BlogZdrowo i stylowo

Skąd ja mam na to wszystko siłę. Zaczyna się od…

By 9 lipca 2018 No Comments

No właśnie. Bo wszystko zależy od tego jak zacznę dzień. Jeśli wstanę późno, nie zjem śniadania i zacznę od marudzenia, to nic dobrego z tego nie będzie. Co więc sprawia, że mam na to wszystko siłę, jestem pełna energii i chęci do życia?

Zaczynam od szklanki wody z cytryną. Doskonale pobudza i nawadnia organizm już od samego rana. A to ważne, bo tylko dobrze nawodniony organizm w tym mózg może prawidłowo funkcjonować. A ja potrzebuję zrobić tysiące różnych rzeczy w ciągu dnia, być dla Was, dla rodziny, dla siebie. Jest dużo do zrobienia!

Otwieram szeroko okna. Potrzebuję poczuć świeże powietrze. Idę do ogrodu i zrywam świeże owoce na pyszny koktajl mocy. Zerwana czarna porzeczka ma mnóstwo witaminy C, maliny mnóstwo witamin takich jak C, E, B1, B2, B6 a dorzucony banan dodaje nieco słodyczy. Na koniec mleko ryżowe lub woda i gotowe. Miksuję wszystko w moim mega szybkim nutri super blenderze i śniadanie pełne werwy i witamin przygotowane!

Tak przygotowana mogę ruszać przed siebie. Ale jeszcze nie do pracy. Czas na aktywność fizyczną i sport. Obecnie jest przepiękna pogoda. Wychodzę więc przed siebie i spaceruję. Podziwiam przyrodę, las i oddycham głęboko. Po dłuższym spacerze wracam do domu na 30 minut mocnego treningu. Wybieram jeden dostępny na youtube i nie daję sobie forów.

Co ważne – to wszystko robię nie dlatego, że muszę, że powinnam , aby nie przytyć i nie stracić formy. To wszystko robię dla siebie z miłości, aby zadbać o siebie, o ciało, które zostało mi dane. Aby cieszyć się życiem, aby móc w pełni z niego korzystać.

Także Kochana i Ty możesz zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, co możesz dla siebie zrobić.

Moim zdaniem negatywna motywacja, “muszę”, “powinnam”, oraz co inni mówią i myślą ma bardzo krótkie nogi. Decydując się na rygorystyczną dietę pełną ograniczeń, pod przymusem, że “muszę” schudnąć i nosić rozmiar 36 jest bez sensu i często prowadzi do frustracji.

Bo o zmianę myślenia i nawyków chodzi, a nie jedynie o szybki efekt i mniejszy rozmiar.

Nic nie musisz lecz możesz. Możesz zadbać o siebie, o swoje zdrowie, ciało, tak z miłości. I nie warto porównywać się z innymi i ulegać oczekiwaniom innych. Oczekiwania względem samej siebie powinny być tylko i wyłącznie Twoje.

Uściski,

Justyna

Leave a Reply