Skąd masz mieć pewność, że – ten związek, ten pomysł, ten biznes na pewno się uda?

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Wszyscy chcemy mieć pewność, gwarancję, poczucie bezpieczeństwa, że to, co zaczynamy jest dobrym wyborem i na pewno zakończy się sukcesem. Tymczasem warto zadać sobie pytanie – czy jest cokolwiek takiego, co może dać nam pewność? A jeśli nie, to co możemy zrobić, aby tę pewność mieć? Przychodzi Ci coś do głowy?

Życie toczy się pośród tysiąca niepewności.

Na tym polega jego wolność.

Nie nazywaj tego brakiem pewności.

Osho

Przez większość swojego życia słyszałam, że praca na etacie daje bezpieczeństwo i pewność, że zawsze będę ją mieć. Daje pewne pieniądze, zaplanowany urlop i przewidywalną przyszłość. Okazuje się jednak, że z dnia na dzień ją straciłam bez możliwości zmiany tej decyzji. Została ona podjęta za mnie. Dziś prowadzę własną firmę podczas gdy mówi się, że to brak stabilizacji i pewności bezpiecznego jutra. Ja jednak czuję się niezwykle pewna, pełna mocy, bo wiem, że nic nie jest pewne i to właśnie jest wspaniałe. Nie chcę przewidywalnej przyszłości, czyjegoś planu na moje życie i polegania na innych. Chcę przede wszystkim polegać na sobie.

Bo gdy nic nie jest pewne, to nadal wszystko jest możliwe. A gdy robię to, co kocham, gdy stawiam się do życia, gdy się rozwijam i wierzę w siebie, to mam coraz większe poczucie pewności, że będzie dobrze, choć nadal nic nie jest pewne.

Prowadzę własną firmę, zajmuję się Style Coachingiem (osobista stylistka + life coach w jednym) i nic nie jest pewne. Jednak ja czuję ogromną moc, bo wiem, że wiele zależy ode mnie. Nie oddaję już swojego życia, swojej pewności etatowi czy w ręce innych ludzi, a podejmuję sama działania, które mają mi zapewnić poczucie bezpieczeństwa, szczęścia i piękniejszego jutra. To daje mi pewność i poczucie bezpieczeństwa, które nie jest zgodne z definicją, którą znałam dotychczas. Właśnie to poczucie, że mogę sama decydować o sobie, podejmować decyzje w zgodzie ze sobą, daje mi niezwykłą moc. Fakt, że każdego dnia stawiam się do życia, rozwijam się, słucham coraz mocniej głosu swojego serca, daje to piękne uczucie, które mogłabym nazwać pewnością, ale pewnością nadal nie jest.

Wiara, że moje życie jest w swoich rękach jest najpiękniejszym uczuciem. Wiara, która nie daje nic pewnego poza szansą na tworzenie i dalsze szukanie głosu swojego serca. To ja każdego dnia podejmuję decyzję z jakim nastawieniem zacznę ten dzień. To ja podejmuję decyzję czy się uśmiechnę do świata, czy się skrzywię, bo pada deszcz. To ja podejmuję decyzję czy zatrzymam się i dostrzegę jaki piękny jest świat, czy nadal będę “spać”. To ja podejmuję decyzję czy będę nadal oczekiwać, że świat mi coś da i zapewni, czy sama postanowię coś z siebie dać. To ja podejmuję decyzję czy posłucham siebie i zacznę pisać kolejną książkę, czy zwątpię i oddam swoje godziny, dni, życie w ręce teoretycznie pewnego etatu czy czegoś innego, co teoretycznie jest pewne.

Skąd masz mieć pewność, że ten związek, że ten pomysł, że ten biznes się uda, że jest dobrym pomysłem?

Nigdy nie mamy gwarancji na to, co się wydarzy, ale możemy mieć pewność, że idziemy w dobrą stronę, gdy słuchamy głosu naszej duszy, naszego serca. Czy to właśnie nie jest piękne?

To właśnie wolność decydowania o swoim życiu, o tym, co chcesz robić, o tym, po co tu przyszłaś, jest najpiękniejszym co mogło się zdarzyć. Mnie na pewno.

Każdego dnia kiedy porzucam utarte schematy, przyzwyczajenia, negatywne przekonania, to staję się coraz większym kreatorem swojego własnego życia. I naprawdę mogę mieć to, czego pragnę. Wiem to z własnego doświadczenia. To jednak żadna pewność, to wolność i wiara przede wszystkim w siebie. To chęć stawania się najlepszą wersją siebie, rozwój i miłość do życia oraz samej siebie.

Justyna Krawczyk

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.