Kobiecość – czym jest, jak ją widzę, jak ją odkryć

stylistka

Udostępnij

Pamiętam ten dzień, kiedy szłam w galerii handlowej i nagle z daleka zobaczyłam kobietę. Miałam wrażenie, że wszyscy na nią patrzą, niesamowicie przyciągała wzrok. Miała wokół siebie jakby aurę, światło, cała promieniała. Przyglądałam się jej i wzroku nie mogłam od niej oderwać i patrzyłam z zachwytem. Po chwili zaczęłam się zastanawiać co się dzieje, o co chodzi i skąd taki efekt. Jako, że na co dzień zajmuję się kreowaniem wizerunku innych, pracuję jako Style Coach (osobista stylistka w połączeniu z trenerem rozwoju osobistego w jednym), to natychmiast przeanalizowałam jej ubranie. Okazało się, że w ubraniu nie było nic wyjątkowego. Miała zwykły t-shirt, jeasny, trampki, włosy spięte w kucyk i lekki makijaż. Niczym się nie wyróżniała. Jednak tylko z pozoru…

Stałam jak zamurowana jeszcze przez dłuższą chwilę, ale potem długo myślałam o tym, co się wydarzyło.

Kobiecość – czym jest, jak ją widzę

Ta kobieta była dla mnie obrazem pełnej i niezwykle widocznej kobiecości. Szła pewnym krokiem, biła z niej radość i pewność, że jest wartościowa i piękna dokładnie taka, jaka jest…

Jednak nie zawsze tak widziałam kobiecość i wiem, że istnieje wiele stereotypów na temat kobiecości. Chociażby taki, że kobiecość, to długie włosy, obcisłe ubranie, czerwone paznokcie, szpilki i uwydatniony biust. Też tak długo myślałam i wciąż zakładałam szpilki, malowałam paznokcie na czerwono, a wciąż kobieca się nie czułam. Dziś wiem dlaczego….kobiecość, to coś więcej, coś głębiej, to coś, co sprawia, że promieniejesz. Kobiecość jest tym wszystkim, co masz wewnątrz, co staje się widoczne na zewnątrz… w sposobie patrzenia, poruszania, zachowania. To radość życia i pewność swojej wartości!

Każda kobieta ma szansę więc być kobieca, dokładnie z tym wszystkim, co dostała od matki natury. Już wiem, że to nie tak, że kobieca może być tylko kobieta o krąglejszych kształtach, czy ta, o długich nogach czy bujnych włosach. Nie. O tym nie stanowi wygląd zewnętrzny, a właśnie ten wewnętrzny. To nie konieczność podobania się innym, to akceptacja tego, że nie podobamy się wszystkim. To nie ideał kobiety, który nam narzuca świat zewnętrzny, to kochanie siebie taką, jaką jestem. To nie bycie taką jaką „powinnam” być, a życie w zgodzie ze sobą i odkrywanie tego, kim naprawdę jestem. To odpuszczanie tego, co „powinnam”, postawienia na rozwój i poszukiwanie swojej drogi. To nie udawanie kogoś kim nie jestem, to poszukiwanie prawdy na swój temat. Tak widzę dziś kobiecość…

Kobiecość – jak ją odkryć

Na wstępie chcę, abyś wiedziała, że nie przychodzę tu jako ekspert, wszech wiedząca kobieta, która ma mówić Ci jak masz żyć. Nie. Przychodzę tu ze swoimi przemyśleniami, odkryciami i dzielę się tym, co zrozumiałam, co zobaczyłam i odkryłam wiedząc, że może to być dla Ciebie inspirujące, a to Ty zdecydujesz, co chcesz dla siebie wziąć, a czego nie. Tak właśnie powstał mój kurs online „Odkryj STYL swojej duszy” który jest oparty na moim doświadczeniu, które zbierałam przez ostatnie lata na drodze do odkrywania swojego stylu, swojej kobiecości, tego, kim naprawdę jestem. I nadal to odkrywam. Bardzo zależało mi na tym, aby to był wartościowy kurs, który nie tylko mówi o tym, jak zdiagnozować swoją sylwetkę i co za tym idzie jakie wybrać fasony ubrań, ale przede wszystkim mówi o tym, od czego zacząć poszukiwanie swojej MOCY, kobiecości, siły i stylu zgodnego z Twoją duszą.

Dlatego rozpoczynamy od schematów, przekonań, które wciąż mamy w głowach, które nam nie służą, które ograniczają naszą wolność, kobiecość, radość i życie po swojemu. Szukamy tego, co w sobie masz, ale o czym zapomniałaś. Bo przez lata słyszałaś wiele nieprawdziwych rzeczy na swój temat, przesiąkłaś ograniczającymi Cię przekonaniami, krytyką i oceną innych.

Jakie masz przekonania na temat kobiecości?

Czym jest dla Ciebie?

Dlaczego chcesz ją odkryć?

Od takich pytań zaczęłabym też poszukiwanie swojej kobiecości. Od rozpoznania tego, co zostało Ci narzucone, od rozpoznania tego, co Ty tak naprawdę na ten temat myślisz i odpowiedzenia sobie na pytanie dlaczego jej szukasz.

Jeśli chcesz, odkrywać swoją kobiecość razem ze mną, to zapraszam Cię do udziału w bezpłatnym wyzwaniu „Ubieram się w kobiecość„, które potrwa 5 wspaniałych dni”. Zapisz się już dziś >>>tutaj, aby otrzymać przypomnienie o wyzwaniu oraz materiały i niespodzianki.

Pozdrawiam,
Justyna Krawczyk
Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.