Mój przyjaciel STRACH – za co jestem mu wdzięczna

stylistka-

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Po  wywiadzie z Eweliną Stępnicką długo myślałam i nadal chodzę z tą myślą. Intencja – MIŁOŚĆ – czy ja wszystko zmieniam z intencją miłości?
Nie….
Znamy się ale słabo. Dużo bliższy jest mi strach…

Zrozumiałam jednak, że różne są drogi do odkrywania miłości i poszukiwania tej właściwej intencji. Bo chociaż bym chciała, pracowała i przerabiała, to ta intencja jest mi daleka. Bliska, bo bardzo jej chcę, ale daleka, bo niewiele jej w życiu miałam, rzadko odczuwałam….

Dziś wiem jednak, że tak się czułam, bo górę brały zawsze złe emocje i uczucia, a dziś z perspektywy czasu wiem, że ją miałam…może nie tak dużo jak bym chciała, ale miałam…

Czy tak skonstruowany jest mózg? Że zapamiętuje tysiąc razy mocniej to, co złe, a to, co dobre traktuje jak mało istotny dodatek? Na moim przykładzie widać, że tak.

Gdzie znalazłam swoją intencję MIŁOŚCI i jak ją widzę od niedawna, mocniej po rozmowie z tą CUDowną kobietą? Jeśli chcesz obejrzeć ten wywiad, to jest on dostępny >>>tutaj.

W życiu najczęściej napędzał mnie strach…przed utratą zdrowia, firmy, którą kocham, życia, które stworzyłam, dobrej opinii…to również i dziś strach każe mi iść biegać, przygotować zdrowe jedzenie, jeść co 3 godziny, nie sięgać po słodycze i trzymać się planu. To strach przed utratą zdrowia, życia, zachorowania na cukrzycę, która może być następstwem hipoglikemii reaktywnej na którą zachorowałam.

Więc wstaję, biegam, ćwiczę minimum 5 razy w tygodniu, nie jem słodyczy ani pieczywa, jem co 3 godziny połowę tego, co jadłam wcześniej. Ze strachu…żeby nie zachorować jeszcze bardziej.

Czuję się wspaniale. Przestałam zasypiać na stojąco, odzyskałam siły, energię, zrzuciłam nadmiar kilogramów, mam w sobie mnóstwo radości i chęci co zmian na lepsze….gdzie tu jest strach, a gdzie jest miłość…?

Ze strachu nauczyłam się inaczej żyć. Początki były koszmarnie trudne, bo wcale nie chciało mi się biegać ani ćwiczyć. Nie chciało mi się jeść mniej, a tysiąc razy więcej, nie chciało mi się trzymać planu i uczyć na nowo harmonogramu dnia. Ze strachu to robiłam, ale również z MIŁOŚCI do życia, którego nie chcę stracić…

Ta MIŁOŚĆ przyszła z czasem…jest nowym nawykiem, który mnie pcha do działania. Ta MIŁOŚĆ jest w uczuciu kiedy biegnę i czuję energię, kiedy wracam wykończona a czuję, że nowe siły, endorfiny zalewają mnie jak wielka fala. Coraz częściej z intencji MIŁOŚCI sięgam po pyszne i zdrowe jedzenie, bo strach mnie tego nauczył, idę biegać z intencji MIŁOŚCI ale pokochałam to, bo strach mnie do tego przymusił.
Coraz częściej zadaję sobie pytanie – co robi kobieta, jak żyje, co je, jak dba o siebie, jak się zachowuje, ta którą kieruje intencja MIŁOŚCI, bo strach mnie tego nauczył i doprowadził do tego miejsca…

Tak było na wielu płaszczyznach w moim życiu i jest nadal. Wizerunek i dbanie o siebie również wynikało z mojej bliskiej relacji ze STRACHEM. Z lęku przed utratą akceptacji, krytyką innych, kompleksami. Ale to on mnie doprowadził do punku kiedy mogę powiedzieć, że mój STYL jest wreszcie zgodny z tym, kim jestem. Jest mój i kocham go i wcale już nie musi się nikomu podobać. Jak odkryłam swój styl zobacz >>>tutaj.

Mój dzisiejszy styl powstaje z intencji MIŁOŚCI choć napędzał go niegdyś strach. Objawia się również w ten sposób, że podejmuję wyzwanie #zostajewdomuszukamstylu i dbam o siebie teraz również podczas kwarantanny. Nie chodzę w starych szmatkach i poplamionych dresach dlatego, że intencja MIŁOŚCI puka do moich drzwi coraz częściej. Czasem ledwo ją słyszę, ale słyszę….

A skoro jesteśmy przy kwarantannie, to przeczytaj koniecznie artykuł “Co zrobić, żeby nie zwariować“, może Ci się przyda.

Uściski,

Justyna Krawczyk

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.