7 zasad stylu od KARLA LAGERFELDA – zdradza osobista stylistka

Karl-Lagerfeld-le-couturier-des-stars

Udostępnij

-Czas czytania: 6 minut-

Uwielbiam historię mody, ludzi, którzy mają wpływ na świat, trendy i panujące nastroje. Pracuję z kobietami od lat i jako Style Coach (osobista stylistka + life coach w jednym) mam przyjemność przeprowadzać kobiety przez zmianę wizerunku ale również i wnętrza. Obserwuję to jak się zmieniają i stają się piękne i szczęśliwe. To niewątpliwy przywilej mieć pozytywny wpływ na innych, pomagać i zupełnie przy okazji stawać się coraz lepszą wersją samej siebie. Jeśli jesteś ciekawa jak doszło do tego, że zmieniłam swoje życie i zaczęłam robić to, co kocham, to koniecznie przeczytaj moją książkę „Jak być szczęśliwą kobietą – 15 kroków„.

A teraz poznaj 7 zasad człowieka, który niezwykle się przyczynił do wprowadzenia wielkich marek do sieciówek. Karl Lagerfeld, to projektant mody i fotograf, dyrektor artystyczny domu mody Chanel.

1.Nigdy nie używaj słowa „tani”. Dziś każdy może wyglądać szykownie w niedrogich ciuchach (bogaci też je kupują). Obecnie istnieje dobre projektowanie odzieży na każdym poziomie. Możesz być najmodniejszą kobietą na świecie w t-shircie i dżinsach — to zależy od Ciebie.

Uwielbiam ten przekaz i staram się go podkreślać na każdym kroku. Wiem też z doświadczenia, że również z małym budżetem możemy zrobić zakupy i ubrać kobietę, która się do mnie zgłasza tak, że nie pozna siebie samej w lustrze. Istnieją też second handy, wyprzedaże oraz niedrogie sieciówki.

Magda, która przyjechała do mnie z Bydgoszczy na wspólne zakupy ze stylistką, miała zaledwie kilkaset złotych na kupienie dosłownie kilku zestawów po to, aby uzupełnić szafę na lato. Stworzyłyśmy boskie sety a dzięki temu, że podczas zakupów również uczę tego jak kupować z głową i jak tworzyć zestawy, to teraz sama może dokupywać to, czego jeszcze w szafie jej brak.

Przeczytaj również: Jak wyglądać dobrze w CZARNYM, kiedy wiesz, że to nie Twój kolor – podpowiada stylistka

2.Jeśli chcesz na nowo odkryć nieskazitelną siebie w najskromniejszych strojach, nie pomijaj makijażu i upewnij się, że masz nieskazitelną skórę i włosy. To będzie miało większy wpływ niż drogie ubrania.

Podczas konsultacji online i szykowania osobistej biblii stylu zawsze podpowiadam również zmiany względem makijażu czy fryzury. Nie zajmuję się tym sama ale polecam sprawdzone osoby z którymi współpracuję. Bo możemy mieć najpiękniejszą stylizację na świecie, ale jeśli będziemy mieć źle ufarbowane włosy czy kiepską fryzurę, to efektu nie będzie. To samo dotyczy skóry, makijażu czy zapachu. Działam z moimi klientkami kompleksowo, aby metamorfoza była pełna.

Przeczytaj również: Good dress = less stres! 10 stylowych sposobów na obniżenie poziomu stresu zdradza stylistka

3.Wymyśl na nowo nowe kombinacje z tego, co już posiadasz w szafie. Stań się bardziej kreatywna nie dlatego, że musisz, ale dlatego, że chcesz!

Uwielbiam ratować ubrania podczas przeglądu szafy z moimi klientkami. Mają zazwyczaj pełno ubrań z którymi nie wiedzą co zrobić, jak je połączyć i na jaką okazję założyć. Pracuję jako osobista stylistka, ale jestem też kobietą, człowiekiem, która również musi zarządzać czasem, pieniędzmi i całym życiem. Dlatego zanim coś wyrzucę, to dwa razy się zastanowię. Jeśli coś jest stare i zniszczone, to nie ma się nad czym zastanawiać. Ale jeśli coś ma potencjał, to ja na pewno go odnajdę. Pamiętaj, że przegląd szafy możemy zrobić również online!

4.Kupuj to, co wiesz, że działa dobrze na Twoje ciało i wybieraj tylko to, w czym czujesz się świetnie.

W sklepach jest naprawdę mnóstwo ubrań. Wybór jest ogromny i możliwości tysiące. Jednak to, co zawsze podpowiadam moim klientkom zdaje ratować ich przed bólem głowy i wydawaniem pieniędzy na coś, czego nigdy nie założą.

