Jak odkryć swój styl – 3 proste kroki

osobista-stylistka-warszawa

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Jak mam odnaleźć swój styl? Mam za dużo rzeczy, a za mało miejsca. Codziennie mam problem z tym, co na siebie włożyć. Jak mogę to zmienić?

To pytania, które dostaję od kobiet od wielu lat.

Znam to również z własnej historii oraz niezliczonej ilości przeglądów szaf, kreowania wizerunku kobiet, które poznałam odkąd zawodowo zaczęłam zajmować się style coachingiem…Od czego zacząć? Myślę, że od początku.

Fundamentalny krok 1

Za mało miejsca i za dużo rzeczy miałam i ja w swojej szafie. Ale okazuje się, że miejsca jest w sam raz odkąd pozbyłam się wielu rzeczy, szczególnie tych, które:

  • są stare, zniszczone, poplamione
  • mają kolor w którym wyglądam co najmniej nijak
  • poprzez fason deformują moją sylwetkę
  • wpędzają mnie w zły nastrój
  • dostałam w prezencie lub w spadku i nigdy się dobrze w nich nie czułam
  • myślę, że…może kiedyś się przydadzą….
  • trzymam, bo może kiedyś schudnę…

Bo te rzeczy sprawiają, że myślisz, że ubrań masz za dużo, a miejsca za mało. Kiedy się ich pozbędziesz, to zrobi się miejsce na nowe.Zerknij na zawartość swojej szafy i przyjrzyj się ile takich ubrań masz w szafie? Połowę? Więcej?Jeśli sama nie potrafisz tego zrobić i chcesz ze mną wspólnie przejść przez odkrywanie swojego stylu, to przypominam, że możesz to zrobić ze mną online bez wychodzenia z domu. Stylowy kurs online “Odkryj STYL swojej duszy” jest już dostępny i czekam na Ciebie. Sprawdź najbliższy termin kursu >>>tutaj.

Jeśli chcesz to zrobić sama, to zrób wstępną selekcję, wyjmij wszystkie rzeczy i odłóż na bok te, które zgadzają się z opisem powyżej i noszą znamiona określeń – zniszczona, zły nastrój, kiedyś, poplamiona etc…

Teraz czas na krok 2

Zrobiłaś zadanie z kroku pierwszego? Jeśli tak, to czas najwyższy zrozumieć, o co chodzi z tymi sylwetkami. Ważne – sylwetka proporcjonalna to taka, która przypomina klepsydrę. Jeśli nią nie jesteś, to właśnie fasonami możesz to zmienić.Proste prawda? Wiem, wiem…potem się okazuje, że proste to wcale nie jest…Ale spróbuj zapamiętać tę zasadę i oceń swoją sylwetkę. Widzisz gdzie jest znacznie szczuplejsza od reszty? Widzisz, że może masz rozbudowane ramiona, a wąskie biodra? To może oznaczać, że jesteś sylwetką Ramiona Venus i że wcale ramion nie musisz chować, ale zdecydowanie powinnaś poszerzyć biodra i dolną część sylwetki po to, aby zrównoważyć szersze ramiona i zbudować klepsydrę. Rozumiesz?Jeśli potrzebujesz pomocy, to na stylowym kursie online określamy Twoją sylwetkę oraz typ kolorystyczny. Przechodzimy przez 9 ważnych lekcji na drodze do odkrywania Twojego unikalnego stylu.

A teraz trochę wiedzy o kolorach.Ujmując to najprościej – czy wiesz w jakich kolorach czujesz się świetnie? Jakie kolory sprawiają, że Twoja uroda staje się widoczna, oczy błyszczą, a Twój wizerunek nabiera dla Ciebie innego znaczenia? Nie zrobimy tu analizy kolorystycznej, bo konieczne jest to, abym Cię zobaczyła na żywo lub online na kursie również dzięki zdjęciom, ale zapewniam Cię, że tak wygląda wstęp do szukania kolorów, które są Twoimi kolorami.A to wszystko na drodze do poszukiwania Twojego unikalnego stylu. Bo na pewno go masz, tylko najprawdopodobniej jeszcze go nie odkryłaś.

Ważny krok 3

Jak odnaleźć swój styl?To nie jest łatwe, choć brzmi prostu. Na kursie online “Odkryj STYL swojej duszy“, odkrywamy go przez 3 tygodnie, spotykając się na żywo, przechodząc przez obszerny materiał, wykonując prace domowe, zadania, które mają Cię zbliżyć do tego, abyś odkryła – kim jesteś i co Ci w duszy gra. Nie tak, jak powinnaś wyglądać, nie tak, jak się od Ciebie oczekuje, tylko jak chcesz wyglądać i mieć spójność tego kim jesteś z tym, jak chcesz pokazać się światu na zewnątrz. Robimy mapę stylu, dużo rozmawiamy o tym, kim naprawdę jesteśmy. Odkrywamy to wspólnie we wspaniałej i kameralnej atmosferze. No bo jeśli jesteś delikatną romantyczką, to bardzo możliwe, że styl subtelny i kobiecy właśnie jest Twoim stylem, ale zapomniałaś o tym, bo uwierzyłaś, że kobiecość i delikatność jest niebezpieczna, stwarza zagrożenie, taka kobieta wydaje się słaba i uległa… To przekonania, które bierzemy na stół, patrzymy na nie, a potem te, które nam nie sprzyjają zmieniamy na te pozytywne i wspierające. A Ty wiesz jaka jesteś? Kim jesteś?Czy Twój wizerunek na zewnątrz jest spójny z tym, kim jesteś naprawdę?

Życzę Ci pięknego odkrywania swojego stylu i codziennej radości z tego, kim jesteś, bo doskonale pamiętam jak to jest czuć się nikim, czuć się nie fajna, nie ładna, nie zdolna….i wiem, że można to zmienić, bo każda z nas jest piękna, wyjątkowa i wartościowa. Czasem jest tak, że to ubranie i zmiana wizerunku, to początek do odkrywania siebie, swojej siły i pewności, wiary w siebie….a czasem jest tak, że to najpierw przychodzi, chęć ukochania siebie, zadbania, uwierzenia w to, że jesteś wartościowa i w efekcie pobocznym zaczyna się to przekładać na wizerunek, na wygląd, bo już coraz pewniej wiesz, co jest Twoje, a co nie, wiesz i chcesz dbać o siebie, masz poczucie, że wreszcie w tym temacie możesz żyć jak chcesz. I być SOBĄ❤️Jeśli potrzebujesz stylowych inspiracji, to zapraszam Cię na mój fanpage i na wpisy #zostajewdomuszukamstylu

A jeśli chcesz już od dziś wprowadzić do swojego życia moje najważniejsze rytuały, które sprawiają, że jestem szczęśliwa, to zapisz się na mój Newsletter i pobierz darmowy ebook “3 RYTUAŁY SZCZĘŚLIWEJ KOBIETY” tutaj i korzystaj! 

Pozdrawiam,
Justyna Krawczyk
Style Coach 

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.