Słowo na literę “D” bez którego nic się nie wydarzy

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

“Jesteś jak najnowsza wersja mercedesa, który wciąż jedzie na dwójce”. Takie słowa usłyszałam od jednej ze swoich cudownych klientek, która rozpoczęła terapię, aby się dowiedzieć, dlaczego tak bardzo brakuje jej wiary w siebie.


Spotykam mnóstwo kobiet. Zgłaszają się co mnie na przeglądy szaf, spotykam je podczas kursów dla stylistek, piszą do mnie swoje odczucia po przeczytaniu jednej z książek.
Większość z nich jest jak ten mercedes…Ja również należałam do tego grona.


W mojej głowie słyszałam:

– nie dla psa kiełbasa

– za wysokie progi na Twoje nogi

– nie można mieć wszystkiego


Zawsze myślałam, że jestem zbyt “mała”, niewystarczająco dobra, zdolna, aby mieć to, o czym marzę. Zawsze był ktoś kim się zachwycałam, marzyłam, aby być taka jak ta, albo tamta. Wciąż czułam się gorsza i nic nie warta.
Zmieniłam to i dziś wrzucam biegi z większą odwagą. Czasem hamuje po to, aby sobie przypomnieć, że mogę, że chcę, że nie muszę się porównywać z innymi.
Każda z nas jest jedyna w swoim rodzaju. Ty też.
To, co nas ogranicza to schematy, przekonania, które nie są prawdziwe a usłyszane, przylepione, wgrane do głowy jak program.
Ja zdecydowałam się skasować niesłużące mi programy i zamienić je tymi wzmacniającymi, wspierającymi i skrzydła mi rosną coraz silniejsze.


Jak tego dokonałam?

  1. Uwierzyłam, że skoro tu jestem, dostałam największy dar – życie, to po coś ważnego. Nie po to, aby się katować niską samooceną, aby stać w blokach startowych, ale nigdy nie mieć odwagi, aby wystartować. Jestem tu z ważnego powodu, więc stawiam się do niego i chcę dawać z siebie wszystko to, co najlepsze
  2. Zaczęłam cieszyć się drogą, a nie celem. Każdy dzień jest ważny, każda chwila i każda minuta naszego życia. Nie jesteśmy tu jedynie po to, aby osiągać cele, a żyć z całych sił każdego dnia.
  3. Stanęłam po swojej stronie, pokochałam siebie i przestałam się krytykować, oceniać i nie wierzyć w siebie. Jestem ważna, godna i zasługuję na wszystko to, co najlepsze. Gdy popełniam błędy, to już siebie nie kopię, a podaje sobie rękę, wyciągam wnioski i wstaję silniejsza i mądrzejsza.
  4. Wierzę, że jeśli jest choć jedna osoba na świecie, która dokonała tego, czego ja chcę dokonać, to znaczy, że jest to możliwe i że ja też mogę. Więc stawiam się do życia o jakim marzę i zaczynam je kreować!
  5. Przestałam żyć przeszłością, ciągle być w przyszłości tylko jestem tu i teraz. Wiem, że ta chwila, która trwa jest najważniejsza.
  6. Dumę schowałam w kieszeń i sięgnęłam po pokorę. Zaczęłam patrzeć na moje życie z boku i okazało się, że ja też mogę coś zrobić, że to moja odpowiedzialność.
  7. Przestałam obwiniać innych, oskarżać, rozpamiętywać. Jestem dorosła, żegnam się z tym, co bolesne mimo, że czasem zajmuje to wiele miesięcy, a nawet i lat i stawiam się do życia, stawiam się do zmian na które mam wpływ!
  8. Wierzę, że mam w sobie ogromny potencjał, pod stertą przekonań i schematów jest CUD, którym jest każda z nas. Odkrywam ten potencjał każdego dnia i nadziwić się nie mogę, że tyle mogę zrobić.
  9. Zaczynam dzień od ogromnej wdzięczności, za to, że znów dostałam w prezencie nowy dzień. Czasem chodzę po domu i całuję ściany, dziękuję za podłogę i pyszną kawę o poranku. Bo choć wydaje nam się, że to wszystko jest takie normalne, stałe i oczywiste, to dziś wiem, że tu nic nie jest stałe, oczywiste i normalne. To istne cuda.
  10. Słowo na “D”, to działanie, do którego się stawiam każdego dnia wierząc, że moje życie jest w moich rękach!

No to stawiasz się Kochana czy nie?

Trzymam kciuki!

Justyna Krawczyk

Style Coach

P.S. Na zdjęciu jestem z jedną z naszych kursantek, Sylwią, która się odważyła i uwierzyła w moc swoich marzeń. Ukończyła szkolenie dla stylistek a teraz otwiera butik z ubraniami dla kobiet, które będzie ubierać w pewność siebie!

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.