Iść własną drogą – co to w ogóle znaczy?

osobista-stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Byłam strasznie uparta. I nadal jestem, ale moje postrzeganie kroczenia własną drogą zmienia się…. 

Tak, chcę iść własną drogą i udaje mi się to coraz mocniej. W zasadzie od dnia 01.08.2012 kiedy postanowiłam otworzyć swoją firmę i zajęłam się Style Coachingiem, to zaczęłam właśnie to robić. Byłam jednak tak uparta, że chciałam koniecznie, aby wszystko było po mojemu. Nie chciałam nikogo słuchać i twierdziłam, że jak moje, to moje. Zjadłam zęby na obronie swojego biznesu w pierwszych latach, bo nie broniłam go sposobami, a uporem i chęcią, że dam radę choćby nie wiem co i nikogo nie będę słuchać. 

Dziś z perspektywy czasu wiem, że mogę robić to, co kocham, naprawdę mogę, ale warto posłuchać innych, wybrać coś dla siebie, wesprzeć się specjalistami w tematach w których ja specjalistką nie jestem…brakowało mi pokory, a ego szybowało pod samo niebo, które potem spadało z siłą, która je roztrzaskiwała na kawałki. No cóż. Taka też moja lekcja. Obym jej nigdy nie zapomniała. 

To dotyczy w zasadzie całego mojego życia. Tam, gdzie uważałam, że wiem najlepiej, nie chciałam słuchać, nie chciałam pytać, na temat moich przemyśleń, pomysłów na siebie, związek czy wychowanie dziecka, tam dostałam najtrudniejsze lekcje. I dziękuję, że one przyszyły i dziękuję, że wreszcie chciałam posłuchać. 

Bo mogę żyć po swojemu ale najpierw musiałam się dowiedzieć kim naprawdę jestem (i wciąż się dowiaduję) i czy przekonania, które mam są naprawdę moje z głębi serca i rozumu czy nabyte, schematyczne, bo tak. 

To jakbym chciała zrzucić 10 kilogramów nadwagi po swojemu – czytaj mam dobre intencje, naprawdę chcę, ale ponieważ nie lubię ćwiczyć, to będę ten czas wykorzystywać na leżenie na kanapie. Uda się? No nie. Jeśli chcę schudnąć i to po swojemu, to z repertuaru ćwiczeń wybieram te, które będą najlepsze dla mnie. Ale coś wybieram. 

Prowadząc swoją firmę odwracałam się plecami do wszystkich podpowiedzi, bo ja chciałam to zrobić po swojemu. I super. Swoje/moje jest robienie tego, co kocham, style coaching, prowadzenie własnej firmy, tworzenie stylowych kursów online po swojemu, napisanie i wydanie książki “Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków“, wszelkie działania, szkolenia dla stylistek, warsztaty etc….to jest moje i mogę i chcę to robić w zgodzie ze sobą, ale jest też świat zewnętrzny, który mówi czego potrzebuje. Cały marketing się kłania, którego nie potrafię. Więc jeśli nie potrafię, to nie odwracam się, a słucham, zlecam, uczę się, po to, aby nadal móc robić to, co kocham. Wybieram coś dla siebie i działam, bo robić coś co kocham tylko dla siebie jest bez sensu. 

A i to nie będzie łatwe. Jednak takie życie ma dla mnie sens. Robić to, co kocham, iść własną drogą i już nie wściekam się, że zajmuje mi to tak dużo czasu (odkąd zaczęłam też dopuszczać innych do głosu przychodzi mi to dużo łatwiej) bo jestem pewna, że jeśli idziemy własną drogą (i tak droga jest tak wartościowa i piękna) to prędzej czy później dojdziemy tam, gdzie chcemy dojść.

Jak odkryłam to, co chcę w życiu robisz? Posłuchaj TUTAJ

I tak, absolutnie całą sobą chcę żyć po swojemu, ale zrozumiałam, że najpierw muszę zobaczyć co to znaczy, czy jest to świadomy wybór czy upór, ego i maska na twarzy. 

TERAZ nie kiedyś….KIEDYŚ nie występuje w 7 dniowym schemacie tygodnia. Każdy dzień ma tylko 86 400 sekund. Gdyby były to pieniądze, które mogę wydać tylko tego jednego dnia, które znikają, gdy kończy się dzień, to wiedziałabym jak je wydać, jak zainwestować. Tak dzieje się w rzeczywistości. Każdy dzień to 86 400  sekund, które kończą się, gdy kończy się dzień. Warto je wykorzysta najmocniej jak się da. 

Justyna Krawczyk
Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.