Jak postawić pierwszy krok w drodze do marzeń

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Często narzekamy na to, że nasze marzenia się nie spełniają. Myślimy, że one jakoś tak same powinny się spełniać, innym się spełniają, a nam jakoś nie. Absolutnie wierzę w moc przyciągania i koncentrowania się na tym, czego chcemy w życiu. Ale oprócz samego przyciągania i pozytywnego myślenia przyda się również ruszyć z kanapy i wziąć się do pracy.

Jak postawić ten pierwszy krok?

Oto lista moich 3 podpowiedzi, dzięki którym każda z nas może wziąć życie (i marzenia) w swoje ręce i zacząć je spełniać.

  1. Najważniejsze jest to, abyś określiła swoje marzenie. Co to jest, czego pragniesz, jako ono wygląda. Nie wystarczy rzucić ale fajnie by było gdyby…bo to coś bez pokrycia puszczone w przestrzeń bez odpowiedzi, bez deklaracji, że stawiasz się do tego marzenia. Weźmy dla przykładu moje marzenie o napisaniu i wydaniu kolejnej książki “Jak jedna mała zmiana może odmienić Twoje życie“. To tak, jakbym powiedziała ale fajnie byłoby wydać kolejną książkę, ale nie poszłoby za tym uczucie, deklaracja wobec siebie, wobec świata, że ja tego chcę i się do tego marzenia stawiam. To takie…ale fajnie by było, no ale nie będzie….
  2. Jeśli już wiesz, czego chcesz, to teraz to napisz. Nie wiem czy wiesz, ale słowa napisane mają zdecydowanie większą moc. Jeśli je napiszesz, to koniecznie powieś tę kartkę gdzieś blisko, na widoku. Może to być lodówka, lustro w łazience czy też tablica korkowa w swoim biurze. Tak, abyś mogła wciąż na nie patrzeć i przypominać sobie o nim. Dobierać działania, myśleć o kolejnych krokach, które przybliżą Cię do realizacji tego marzenia. U mnie taka lista widnieje w postaci mapy marzeń, na której narysowałam wszystkie tytuły książek, które chcę wydać. Więc ja tych słów nawet nie czytam, a widzę je przez obraz, który narysowałam dzięki swojej wyobraźni i jasno określonym marzeniom.
  3. Odrzuć wszelkie wątpliwości i przekonania, które Cię blokują. Otwórz się na swoje marzenie, bez względu na to, jak trudna wydaje się być dziś jego realizacja. Czyli wszelkie “ale to się może nie udać”, “to przecież nierealne”. Jestem przekonana, że jeśli istnieje na świecie choć jedna osoba, która dokonała tego, o czym ja marzę, to znaczy, że ja też mogę. Także odstaw na bok wszelkie wątpliwości i przestań zakrzątać nimi swoje myśli. Szukaj osób inspirujących, takich, które Cię motywują, dodają siły i ucz się od nich! Nie wiem jak Ty, ale ja znam mnóstwo pisarek i autorów ciekawych książek. Wielu z nich, a wręcz każdy z nich kiedyś wydał swoją pierwszą książkę, a potem kolejną. Mam dowody na to, że można. Więc jeśli oni to zrobili, to i ja mogę, prawda? Uwielbiam słowa Eweliny Stępnickiej “nie wiem jak, nie wiem kiedy, nie wiem gdzie, ale otwieram się”. Te słowa towarzyszą mi w trudnych momentach mojego życia, gdy nie widzę rozwiązania problemu, który mnie trapi. Wiem jak ważne jest to, aby się nie zamykać, aby się otwierać mimo, że rozwiązania nie widać. Takie słowa, to sygnał do Wszechświata, że poszukujesz odpowiedzi. I ta odpowiedź po prostu z czasem przychodzi. Pamiętam ten czas, gdy wydałam swoją pierwszą książkę “Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków“. Chciałam napisać kolejną, ale nie miałam o czym pisać. Wtedy powiedziałam sobie “nie wiem jak, nie wiem kiedy, ale otwieram się” i zaczęłam małymi krokami nastawiać swoją głowę, nastawiać swoje serce na poszukiwania, na swoje dalsze kroki, na dalsze zmiany i odkrycia, które dziś skutkują piękną historią, którą przeczytasz w mojej drugiej książce “Jak jedna mała zmiana może odmienić Twoje życie“.

Także określ jasno swoje marzenie, napisz je wyraźnie i otwórz się na jego realizację, a zobaczysz jakie zaczną dziać się cuda!

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zdjęcie: Ania Fauzer

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.