BlogPsychologicznie, kobieco

Filmy na Święta, które warto obejrzeć

By 22 grudnia 2019 No Comments

Pracuję jako Style Coach (osobista stylistka i life coach w jednym) więc być może oczekujesz, że podam tu listę filmów związanych ze stylem. Albo spodziewasz się filmów związanych ze Świętami z cyklu Kevin sam w Nowym Jorku czy Grinch. Też lubię te filmy, ale w czasie świątecznym, gdy mam kilka wolnych dni stawiam na filmy, które wnoszą dużo więcej w moje życie poza świąteczną atmosferą.

Kocham filmy, książki, ludzi, historie, dzięki którym optymistyczniej patrzę w przyszłość. Nie tylko takie w których pokazane są sylwetki osób, które osiągnęły w życiu szczęście i sukces, ale również treść, która wskazuje na to, jak one to zrobiły. Jeśli chcesz posłuchać moich podpowiedzi dotyczących tego jak uwierzyć w siebie i zacząć żyć życiem o jakim marzysz, to posłuchaj >>>tutaj. Jeśli poszukujesz inspiracji z zakresu poszukiwania swoich talentów i tego, co naprawdę chcesz w życiu robić, to ja również dzielę się swoimi odkryciami >>>tutaj.

Oto lista moich ukochanych filmów:

1. SIŁA SPOKOJU

Życie młodego utalentowanego sportowca Dana Millmana to pasmo sukcesów – jest przystojny, ma pieniądze, a osiągnięciom sportowym towarzyszy równie imponujące powodzenie u kobiet, które zmienia jak rękawiczki. Niestety wypadek brutalnie przerywa jego karierę i wspaniałe plany na przyszłość. Dan załamuje się, zaczynają go męczyć przerażające koszmary. Którejś kolejnej nieprzespanej nocy trafia na stację benzynową, gdzie spotyka tajemniczego mechanika Socratesa, który na zawsze odmieni jego życie. Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Dana Millmana “Droga miłującego pokój wojownika”.

Kocham ten film za niewiarygodnie dużą ilość wartościowych treści. Uwielbiam go również za postawę głównego aktora, pełną determinacji a wręcz desperacji w dążeniu do swoich marzeń i pragnień. O tym do czego doprowadziła mnie desperacja w życiu możesz przeczytać >>>tutaj.

2. TYSIĄC SŁÓW

Jack McCall (Eddie Murphy) pracuje jako agent w wydawnictwie literackim. Przy zawieraniu transakcji często nagina prawdę, a nawet kłamie jak z nut, by osiągać wyznaczone sobie cele. Zaniedbuje też żonę Caroline (Kerry Washington) i ich nowo narodzonego syna. Pewnego dnia trafia na duchowego guru, doktora Sinję (Cliff Curtis), który daje mu porządną nauczkę. Na posesji Jacka wyrasta drzewo, z którego z każdym wypowiadanym przez mężczyznę słowem spada jeden liść. Gdy opadną wszystkie, drzewo umrze, a wraz z nim jego właściciel. McCall, który nie należy do osób małomównych, musi więc zapanować nad słowotokiem i znaleźć inny sposób na kontaktowanie się ze światem. Ta ciężka próba okazuje się dla niego okazją do uporządkowania swego życia. Zabawne familijna opowieść o skutkach przedkładania pracy nad rodzinę i przyjaciół z brawurową rolą znakomitego komika Eddiego Murphy’ego.

3. KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ

Christopher Robin (Ewan McGregor) nie jest już małym Krzysiem. Chłopiec musiał wyjechać ze Stuwiekowego Lasu do szkoły, zostawiając swoich najlepszych przyjaciół – Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska, Królika, Pana Sowę, Kłapouchego oraz Kangurzycę z Maleństwem. Teraz jest dorosły, ma własną rodzinę – żonę Evelyn (Hayley Atwell) i córkę Madeline (Bronte Carmichael). Zmaga się z problemami w pracy i wymaganiami okrutnego szefa (Mark Gatiss). Dorosły Krzysztof ciężko pracuje wmawiając rodzinie, że dzięki jego godzinom spędzonym w biurze będzie w stanie zapewnić wszystkim prawdziwe szczęście. Sytuacja zmienia się kiedy Madeline znajduje jego dawne skarby – rysunki przedstawiające Kubusia Puchatka i przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu… *Przypadkowo rozlany słoik miodu na karteczkę ze szkicem Kubusia Puchatka wybudzi misia z zimowego snu. *To właśnie Kubuś Puchatek trafi do Londynu, aby spotkać się ze swoim przyjacielem Krzysiem i przypomnieć mu, że czasem warto odnaleźć w sobie dziecko.