Kupuj tylko to, co pięknie na Tobie leży i masz pewność, że będziesz w tym chodzić! Nie kupuj niczego, tylko dlatego, że jest piękne czy modne. Liczy się to, jak dana rzecz na Ciebie wpływa, na Twój nastrój i samopoczucie. Zanim coś kupisz, to odpowiedz sobie na kluczowe pytanie – czy będziesz to nosić?

Przeczytaj również: Sylwetka Zmysłowe Biodra – jakie fasony powinna ubierać? Odpowiada pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach

5.Nie używaj drogich ubrań jako zasłony dla swoich osobistych wątpliwości. Bądź z siebie dumna, nie tylko wtedy, gdy nosisz drogie i markowe ciuchy!

Pamiętam ten czas, kiedy kupowałam bardzo drogie buty licząc na to, że one podwyższą moją samoocenę. Byłam w nich wyższa i czułam się świetnie, ale w środku nic się nie zmieniało. Ta zmiana nastąpiła dopiero wtedy, gdy poprzez pracę terapeutyczną uwierzyłam w siebie i zapragnęłam stać się najlepszą wersją samej siebie. Piękny wygląd to tylko część sukcesu. To jak siebie widzisz jest najważniejsze – pamiętasz?

Dziś czuję się atrakcyjna, mądra i godna, ale nie zawsze tak było. Przeszłam długą drogę, aby to zmienić, a praca jako Style Coach (osobista stylistka i life coach w jednym) tylko potwierdziło moje podejrzenia, że wtedy, gdy robimy coś, co kochamy to rośniemy i czujemy się wspaniale. Jeśli Ty nie czujesz swojej wewnętrznej mocy, to przygotowałam dla Ciebie coś extra. 10 dniowy kurs online Uwierz w siebie, jesteś tego warta. Bo jesteś!

Przeczytaj również: Jak wybrać kolor, który jest dla Twojego typu urody? To bardzo ważne, mówi pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach

6.Godny szacunku wygląd wystarczy, aby ludzie bardziej zainteresowali się Twoją duszą.

Choćbyśmy dyskutowali miesiącami na ten temat, to prawda i tak będzie tylko jedna. Oceniamy po wyglądzie, liczy się pierwsze wrażenie i to jak wyglądamy jest ważne i jest częścią nas samych.

Zgłaszają się do mnie kobiety, które latami zaniedbywały swój wizerunek. Twierdziły, że nigdy to nie było ważne, wierzyły, że liczy się tylko wnętrze. Tymczasem okazuje się, że wszystko jest ważne, a nasz wygląd może być dopełnieniem całości lub też początkiem, motywacją do rozpoczęcia głębszej przemiany. Mam za sobą setki klientek, szkolę też przyszłe stylistki w mojej szkole dla stylistek, projektantki mody czy właścicielki butików i one również to potwierdzają. Nasz osobisty styl jest zewnętrzną emanacją tego, kim jesteśmy wewnątrz. Koniec i kropka.

Przeczytaj również: Czy ubranie może zmienić Twoje życie? Co na ten temat sądzi osobista stylistka

7.Spodnie dresowe są oznaką porażki. Straciłaś kontrolę nad swoim życiem, więc kupiłaś dresy.

Zacznę od tego, że dobre dresy nie są złe. Dziś występują jako pełne stylizacje w połączeniu ze szpilkami czy klasycznym trenczem. Jednak to, co autor miał na myśli mówiąc te słowa, to oznaka zapomnienia i rezygnacji. Stare, wytarte, wyciągnięte dresy, które odzwierciedlają stan naszej duszy.

Niedawno zgłosiła się do mnie Alicja, która po trudnym odejściu z korporacji i wypaleniu zawodowym zaczęła chodzić w dresach. Miała dosyć szpilek, garniturów i całej tej korporacyjnej otoczki. Nawet nie zauważyła kiedy dresy stały się głównym elementem jej wizerunku, który mówił – nic mi się nie chce, mam to gdzieś, nie jestem ważna. Przestała się malować, czesać włosy, zaczęła ubierać byle co, więc czuła się byle jak.

Na szczęście pewnego dnia zajrzała na mój kanał YouTube i przypomniała sobie o tym, że to naprawdę miłe dbać o siebie, o swój rozwój, wygląd i o to, co sprawia, że czujemy się dobrze same ze sobą. Jeśli potrzebujesz pomocy w przypomnieniu sobie o swoim stylu, wizerunku i wyglądzie, to napisz do mnie, a z przyjemnością Ci pomogę.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.