Jak ubranie wpływa na Twoją pewność siebie

Szkolenie dla stylistek

Udostępnij

Pomysł, że zyskujesz pewność siebie, nosząc ubrania, które kochasz, nie jest tylko chwytem marketingowym – są na to badania. Twoje ubrania odgrywają dużą rolę i mają wpływ na to jak się czujesz, ale także na to, jak radzisz sobie w pracy i w kontaktach międzyludzkich.

Doskonale pamiętam spotkanie biznesowe na które dotarłam w wygniecionej koszuli za sprawą pasów samochodowych i odpryśniętym lakierem na paznokciach. Niby nic, a skutecznie odebrało mi to pewność siebie i sprawiało, że zamiast skupić się na negocjacjach, to wciąż próbowałam ukryć swój wizerunek. Ale pamiętam też takie spotkanie na które przyszłam w swoim nienagannym, fuksjowym garniturze, który sprawił, że czułam się doskonale, pewna siebie i swoich umiejętności. Ty zapewne też znasz to uczucie, gdy zakładasz ulubioną sukienkę i czujesz, że możesz podbić świat. W każdej szafie znajdują się takie perełki, choćby jedna, tak jak u Agaty u której odkryłyśmy na przeglądzie szafy marynarkę w stylu vintage, która za sprawą odpowiedniego koloru i fasonu sprawiała, że Agata czuła się jakoś inaczej. Czuła się bosko!

Widziałam to setki razy ubierając kobiety od lat. Pracuję jako Style Coach (osobista stylistka + life coach w jednym) i zajmuję się właśnie wizerunkiem. Nie potrzebuję badań, aby wiedzieć jak ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma ubranie. To źle dobrane może zrujnować nasz nastrój, a to świetnie dobrane, może sprawić, że uwierzymy w siebie. Jeśli jednak ubranie to za mało i potrzebujesz jeszcze wzmocnienie pewności siebie, to zapraszam Cię na 10 dniowy kurs online Uwierz w siebie, jesteś tego warta. Bo naprawdę jesteś!

Ubranie wpływa na Twój nastrój

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Hertfordshire, ludzie zwykle ubierają się tak, jak się czują. Jeśli czujesz się smutna lub pozbawiona motywacji, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz nosić kiepskie ubrania. Na szczęście możesz zmienić swój nastrój, zmieniając ubranie. Usłyszałam kiedyś taką teorię, że noszenie pewnych rodzajów ubrań może pomóc czuć się szczęśliwszym nawet w te dni, kiedy nie jesteś w najlepszej formie. Ja tak właśnie robię. Czym mam gorszy nastrój, tym leszy ciuch. Czym lepszy ciuch, tym większa szansa choć na odrobinę uśmiechu.

Więc następnym razem, gdy poczujesz się przygnębiona, zamiast ubierać się w wyciągnięte spodnie dresowe i za dużą bluzę, znajdź w swojej szafie coś, co sprawi, że się uśmiechniesz. Noszenie miłych w dotyku materiałów, pięknych nadruków, nasyconych kolorów poprawi Ci nastrój i sprawi, że i Ty się uśmiechniesz. Moim ukochanym kolorem mocy jest czerwień. A Twoim?

Ubranie sprawi, że będziesz skuteczniejsza w negocjacjach

Niech stare powiedzenie „ubierz się w sukces” będzie Twoim przewodnikiem, gdy nadejdzie czas, aby negocjować podwyżkę lub przedstawić pomysł na karierę w pracy. To, co nosisz, może zwiększyć Twoje szanse na pomyślny wynik. Tak jak ubranie może wpływać na to, jak myślisz o sobie, może również wpływać na to, jak inni Cię widzą i co myślą. Nigdy nie lekceważ tego, co mówią o Tobie ubrania. Chociaż ciekawa moda i piękny wygląd nie zastąpi wiedzy, kompetencji i ciężkiej pracy, możesz sabotować siebie, jeśli poprosisz o podwyżkę w zaniedbanym stroju. Jeśli potrzebujesz odmienić swój wizerunek i odświeżyć garderobę, to chętnie Ci w tym pomogę. Wybierz konsultację stylistyczną (możliwa też jest online) lub wspólne zakupy, bez względu na to gdzie mieszkasz.

Odpowiednio dobrane ubranie pomaga w koncentracji

Niedawno czytałam na jednym z amerykańskich blogów, że ludzie mają tendencję do nabywania cech, które reprezentuje ich ubranie. Na przykład lekarze częściej przyjmują cechy autorytetu i ostrożności, gdy noszą tradycyjny biały fartuch lekarski. Tak samo działa prawnicza toga czy mundur policyjny. Dlatego już dziś ubierz się w stylu, który naśladuje osobę lub profesjonalistę, którego uważasz za bardzo skoncentrowanego i efektywnego w swoich działaniach. Czy Twoja szefowa jest super fajną babką, która Cię inspiruje? Nie musisz kopiować jej stylu, ale zainspiruj się, zobacz co takiego nosi co sprawia, że staje się dla Ciebie autorytetem.

Nowe i ciekawe ubranie, może wywołać nowe i ciekawe pomysły

Stylizowanie się w ubrania, które sprawiają, że czujesz się wyjątkowo i kreatywnie, pomoże Ci postrzegać siebie jako osobę innowacyjną. A kiedy uważasz, że jesteś innowacyjna, Twój mózg jest gotowy, by Cię wesprzeć. Tak samo, gdy jesteś ubrana jak szara myszka, Twój mózg tak właśnie Cię postrzega i zapewne nie wymyśli nic twórczego ani kreatywnego. Dlatego baw się i eksperymentuj, a gdy poczujesz, że to jest właśnie to, co sprawia, że czujesz się wyjątkowo, to idź za tym.

Ubranie może sprawić, że poczujesz swoją MOC

Bo tak naprawdę o to chodzi. Aby to, co nosisz, to co robisz i jak żyjesz dodawało Ci Twojej osobistej mocy i radości życia. Wydaje się, że rezygnacja ze stylu czy fajnego ubrania to nic wielkiego. Potem rezygnujesz z pysznego i zdrowego jedzenia na rzecz fast food-ów, zalegasz na kanapie zamiast iść na spacer, oglądasz godzinami seriale zamiast przeczytać wartościową książkę, etc. Jak myślisz dokąd ta rezygnacja z siebie Cię doprowadzi?

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły stylistek

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.