Co może się wydarzyć, gdy odkryjesz kim naprawdę jesteś

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Podsumowanie roku 2020 już za chwilę. Jednak nie to jest najważniejsze w tej chwili. Nie to ile z celów zrealizowałam, ale jak one wpłynęły na moje życie i na mnie samą. Moje cele, które narysowałam na mapie marzeń, to mój wewnętrzny głos i serce, które tęskni właśnie za mną. Dotyczą wreszcie mnie, mojego życia i moich wartości. Tego, po co tu jestem i co chcę od siebie dać.

Niegdyś cele źle mi się kojarzyły. Przez większość swojego dorosłego życia pracowałam w korporacji. Stawiane mi były cele do realizacji, które rzadko kiedy miały wpływ na mnie, na moje życie, na mój rozwój duchowy.

Dziś jednak jest inaczej. Kiedy w roku 2012 postanowiłam otworzyć swoją firmę, zacząć pracę jako Style Coach (osobista stylistka + life coach w jednym) to stało się dużo więcej niż tylko zmiana zawodu. Wzięłam życie w swoje ręce i krok po kroku zaczęłam je odmieniać, żyć po swojemu i odkrywać kim jestem i jak chcę żyć.

Tego co dziś czuję nie przewidziałam. Nawet nie śniłam o życiu, które prowadzę. Nie jest ono usłane różami ale wewnętrzna radość jest tak wielka, że przyćmiewa codzienne troski. Na wierzch wychodzą wartości i drobne cuda, które dostrzegam każdego dnia.

Co się może wydarzyć, gdy odkryjesz kim naprawdę jesteś?

Oto moja lista odkrytych zmian, których się nie spodziewałam i nie planowałam. Nie wierzyłam w ich istnienie.

 1. Zaczniesz się cieszyć każdą chwilą życia. Bez względu na pogodę i na to, co się dzieje wokół. Docenisz fakt, że jesteś i że to od Ciebie zależy jak przeżyjesz każdy dzień.
 2. Zaczniesz kreować i działać. Pomysły będą przychodzić jakby spontanicznie, znikąd. Otworzysz się i odkryjesz, że możesz więcej niż myślałaś, że możesz.
 3. Zaczniesz odkrywać swoje talenty o których nie miałaś pojęcia. Mnie nawet się nie śniło, że będę pisać książki i tworzyć cudowne kursy online. Nie śniło mi się to, że przejdę taką zmianę i zacznę dodawać skrzydeł innym kobietom.
 4. Stracisz ochotę na plotkowanie i osądzanie innych. Będziesz zajęta swoim życiem i okaże się, że Twój świat wewnętrzny jest często dużo bardziej ciekawy niż ten na zewnątrz.
 5. Zaczniesz unikać konfliktów i sporów. Odpuścisz i zrozumiesz, że każdy z nas jest inny i każdy ma prawo do własnego zdania. Przekonywanie do swoich racji nie ma kompletnie sensu.
 6. Staniesz się życzliwa dla innych, bo radość wynikająca z tak wielu zmian będzie tak duża, że w naturalny sposób zaczniesz się nią dzielić z innymi.
 7. Przestaniesz żyć przeszłością, obwiniać siebie i innych. Zrozumiesz, że wszystko w Twoim życiu miało sens i że wszystko było po coś. Nawet te trudne lekcje i Ci ludzie, którzy sprawili, że nie raz życie było trudne. To nauczyciele, których dziś docenisz.
 8. Przestaniesz się martwić, a zaczniesz się troszczyć. O siebie jak i o innych. Zaakceptujesz fakt, że na pewne sprawy nie masz wpływu i zaczniesz zmieniać to, co od Ciebie zależy.
 9. Będziesz w chwili która trwa. Nie w przeszłości, nie w przyszłości. Będziesz w tu i teraz i nie będziesz mogła wyjść z podziwu jak wiele piękna Cię otacza i jak wspaniałym człowiekiem jesteś.
 10. Poczujesz wielką wdzięczność za to, że jesteś, że żyjesz i że masz czas na dawanie z siebie tego, co najlepsze. Nie tylko na branie i oczekiwanie. Ale właśnie na dawanie. A dawać będziesz mogła coraz więcej, bo staniesz się zmianą, którą chciałaś ujrzeć we Wszechświecie.
 11. Zrozumiesz, że to Ty kreujesz rzeczywistość. Przestaniesz narzekać na to, że świat nie jest taki jak byś chciała, aby był. Będziesz dobra, bo to Twoje główne zadanie, a wtedy też świat będzie dobry.
 12. Zaczniesz się dziwnie zachowywać – dziękować niby za nic. Nagle zatrzymasz się na ulicy, którą biegasz kilka razy w tygodniu, rozejrzysz się i dostrzeżesz jej piękno. Zaczniesz dziękować za życie, za doznania, za miłość którą zaczniesz odczuwać coraz mocniej.
 13. Wybaczysz, zrozumiesz, pójdziesz dalej. Bo aby wybaczyć innym, wybaczysz najpierw sobie. Będziesz już na zawsze po swojej stronie pamiętając, że jesteś cudem tego świata.

Nie mogę powiedzieć, że czuję to w każdej chwili mojego życia. Ale mogę powiedzieć, że czuję to każdego dnia. A gdy zapomnę, to zawsze mam możliwość sobie o tym przypomnieć. Nie zawsze jest łatwo, ale zawsze jest warto.

Spróbuj odkryć siebie, a zobaczysz jaka zadzieje się magia.

Justyna Krawczyk

Zdjęcie: Paproch Studio

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.