Jak kupować żeby nie zwariować? Podpowiada osobista stylistka

stylistka warszawa

Udostępnij

Mam w nogach setki kilometrów. I to nie tylko za sprawą marszobiegów i aktywności fizycznej, która jest dla mnie bardzo ważna. To dzięki wspólnym zakupom z moimi klientkami, bieganiu między wieszakami i sklepami w poszukiwaniu ubrań i stylu, który sprawi, że kobiety, które się do mnie zgłaszają będą czuły się rewelacyjnie każdego dnia i to bez większego wysiłku!

Widziałam i słyszałam wiele historii na temat problemu z ubieraniem się i kupowaniem. Rozwiązałam też niezliczoną ilość problemów stylistycznych, ubrałam setki kobiet, a przeszkoliłam w firmach oraz markach modowych pewnie tysiące. Dlatego dziś zbieram całe moje doświadczenie i dzielę się swoimi podpowiedziami na temat tego – jak kupować, aby nie zwariować.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAKUPÓW

Gdy wybierasz się na zakupy do sklepu spożywczego, to zazwyczaj masz ze sobą listę potrzeb. Wiesz dokładnie co chcesz kupić, w jakim sklepie, a potem zazwyczaj też wiesz, co z tych produktów ugotujesz. Tak samo warto podejść do zakupów ubraniowych. Zacznij od diagnozy sylwetki, abyś wiedziała jakich fasonów szukać, a jakich unikać. Następnie zdiagnozuj swój typ kolorystyczny, abyś wiedziała jakich kolorów szukać bez względu na porę roku, a jakich unikać. Jeśli nie diagnozowałaś jeszcze swojej sylwetki, to zachęcam Cię do przeczytania artykułu na ten tematu >>> tutaj, a na temat doboru kolorów >>> tutaj. Nie zapomnij o liście zakupów. Bez niej ani rusz. Pamiętaj też, że jeśli to zadanie Cię przerośnie, to ja jestem tu dla Ciebie. Zazwyczaj pracuję w Warszawie, ale dojeżdżam też do innych miast. Każda z moich usług jest dostępna również online, więc śmiało pisz, dzwoń i zrób to dla siebie. !


NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE UBRAŃ

Przede wszystkim na fasony oraz kolory. Bo to znacznie ułatwi Ci zadanie. Jeśli jesteś chłodnym latem, to możesz odpuścić sobie wszystkie ubrania w kolorze ciepłego brązu, beżu czy butelkowej zieleni. To samo dotyczy fasonów. Jeśli jesteś np. sylwetką Ramiona Venus, to nawet nie masz co iść w stronę obszernych golfów, bufek przy rękawach czy krótkich, pudełkowych marynarek. Ważna też jest jakość, więc warto postawić na sklepy, które faktycznie odpowiadają Twoim standardom. Ważne – nie kupuj tylko dlatego, że coś jest modne, przecenione, czy, że koleżanka z pracy wygląda w tym świetnie. Bo mimo, że będzie modne, tanie i popularne, to Ty nadal możesz w tym wyglądać po prostu źle.

SKĄD MASZ WIEDZIEĆ, ŻE TO JEST WŁAŚNIE TO, CZEGO SZUKASZ

Ważne jest to, aby skupić się na swoich odczuciach. Zanim do głosu dojdzie rozum, poczuj co mówi Ci serce. Bo rozum zaraz może zalać Cię wątpliwościami, zacznie pytać czy to wypada, co powie mama czy chłopak. A ja chcę dowiedzieć się jak Ty się czujesz w rzeczy, którą przymierzasz. Przecież wiesz czego szukasz, czego potrzebujesz, wybrałaś sklepy, które lubisz, znasz swoją sylwetkę i typ kolorystyczny, więc teraz czas na odczucia. Ma być wow, pewnie, wygodnie i pięknie. Gdy poczujesz, że to jest właśnie to, że czujesz się doskonale, że to jest dokładnie to, czego szukałaś i nie chcesz tego z siebie zdejmować, to kupuj.

A jeśli nadal to zadanie Cię przerasta, to wybierz usługę wspólnych zakupów lub osobistą biblię stylu, a ja chętnie Ci pomogę.

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.