Narodziny gwiazdy – czyli skąd się biorą pomysły na biznesy, które zmieniają świat

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nigdy w życiu nie sądziłam, że znajdę się w tym miejscu. Nie sądziłam, że decyzje sprzed kilku lat doprowadzą mnie do takich odkryć, do radości tworzenia i wręcz niewyobrażalnego szczęścia.

Prawda jest taka, że kreowanie swojego biznesu rozpoczęłam będąc pod ścianą. Byłam ogromnie sfrustrowana i schorowana od codziennego robienia tego, czego tak naprawdę wcale nie chciałam. Zanim rozpoczęłam własną działalność, to pracowałam dla międzynarodowej, amerykańskiej korporacji. Był to niewątpliwy sukces, który już po kilku miesiącach potwornie zaczął mnie męczyć. Zdobyłam tę pracę dzięki swoim kwalifikacjom i sile charakteru, ale zaczęłam czuć, że to wcale nie jest moje marzenie, a marzenie podyktowane zewnętrznymi przekonaniami na temat tego, czym jest sukces.

Będąc w ciąży zaczęłam myśleć o tym, kogo zobaczy moja córeczka, gdy przyjdzie na świat. Wizja znerwicowanej, nieszczęśliwej mamy bardzo mnie przygnębiła. To uczucie było na tyle silne, że już wtedy zaczęłam analizować swoje talenty oraz pasje i zastanawiać się nad tym, co naprawdę chcę w życiu robić.

Na mojej liście znalazły się:

 • taniec
 • nurkowanie
 • fotografia podwodna
 • zdrowe odżywianie
 • sport
 • styl, moda

Patrząc na listę zaczęłam się zastanawiać czy którykolwiek z tych tematów nadaje się na stworzenie biznesu.

Uznałam, że na powrót do tańca jest już za późno i że wytańczyłam się za wszystkie lata wraz z formacją jazzową z którą zdobyliśmy Mistrzostwo Świata wiele lat temu. Nurkowanie i zdjęcia podwodne były moją ogromną przyjemnością ale postanowiłam, że to musi pozostać jedynie przyjemnością.

Aby sprawdzić czy tematyka zdrowego żywienia jest tym, czym chcę się zajmować zawodowo zapisałam się na kurs dla dietetyków, ale już wkrótce się okazało, że to nie to. Następnie udałam się na kurs dla trenerów fitness, aby po teorii stwierdzić, że kocham sport ale nie na tyle, aby ćwiczyć kilka godzin dziennie. Ostatnim kursem był kurs dla osobistych stylistek na którym przepadłam. To tam poczułam, że to kocham, że to jest to, czym chcę się zajmować na co dzień. Odmieniać wizerunek i tym samym samopoczucie kobiet, sprawiać, że poczują się piękne i wartościowe. To było to!

Po roku pracy jako osobista stylistka zapisałam się na kurs w Londynie i zostałam licencjonowaną Style Coach i zaczęłam przeprowadzać kobiety przez zmiany nie tylko wizerunku, ale też wnętrza. Zakochałam się w swojej pracy na zabój i do dziś kocham to, co robię!

Skąd się biorą pomysły na biznesy, które zmieniają świat?

 • Usiądź, zrób listę i zastanów się co sprawia, że niemalże unosisz się nad ziemią.
 • Zapisz się na szkolenie i sprawdź czy faktycznie to jest to, co kochasz robić.
 • Obserwuj siebie, swoje emocje i uczucia te z głębi serca i sprawdź co sprawia, że czujesz radość.
 • Pomyśl co udało Ci się zmienić w życiu, z czego się najbardziej cieszysz. Być może to jest to, czego potrzebuje świat.
 • Jeśli masz za sobą trudne przeżycia, traumę, to może się okazać, że właśnie to doświadczenie może dać Ci teraz niezwykłą siłę i sprawi, że będziesz pomagać innym, którzy przeszli przez to, co Ty.
 • Nie analizuj i nie zastanawiaj się co powiedzą inny, czy ktoś wyśmieje Twój pomysł – po prostu zapisz to, a potem zacznij małymi krokami to robić.

Nigdy w życiu nie spodziewałabym się, że to moje pragnienie z głębi serca doprowadzi mnie do miejsca w którym jestem. Moja firma wspaniale się rozwija, napisałam i wydałam dwie wspaniałe książki, które pomagają innym kobietom, stworzyłam stylowy kurs online, który odmienia nie tylko wizerunek ale też wnętrze kobiet z całej Polski, kurs dzięki któremu kobiety mają szansę uwierzyć w siebie i dostrzec, że są wartościowe. Mam za sobą setki przeglądów szaf, wspólne zakupy i szkolenia z kreowania wizerunku i budowania wysokiej samooceny. To jest wręcz nie do uwierzenia!

I przyszedł czas na kolejną markę, której nie planowałam. Ale wiem, że to jest konsekwencja tej decyzji sprzed kilku lat, kiedy powstawała moja firma Jak Być Szczęśliwą Kobietą. To jest łańcuszek, który się stworzy w konsekwencji tej jednej decyzji.

Przyszedł czas n kolejny cud, markę, która ma odmieniać świat i jest nią marka Jak Być Szczęśliwą Myszką.

Zanim jednak zaczęła ona odmieniać świat w rozumieniu całości, to zaczęła odmieniać nasz świat, na naszych domowych metrach kwadratowych. Bo my, ja, najpierw musiałam odmienić swój wewnętrzny świat również w relacji ze swoją córeczką (Myszką), aby pokazywać swoim przykładem, że każdy może to zrobić. Nie przychodzę Cię pouczać, oceniać czy krytykować. Nie jestem też psychologiem czy pedagogiem (choć tak się złożyło, że takie mam właśnie wykształcenie), ale przychodzę pokazać jak bardzo schematy i przekonania nas ograniczają i sprawiają, że żyjemy w niewygodnej klatce pełnej stereotypów, a dzieci mogą nam pokazać kolejne tematy z którymi warto pracować. Dzieci mogą nam pokazać, jeśli chcemy patrzeć…

Jak Być Szczęśliwą Myszką, to kolejny odruch serca i mimo, że to dopiero pierwsze kroki, to jestem pewna, że Myszka odmieni świat na lepsze. Nasz już odmienia…

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.