4. BRUCE WSZECHMOGĄCY

Kiedy szaremu śmiertelnikowi życie nie układa się po jego myśli i zamiast pasma nieprzerwanych sukcesów ciągle wieje przysłowiowy „wiatr w oczy”, często najwygodniej za swoje nieszczęścia i nieudacznictwo jest mu obwiniać samego Pana Boga. W taki właśnie sposób własne niepowodzenia tłumaczy Bruce Nolan, bohater kultowej już komedii Toma Shadyaca. Tymczasem zafrapowany egocentryzmem młodego mężczyzny Stwórca, postanawia ponownie spłatać mu figla.

Jak wskazuje tytuł, pewnego dnia główny bohater otrzymuje boską moc i ma za zadanie zastąpić Boga w jego codziennych obowiązkach.

5. W POGONI ZA SZCZĘŚCIEM

Film ten został oparty na wycinku z prawdziwego życiorysu Chrisa Gardnera – dziś bogatego przedsiębiorcy i filantropa, niegdyś ubogiego akwizytora, która musiał wraz ze swym małym synkiem zmagać się z bezdomnością. Właśnie temu aspektowi biografii Gardnera poświęcony został ten obraz. Widzimy tu bowiem jak główny bohater próbuje za pomocą bezpośredniej sprzedaży sprzętu medycznego zarobić na swą żonę i dziecko. Ten interes jednak idzie mu bardzo słabo, a pragnąca lepszego życia żona w końcu zostawia go samego wraz z synkiem. To jednak nie koniec kłopotów Gardnera. Dochodzi bowiem do sytuacji, że nie ma już on za co płacić czynszu i zostaje wyrzucony na bruk wraz z dzieckiem. Musi teraz błąkać się z małym synkiem po noclegowniach, parkach, publicznych łazienkach, w międzyczasie próbując dostać się do lepszej pracy (maklera giełdowego).

6. PRAKTYKANT

W filmie Praktykant De Niro gra Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia, i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Hathaway). Czyli jednak film związany z modą się tu pojawia. Uwielbiam go również za postać Jules, która ma ogromne serce do tego, co robi. Jeśli i Ty poszukujesz pracy z pasją i marzysz o zawodzie osobistej stylistki, to zobacz program naszego szkolenia >>>tutaj. A jeśli marzy Ci się odkrycie stylu w zgodzie z tym, kim jesteś, to zapraszam Cię na wyjątkowy i stylowy kurs online “Odkryj STYL swojej duszy“. Zobacz >>>tutaj.

7. JOY

„Joy” to opowieść o amerykańskim śnie. Sile niezłomnej kobiety i kapitalizmie złotej ery Ameryki lat 90-tych. Twórca m.in. „Poradnika pozytywnego myślenia” i „American Hustle” nakręcił baśń, która przede wszystkim ma nam poprawić samopoczucie. To również film na wskroś feministyczny- w pozytywnym sensie tego słowa. Oto mamy Joy ( Jennifer Lawrence)- twardą matkę dwójki dzieci, która żyje pod jednym dachem z totalnie dysfunkcyjną rodzinką. Mamuśka (Virginia Madsen) całymi dniami ogląda na łóżku telenowelę w klimacie „Mody na sukces”, żyjąc problemami jej bohaterów. Tatuś ( Robert de Niro) w przerwach między prowadzeniem zakładu samochodowego wyrywa kolejne kobiety, trafiając w końcu na chimeryczną wdowę-milionerkę ( Izabella Rosselini). Były mąż Joy, peruwiański leniwy lowelas (Edgar Ramírez) mieszka wciąż w piwnicy. Jest jeszcze zazdrosna przyrodnia siostra. Jedyną pociechą dla Joy jest jej babcia (Diane Ladd) i zarazem narratorka filmu. Problemy wszystkich członków wybuchowej rodzinki spoczywają na barkach Joy, która coraz mocniej zdaje sobie sprawę jak oddala się od swoich marzeń. Z jednej strony nie chce skończyć jak wegetująca matka, z drugiej nie podoba jej się istota sukcesu cwaniakowatego ojca.

Jeśli i Ty zastanawiasz się jak iść w kierunku swoich marzeń i jaka jest Twoja życiowa misja to przeczytaj >>>tutaj.

8. NIETYKALNI

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich… nietykalnymi!

Opisy oraz zdjęcia: google

 

Korzystając z okazji życzę Ci wspaniałych Świąt.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Leave a Reply