Jak kreuję CUDA w swoim życiu

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Gdy napisałam tytuł tego artykułu, to zaczęłam się zastanawiać czy oby na pewno ja je kreuję? Ale chyba nie da się tego inaczej nazwać, bo to są moje decyzje…

Wszystko zaczęło się pewnego lata 2012 roku kiedy postanowiłam stworzyć swoją firmę Jak Być Szczęśliwą Kobietą i zaczęłam pracować jako Style Coach (osobista stylistka + life coach w jednym). Po latach pracy w korporacjach czułam coraz mocniejszą frustrację w moim życiu i to doprowadziło mnie do takiej decyzji – aby zrobić to, co mi serce podpowiada, a nie to, co powinnam, co wypada, co uznaje się za prestiż.

Rozpoczynałam od kompletnego zera i początki były niezmiernie trudne, ale dziś wiem, że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Robię to, co kocham, pomagam sobie, pomagam innym kobietom i odczuwam coraz większą radość życia.

Jako Style Coach przeprowadzam kobiety przez zmianę wizerunku i wnętrza. Zależy mi na tym, aby każda kobieta czuła się piękna i wyjątkowa. Najczęściej wszystko zaczyna się od przeglądu szafy lub wspólnych zakupów, ale to dopiero początek. Bo wtedy, gdy poczujemy się piękne, pewne siebie, to zaczynamy mieć odwagę, aby zmieniać dużo więcej, pójść za głosem serca i uwierzyć w siebie. Taka też była moja droga, moje zmiany, więc wszystko to, co robię jest oparte nie tylko na wiedzy, ale też własnym doświadczeniu. Dlatego wiem, że to jest naprawdę możliwe. Zmienić się z kobiety zakompleksionej i niepewnej swojej wartości w odważną i pewną siebie. Z kobiety nieszczęśliwej w tę żyjącą pełnią życia.

Wtedy, gdy zaczynałam było we mnie mnóstw lęku. Nie chciałam wrócić do życia w korporacji, więc strach napędzał mnie do działania niemalże ponad własne siły. Robiłam wszystko, aby rozwinąć swoją firmę i wierzyłam, że będzie dobrze nawet wtedy, gdy było bardzo źle, biznes mi nie szedł, a klientek po prostu nie było. Wstawałam jednak każdego dnia rano, “poprawiałam koronę i zasuwałam dalej”.

Dziś wiem, że słuchanie głosu serca, to jedyny głos, którego warto słuchać. Bo to ten głos podpowiada mi co robić. A prestiż wcale nie musi oznaczać ogólnie przyjętej formułki, a życie po swojemu, według własnego pomysłu, własnej definicji i robienie tego, co się kocha bez względu na to, co to jest. U mnie w życiu właśnie tak jest. To jest prestiż! Słuchanie siebie i życie każdego dnia tak jak lubię, robienie tego, co kocham, podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą.

I tak powstała moja firma i dalej ją rozwijam. Gdy patrzę na zakładkę w menu na mojej stronie internetowej i widzę cztery książki, które napisałam i wydałam, to aż mi się nie chce wierzyć. Bo głosy z zewnątrz mówiły – Ty?, przecież nie jesteś pisarką…ale głos, który coraz mocniej słyszę, głos mojej duszy mówił – rób to, co czujesz, pisz jeśli właśnie tego pragniesz.

Więc idę i dzieją się prawdziwe cuda w moim życiu…

Jak je kreuję?

Bez względu na to, co mówią inni, co myślę, że byłoby rozsądne, co podpowiada mój wewnętrzny krytyk i jak bardzo chce mnie zablokować, idę za głosem serca.

Napisałam i wydałam dwie książki dla kobiet i jednego ebooka. Pewnego dnia przyszła mi myśl i prawdziwe pragnienie napisania książki dla dzieci i dorosłych. Mój wewnętrzny krytyk znów się odezwał i zapytał – ale jak to? Ty? książkę dla dzieci? Przecież nie jesteś specjalistką, przecież nie jesteś pisarką, etc….

Nie, nie jestem specjalistką, ani pisarką. Jestem kobietą, która czuje całym sercem i coraz mocniej czego chce od życia, i co chce życiu dać. Moje doświadczenia i zmiany są ważniejsze niż etykiety i przypisane role. Po prostu robię to, co czuję i co kocham najmocniej. A książeczkę “Jak być Szczęśliwą Myszką” poczułam cały sercem. I gdy patrzę na nią i gdy ją czytam, to wciąż się wzruszam, bo wiem jaką niesie za sobą wartość.

Przede wszystkim wartość dla nas, naszych zmian, tu, w moim życiu, w życiu mojej najukochańszej rodziny. To jest najcenniejsze. Ale wiem, że moje życiowe lekcje stają się o wiele bardziej wartościowe wtedy, kiedy dzielę się nimi z innymi.

Więc się dzielę i wiem, że to również odmienia życie innych.

Tak właśnie kreuję cuda mojego życia. Słucham serca, ale też każdego dnia wybieram. Dokonuję najważniejszych wyborów. No bo łatwo jest wstać i pomarudzić, że pogoda nie taka, że mieszkanie za małe, albo że znów muszę iść do pracy, której nie lubię. Dużo trudniej jest wziąć odpowiedzialność za swoje życie, zmienić pracę, docenić mieszkanie, które mam i pokochać każdą pogodę, bo na nią nie mam wpływu.

Zmieniaj to, co zmienić możesz, zaakceptuj to, czego zmienić się nie da.

I jeśli jest choć jedna osoba na świecie, która zrobiła to, o czym Ty marzysz, to Ty też możesz!

To moja dewiza życiowa. I choć na mojej mapie marzeń czeka wiele marzeń do spełnienia, to nie przeraża mnie to wcale i zaczynam każdy dzień od decyzji – że ten dzień będzie wspaniały.

Ty też możesz!

Uściski,

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.