prezentują się w czerni, dlatego mogą z powodzeniem i bez strachu sięgać po ten kolor. Pięknie zaprezentują się także w czerwieniach, zarówno w tych wpadających w róż – karmin, czerwień wiśniowa, burgund oraz krwista czerwień. Ciemnym zimom pasują także ciemne i chłodne zielenie typu szmaragdowy, ciemne błękity i fiolety – indygo, śliwkowy fiolet, jeżyna, granatowy. Pamiętaj, że dużo łatwiej będzie zdecydować najpierw czy jesteś jasnym czy ciemnym typem kolorystyczny. Jesień i zima to zdecydowanie ciemne typy urody.

Wiosna, to ta pora roku na którą czekamy, która wybucha intensywnymi kolorami po zbyt długiej zimie. Wiosna, to kolory żywej trawy, czerwień maków, niebieskie niebo, żółć mleczy, intensywne kolory kwiatów i budzącej się do życia przyrody. Kolory Wiosny powinny być przede wszystkim ciepłe, soczyste i nasycone, takie jak jej uroda. Ciepła wiosna pięknie zaprezentuje się w ciepłej czerwieni pomidorowej lub makowej, w soczystej zieleni jabłkowej, słonecznej żółci, pomarańczowym czy turkusowym. Może sięgać także po cieplejsze róże, kolory brzoskwiniowe, morelowe, ciepłą biel i inne ulubione ciepłe kolory.

Lato, typ urody słowiańskiej, jasnej i delikatnej dlatego kolory Lata powinny być przede wszystkim jasne, pastelowe i mało wyraziste. Drugim atrybutem tego typu kolorystycznego jest chłodny odcień, co oznacza, że osoby o tym typie urody częściej będą sięgały po chłodne pastele. Ten typ kolorystyczny pięknie prezentuje się w jasnych, chłodnych, przypudrowanych pastelach – pudrowy róż, gołębi błękit, miętowy, piaskowy beż, jasne szarości, czerwień arbuzowa. I pamiętaj bardzo ważne – wiosna oraz lato, to jasne typy kolorystyczne. Od tego zacznij swoją diagnozę!

I na koniec pamiętaj Kochana – to jak wyglądasz jest ważne, bo Ty jesteś ważna!

Jeśli ubierasz się byle jak, to czujesz się byle jak.

Jeśli nie potrafisz tego sama zrobić, to jestem tu dla Ciebie. Zadzwoń lub napisz przez formularz kontaktowy. Koniec z wymówkami! Możesz przyjechać do Warszawy na konsultację stylistyczną, prawda? Ja mogę przyjechać do Ciebie na przegląd szafy. A jeśli wolisz pracować online, lub po prostu mieszkasz daleko, to pamiętaj, że jest produkt, który stworzyłam specjalnie dla Ciebie – Osobista Biblia Stylu.

Czekam na Ciebie!

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zdjęcia: Pinterest, Kameralna.com.pl, Restyle Inc

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.