BlogOsobista Stylistka radzi

Plusy i minusy przeglądu szafy

By 23 października 2019 No Comments

Kobiety, które się do mnie zgłaszają na przegląd szafy często mówią, że się boją. Gdy pytam czego, to najczęściej padają takie odpowiedzi:

 • boję się, że mnie skrytykujesz
 • boję się, że mi wszystko wyrzucisz
 • wstydzę się pokazać zawartość mojej szafy
 • obawiam się tego, że mnie ocenisz

Kochana, doskonale rozumiem Twoje obawy. Musisz jednak wiedzieć, że pracuję jako Style Coach, czyli Osobista Stylistka i Life Coach w jednym. Moją misją jest pomaganie innym kobietom uwierzyć w siebie, sprawić, że odkryją swoją moc i wreszcie zobaczą, że są piękne, wartościowe, mądre i wspaniałe. Na temat Misji Życia mówiłam w dużych emocjach na zamkniętej grupie Jak Być Szczęśliwą Kobietą, do której serdecznie Cię dziś zapraszam>>>tutaj. Jeśli i Ty chcesz dowiedzieć się jaką masz Misję i co dla Ciebie jest naprawdę ważne, to przeczytaj mój artykuł na blogu “Życiowa misja – jak ją odnaleźć“.

Moja firma nie bez powodu nosi nazwę Jak Być Szczęśliwą Kobietą. “Jak” oznacza poszukiwania odpowiedzi na to pytanie, moje ale i Twoje. Ja już wiem, co to znaczy uwierzyć w siebie, pokochać siebie, mieć styl zgodny z tym kim jestem, czuć się dobrze samej ze sobą. Więc skoro wiem i to odkryłam, wiem jak zacząć i o co w tym wszystkim chodzi, to dziś z całego serca we wszystkim co robię chcę się tą wiedzą dzielić z innymi.

Bez względu na to czy prowadzę szkolenia z dress codu dla firm, czy szkolenia dla przyszłych stylistek, wydaję książkę czy idę na zakupy z moją klientką cel jest jeden. Chcę sprawiać, aby kobieta, która się do mnie zgłasza poczuła się dobrze, aby poczuła się lepiej po spotkaniu ze mną niż zanim do mnie przyszła.

Dlatego możesz być pewna, że Cię nie skrytykuję, nie obrażę, ani nie wyśmieję. Widziałam też już serki szaf także zaskoczyć mnie trudno. Marta u której kilka dni temu zrobiłam przegląd szafy powiedziała, że jest przypadkiem beznadziejnym i że mogę nie dać rady. Dałam i wcale nie było źle. Było wspaniale! Zresztą sama zobacz efekt poniżej.

Szafa Marty była niewielka. Pozbyłyśmy się jedynie starych, zniszczonych i nie pasujących do Marty ubrań. W jednym worku znalazło się to wszystko, co nadawało się jedynie do oddania potrzebującym. Z tego co zostało w szafie stworzyłyśmy mnóstwo fajnych zestawów, a na koniec powstała lista konkretnych zakupów.

Jakie są więc PLUSY przeglądu szafy?

Zanim jednak zacznę je wymieniać, to muszę Ci powiedzieć jakie najczęściej słyszę słowa od moich klientek po przeglądzie szafy. Są to: “po co ja tyle zwlekałam”…albo…”nie było się czego bać, było cudownie!”.

 • spotykamy się u Ciebie w domu, więc czujesz się komfortowo, przecież jesteś u siebie
 • zanim pokażesz mi szafę, to siadamy przy kawie i rozmawiamy. Chcę Cię poznać, dowiedzieć się kim jesteś i jakie masz oczekiwania oraz problemy z codziennym stylizowaniem. Wypytuję dokładnie, bo chcę stworzyć Twój styl w zgodzie z Tobą, chcę dowiedzieć się z czym sobie nie radzisz po to, abym mogła pomóc Ci rozwiązać Twoje codzienne bolączki
 • następnie przystępujemy do analizy sylwetki. Jej diagnoza jest ogromnie ważna, bo dopiero wtedy, gdy wiemy jaką jesteś sylwetką, to możemy dobierać właściwe fasony do Ciebie, a z niewłaściwych rezygnować
 • dokonujemy również analizy kolorystycznej po to, abyś codziennie mogła wybierać tylko takie kolory, które sprawiają, że wyglądasz jeszcze lepiej i pożegnać się z tymi, które robią nam małą krzywdę, czyli: sińce pod oczami, szara cera czy…wyglądasz na więcej lat, niż w rzeczywistości masz. Tak, tak, to robią nam źle dobrane kolory i wcale nie jest to tylko czerń
 • określamy też styl jaki chcesz osiągnąć, najlepiej jeśli on będzie taki z serca, spójny z tym, kim naprawdę jesteś
 • pozbywamy się z szafy wszystkiego, co Ci nie służy, jest stare ale z jakiegoś powodu nie możesz sama podjąć decyzji o rozstaniu (ja Ci w tym skutecznie pomagam)
 • z tego co zostaje w szafie, tworzymy niezliczoną ilość gotowych zestawów, które w postaci zdjęć trafiają do Twojego telefonu i w taki oto sposób codzienne “co ja mam na siebie włożyć??!” przestaje istnieć. I to wszystko po kilku godzinach spotkania z Osobistą Stylistką!!!

