Możesz być kim chcesz – to odkrycie odmieni Twoje życie

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pamiętasz to pytanie z dzieciństwa – kim chcesz być jak dorośniesz? Ja pamiętam doskonale, może dlatego, że nigdy nie wiedziałam co mam odpowiedzieć.

Jako dziecko kompletnie nie myślałam o przyszłości, byłam tu i teraz, więc to pytanie zawsze wydawało mi się bardzo dziwne. Z biegiem lat, to pytanie zaczynało mnie męczyć jeszcze bardziej, bo wciąż nie znałam na nie odpowiedzi. Zaczęłam więc robić to, co inni, poszłam na studia prawnicze, które okazały się być wielką, nudną pomyłką, a następnie zaczęłam podążać ścieżką kariery, która wydawała się być jedyną opcją, bo inni taką opcję wybierali.

Dziś pytanie – kim chcesz być – brzmi dla mnie zupełnie inaczej, bo wiem, że jeśli odkryję swoje wartości, kim chcę być dla świata, dla siebie, dla najbliższych, to zawód sam mnie wybierze (już wybrał) i będzie spójny z tym, kim jestem naprawdę.

Pięknie mówi o tym Dr Joe Dispenza, który jest dla mnie wielkim i przełomowym odkryciem. Mam wrażenie, że pisze on książki dla mnie, ale też mówi do mnie. Niewątpliwie stał się on ważną postacią w moim życiu, która pokazuje, że to, czego pragnę, naprawdę jest możliwe.

Postanowiłam stworzyć listę najważniejszych punktów i przekazów o których mówi, abyś mogła tu zaglądać i przypominać sobie o nich. Zrobiłam to również dla siebie, bo ja też chcę pamiętać i uczyć się nowej siebie.

Gdy pokonasz siebie starego, to musisz poznać siebie nowego.

Dr Joe Disponza

Jak więc pokonać siebie starego i stworzyć, poznać siebie nowego?

  • Myśli mają ogromny wpływ na nasze życie, na nasze przeznaczenie. Wiedza i informacje tworzą świadomość, a świadomość, to jaźń.
  • Kiedy przyswajamy nową wiedzę, zmienia się nasza energia, dlatego tak ważne jest to, co czytamy, co oglądamy i co przyswajamy. Bo to zaczyna tworzyć naszą rzeczywistość.
  • Kiedy przyswajamy nową wiedzę i zaczynamy ją powtarzać, to aktywują się obwody neuronowe i zaczynamy zapamiętywać te informacje.
  • Gdy o tym rozmawiamy, to budujemy w mózgu podstawy do nowego doświadczenia.
  • Gdy zaczynamy stosować tę wiedzę i zaczynamy wprowadzać ją do własnego życia, robimy coś na nowy sposób, dostosowujemy zachowanie do nowych intencji i działania do nowych myśli, to w mózgu tworzy się związek chemiczny nazywany uczuciem i może być to: szczęście miłość, inspiracja (zamiast strach, złość, etc.).
  • Poprzez doświadczenie ciało poznaje prawdę nowej myśli. I zaczynają się cuda, zaczynamy się zmieniać.

Ten proces zmienia nasze genetyczne przeznaczenie, modyfikuje nasz program biologiczny. Kluczem jest nie zrobić tego raz, a powtarzać i przekuwać je na umiejętność. Wkrótce staje się to jak wrodzona umiejętność, zaczynamy robić to z łatwością, bez wysiłku.

Ten niesamowity naukowiec, uczy ludzi jak przejść od nauki, poprzez nowicjusza, do mistrza. Od wiedzy przez doświadczenie do mądrości. Od umysłu, przez ciało do duszy. Od myślenia przez robienie, do bycia. Od zapamiętywania przez stosowanie, do wiedzy.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakimi są, a takimi jacy sami jesteśmy.

Te słowa są mocne i biorę je do serca. Ty też możesz to zrobić, jeśli chcsz sprawdzić kim na dzień dzisiejszy jesteś.

