BlogPsychologicznie, kobieco

Jak odkryć swoją receptę na szczęście

By 27 stycznia 2020 No Comments

Jak odkryć swoją receptę na szczęście?

Tak, tak, swoją receptę na szczęście, bo nie ma jednej jedynej dla wszystkich kobiet. Wszystko dlatego, że każda z nas jest inna i każda z nas ma inny system wartości i inne marzenia. Dla jednych szczęściem będzie życie w wiecznej podróży, a dla innych stabilizacja i ciepło rodzinne.

A Ty, zastanawiałaś się jakie masz wartości? Czym się kierujesz bądź chciałabyś kierować się w życiu? Z pomocą przychodzi test wartości, o którym pisałam już tutaj. Koniecznie od niego zacznij.

A potem w poszukiwaniu recepty na szczęście przyjdzie nam z pomocą koło życia o którym pisałam już wcześniej >>>tutaj. I przyjrzenie się każdej ze sfer życia, która przecież składa się na nasze szczęście.

Ostatnio napisała do mnie kobieta, która zobaczyła mnie na spotkaniu z Fryderykiem Karzełkiem w Klubie 555. To niesamowite ale ten film obejrzało już ponad 20 tysięcy osób. Jeśli go nie widziałaś, to możesz obejrzeć go >>>tutaj. Wszystkie moje filmy i inspiracje są tę dostępne na moim kanale youtube >>>tutaj.

Marianna napisała, że od wielu lat próbuje być szczęśliwa i nadal nie jest. Potem napisała też Agata, że szczęście widocznie zarezerwowane jest dla innych, bo ona też szczęścia nigdy nie zaznała.

I tak się zastanawiam co jest przyczyną, co się stało? Ale gdy przypomnę sobie swoje życie jeszcze sprzed nie tak dawna, to pamiętam co sprawiało, że byłam nieszczęśliwa. Ujmując to w krótkich słowach był to:

– nieszczęśliwy związek z moim pierwszym mężem

– następnie praca, której nie lubiłam

– otaczanie się toksycznymi ludźmi

– ciągłe problemy z wagą, problemy ze zdrowiem

– brak stylu i pomysłu na siebie

– oraz niska samoocena, która sprawiała, że codziennie czułam się źle

I jak tu być szczęśliwą kobietą?

Zobaczenie tego wszystkiego, co sprawiało, że jestem nieszczęśliwa było pierwszym, najważniejszym krokiem na drodze do zmian. A potem zabranie się za samą zmianę.

Tak, tak! Jest robota do zrobienia Kochana. Od samego narzekania jeszcze nic się nie zmieniło. Bo jeśli chcemy zmienić swoje życie na lepsze, to musimy wziąć się do roboty.

Dużo piszę o tym w mojej książce “Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków” właśnie dlatego, aby inspirować inne kobiety do poszukiwania szczęścia według własnej recepty.

Oto fragment mojej książki dla Ciebie:

Jeśli chciałabyś przeczytać ją całą, to możesz zamówić ją TUTAJ

Zapewne już wiesz, że zmiana dotycząca relacji i mojego pierwszego, nieudanego związku skończyła się rozwodem. Nie zawsze tak musi być, uważam, że wiele par ma szansę na przetrwanie i wspólne budowanie fantastycznego związku, ale u mnie było zbyt dużo negatywnych przeżyć dlatego postanowiłam się rozwieźć i tym samym dać sobie szansę na poznanie mojego drugiego, wspaniałego męża.

Robiłam też karierę w korporacji, która okazała się być dla mnie miażdżąca. Oczywiście pamiętam te chwile, gdy wydawało mi się, że złapałam Pana Boga za nogi i byłam szczęśliwa dużo zarabiając i jeżdżąc samochodem służbowym, ale niestety w mojej pracy brakowało jednego – miłości, pasji i tworzenia czegoś wyjątkowego. Pewnego dnia po prostu nie mogłam wstać z łóżka, ale gdy już się podniosłam, to uznałam, że czas otworzyć własną firmę i zacząć robić to, co kocham. Tak właśnie zaczęłam pracę jako osobista stylistka, a potem licencjonowana Style Coach. I wbrew temu co mówili inni odniosłam więcej niż mogłam marzyć.

Toksyczni ludzie odeszli wraz z toksyczną pracą, ale to nie jest tak, że raz na zawsze. Nie raz muszę podjąć decyzję i postawić granicę ludziom, którzy tę granicę chcą przekroczyć.

Moje ciągłe problemy ze zdrowiem oraz z wagą męczyły mnie przez wiele lat. Jako młoda dziewczyna miałam mnóstwo kompleksów i katowałam się dietami. W dorosłym życiu wszystko to, odbiło się oczywiście zdrowotną czkawką ale pewnego dnia stało się coś niesamowitego i znalazłam odpowiedź na to, jak o siebie zadbać. Koniecznie przeczytaj o tym >>>tutaj.

Odkrywanie własnego stylu rozpoczęło się wraz z momentem wchodzenia na właściwą drogę zawodową. Bo to, co chcę robić odkryłam na jednym ze szkoleń na które się zapisałam. Zostań osobistą stylistka – to szkolenie, które dziś ja sama organizuję w mojej szkole New Style Academy. Ale to właśnie wtedy na takim szkoleniu odkryłam jaką jestem sylwetką, w czym będę wyglądać dobrze i jakie kolory do mnie pasują. Poszłam jednak o krok dalej, bo chciałam wykreować styl w zgodzie ze sobą. Po tygodniach eksperymentów udało się i dziś to, jak wyglądam jest spójne z tym, kim jestem. Dlatego w mojej pracy z klientkami indywidualnymi jest szalenie ważne, aby dążyć do kreowania spójnego wizerunku. Pamiętam o tym również podczas stworzonego i prowadzonego przeze mnie stylowego kursu online “Odkryj STYL swojej duszy” bo sama moda i trendy to dla mnie za mało.

Niska samoocena, to duże wyzwanie, którego nie zdołałabym rozwiązać sama. Zajęło mi to lata pracy and sobą. Zaczęłam od własnej terapii i od budowania świadomości, wysokiej samooceny, a wręcz miłości do samej siebie krok po kroku. To ciężka i długa praca, ale to praca, która daje piękne efekty.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci stworzyć własną receptę na szczęście, a potem krok po kroku zaczniesz stawiać coraz to odważniejsze kroki w kierunku zmian na lepsze.

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk

Style Coach

 

 

Leave a Reply