 • czasem myślisz, że z daną rzeczą nie da się już nic zrobić, albo nie masz na nią pomysłu, a ja tymczasem czaruję kilka zestawów, które stają się wow jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! Tak też było u Izy i Eweliny, których zdjęcia wrzucam poniżej
 • w szafie zaczyna panować porządek, a Ty zaczynasz się coraz częściej uśmiechać, bo nie możesz doczekać się kolejnego dnia, aby zaprezentować się w zupełnie nowym zestawie choć w starych rzeczach, które miałaś w swojej szafie, ale nie wiedziałaś jak je wykorzystać
 • masz też gotową listę zakupów, bo już wiesz czego tak naprawdę potrzebujesz. Koniec z chodzeniem godzinami po galerii i szukaniem nie wiadomo czego. Już wiesz jaką masz sylwetkę, jakich więc fasonów szukać, jakie kolory sprawią, że lśnisz, co więcej kupujesz tylko to, czego naprawdę potrzebujesz
 • porządek w szafie sprawia, że zaczyna Ci się porządkować życie…tak, tak….to naprawdę ma znaczenie
 • każdego dnia wyglądasz wspaniale, bo każdy dzień jest ważny i Ty każdego dnia jesteś ważna, prawda?
 • zaczynasz wierzyć w siebie i coraz częściej się uśmiechasz!
 • dodatkowo wzmacniam Cię ile mogę, komplementuję i podkreślam Twojej atuty, bo masz ich całe mnóstwo
 • na pożegnanie oprócz niespodziankowego woreczka przyjemności (nigdy nie wiadomo co tym razem w nim jest) otrzymujesz ode mnie mailem w formie pdf podsumowanie dotyczące Twojej sylwetki, Twojego typu kolorystycznego oraz stylu

Jakie są więc MINUSY przeglądu szafy?

 • jeśli w ogóle one istnieją, to powiedziałabym o trudnych rozstaniach. Czasem jest tak, że mamy przekonanie, że jeśli za coś zapłaciłyśmy, to nie wolno tego wyrzucać. Uspakajam wtedy – nie wyrzucamy, tylko oddajemy komuś, kto być może tej rzeczy bardzo potrzebuje
 • na przegląd szafy należy zaplanować jeden dzień wolny, bo ja też tak jak Ty nie pracuję w weekendy, ale myślę, że zasłużyłaś na dzień wolnego i z przyjemnością zrobisz coś dla siebie, prawda?
 • czasem tych worków do oddania jest więcej niż u Marty (tak jak np. u Magdy) i czasem trudno pogodzić się z takim widokiem jak poniżej. Ale zawsze wtedy zadaję pytanie – czy naprawdę chcesz chodzić w starych, zniszczonych ubraniach, w których czujesz się fatalnie?

W TRAKCIE / PO

Jakie najczęściej dostaję wiadomości po przeglądzie szafy?

“Czuję się wspaniale! Stare ubrania ale jakby nabrały nowego blasku”

“Spodziewałam się dużych zmian, ale nie aż takich. Czuję się wspaniale, a moja szafa jest piękna i uporządkowana”

“Niepotrzebnie tyle zwlekałam. Inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja”

“Dziękuję za wspaniały dzień pełen energii, komplementów i gotowych zestawów. Dzięki Tobie każdego dnia czuję się rewelacyjnie”

Bardzo dużo mi dało spotkanie z Tobą. Dziękuję! Zaczęłam odważniej spoglądać na ubrania – trochę bawić się nimi, ale pamiętając o zasadach. Dzięki określeniu typu kolorystycznego, w sklepie nawet nie oglądam połowy rzeczy – to bardzo oszczędza czas i chroni przed nietrafionymi zakupami. Polubiłam swoją szafę – potrzebowałam takiego profesjonalnego spojrzenia i komplementu. To dało mi więcej pewności siebie”

Wizerunek, to jak wyglądasz jest ważne. Wiesz dlaczego? Bo Ty jesteś ważna. Tylko tyle i aż tyle…

To jak Kochana, teraz przegląd szafy nie wygląda już tak strasznie?

To kiedy się widzimy?

Napisz do mnie lub zadzwoń i zacznij cieszyć się pięknym wizerunkiem już od teraz.

Napisz: info@jbsk.com.pl lub zadzwoń 603 380 952

Ściskam,

Justyna Krawczyk

Style Coach

Leave a Reply