Za mną wiele zmian, ale jeszcze więcej przede mną. Muszę Ci jednak powiedzieć, że już czuję w sobie, w swoim życiu te słowa Joe. Niegdyś, gdy padał deszcz, było zimno i szaro, natychmiast pojawiały się we mnie myśli, które mówiły, że to jest beznadziejne, pogoda fatalna, jest brzydko i taki był cały mój dzień. W sposób świadomy zmieniłam te myśli, wstaję każdego dnia z ogromną radością i z wdzięcznością witam każdy dzień. Nie zależnie od tego jaka jest pogoda, to świat jest piękny i wyjątkowy. Dostrzegam zalety i piękno każdej pogody bez względu na to jaka ona jest. Zawsze jest piękna.

To dowód na to, że możemy się zmieniać, ja mogę się zmieniać i z marudy stać się pełną energii i zachwytu nad życiem kobietą i wiem, że ta zmiana widoczna jest w mojej energii, która przekłada się na mój dzień, na moich najbliższych, na moje życie. Dlatego stawiam się i idę dalej.

Mogę zmienić:

Strach w odwagę

Gniew we współczucie

Nienawiść w miłość

Zwątpienie w wiarę…

Wiem, że to wymaga ogromnego wysiłku i wytrwałości, ale ja już wiem, że warto. Stawiam się, marzę o tym, aby stać się najlepszą wersją siebie. Ale SIEBIE prawdziwej, takiej jaką chcę być, a nie jaką zostałam zaprogramowana.

Najważniejsze więc staje się przezwyciężenie SIEBIE SAMEGO, czyli tej części zaprogramowanej, w którą uwierzyliśmy, bo była nam przez lata powtarzana. Życie w zaprogramowanej przeszłości daje przewidywalną przyszłość.

To wymaga niezwykle silnej woli, silniejszej od zaprogramowanych nawyków. Konieczne jest to, aby stać się świadomym swoich nieświadomych myśli, zacząć zwracać uwagę na to, co się myśli i co się mówi oraz jak się zachowuje.

Jeśli dziś robisz to samo co wczoraj, to Twoje znajome wczoraj będzie przewidywalnym jutrem. W taki sposób nic się nie zmieni.

To, jak myślimy, jak się zachowujemy, to nasza osobowość, a to tworzy naszą rzeczywistość. Aby zmienić swoją rzeczywistość, trzeba zmienić swoją osobowość.

Dr Joe Dispenza

Jak dokonać zmian i stać się tym, kim świadomie chcemy się stać?

Wg Dr Joe Dispenza warto zacząć od obserwacji programu. Kiedy patrzymy na nasze myśli i zachowania, to stajemy się świadomością. W ten sposób oddzielamy się od naszej biologii i to pozwala zmienić siebie, aby czuć się lepiej i lepiej radzić sobie w życiu.

Jakie pytania warto sobie zadać?

  • Kim chcę być?
  • W co chcę wierzyć?
  • Jaka bym była, gdybym dostała drugą szansę?
  • Jak wyglądałoby moje życie, mój dzień, kiedy mogłabym go przeżyć jeszcze raz?

Wiem to na pewno, że możemy zacząć inaczej myśleć i tym samym zupełnie inaczej żyć. Wiem, bo sama tego doświadczam. Możemy świadomie tworzyć nową osobowość, bo będąc w tym samym, nie stworzymy nic nowego.

Ja już jestem coraz bardziej świadoma tego, kim nie chcę być, a kim chcę się stać. To moje wielkie marzenie i życiowy plan, aby stać się dla siebie wzorem. I choć wiem, że dużo pracy przede mną, to stawiam się, bo wiem, że mam wpływ na siebie i na swoje życie.

Tworzę swoje życie, nie jestem już jego ofiarą.

Biorę odpowiedzialność, nie chowam się już.

Wierzę w siebie i w to, że to wielki przełom i kolejny klucz do szczęścia.

Justyna Krawczyk

P.S. Zdjęcie zostało zrobione podczas szkolenia indywidualnego dla osobistej stylistki w mojej szkole New Style Academy

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.