Jak nie zmarnować swojego życia – 3 ważne podpowiedzi

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Być może nie zabrzmi to optymistycznie, ale taka jest prawda i tak czuję. Zmarnowałam wiele dni, wiele lat swojego życia. Na leżenie na kanapie i oglądanie głupich seriali. Na bycie z ludźmi, którzy byli toksyczni. Na podejmowanie decyzji wbrew sobie i robienie tego, na co nie powinnam była się zgadzać.

Wiem, że to niepopularne, bo jako Style Coach (osobista stylistka i life coach w jednym) pracuję podczas coachingów indywidualnych z kobietami nad zmianami, które dotyczą ich życia. Sama również od lat jestem w głębokim procesie zmiany i odkrywania siebie. Wszystko jest ważne i wszystko jest po coś. Być może tak, a w tym przypadku być może po to, aby dziś całą sobą czuć, że NIE CHCĘ ZMARNOWAĆ ANI JEDNEGO DNIA Z MOJEGO ŻYCIA.

Większość mojego życia żyłam w schemacie. Czyli tak jak oczekiwał ode mnie świat, jak oczekiwali inni. Kompletnie nie zastanawiałam się jak chcę żyć i kim chcę być. Szłam tam, gdzie mnie chcieli, a poczucie mojej wartości było bliskie zeru.

Moje zmiany zaczęły się kilka lat temu, gdy ponownie życie doprowadziło mnie do ściany. To był moment w którym czułam, że nie dam rady już iść dalej. Bo szłam nie swoją drogą, kompletnie rozłączona ze sobą. Moje zmiany rozpoczęły się od stworzenia swojego miejsca na ziemi, tego, w którym właśnie jesteś. Moja firma Jak Być Szczęśliwą Kobietą powstała kilka lat temu i dzięki niej codziennie, każdego dnia robię to, co kocham. Odważyłam się spełnić to ogromne marzenie i pójść własną drogą. I warto było zaryzykować.

Dziś z perspektywy czasu wiem, że to, że dziś jestem w tym miejscu, które jest absolutnie fantastyczne zaczęło się od pierwszego kroku, od jednej małej zmiany. Dlatego też postanowiłam, że moja druga książka będzie miała właśnie taki tytuł. “Jak jedna mała zmiana może odmienić Twoje życie“.

Jeśli dziś miałabym powiedzieć od czego zacząć i jak nie zmarnować sobie życia, to zaczęłabym od trzech ważnych punktów.

  1. Nie słuchaj ludzi, którzy Cię nie kochają – bo nie dowiesz się od nich nic wartościowego. Słuchaj, rozmawiaj z tymi, którzy Cię kochają nawet wtedy, gdy ich słowa są trudne. I słuchaj swojego serca. Słuchaj SIEBIE, bo przecież Ty wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze.
  2. Bądź obecna w chwili, która trwa – i przestań myśleć o przyszłości i rozmyślać o przeszłości. Bo ich nie ma. Jest tylko chwila, która trwa. Więc doceń ją i korzystaj najlepiej jak się da. Przecież to Twoje wyjątkowe życie.
  3. Weź życie w swoje ręce i traktuj je jak najlepszy prezent. Kreuj swoją rzeczywistość, nie zgadzaj się na to, co Cię krzywdzi. Szukaj dostępu do tego, o czym marzysz. Pamiętaj – małymi krokami dojdziesz wszędzie tam, gdzie chcesz.

Od czego zaczniesz? Jaki będzie ten Twój pierwszy krok? Ta decyzja należy do Ciebie. Jedno chcę Ci powiedzieć. Jesteśmy podobne, jesteśmy w tym razem i jestem przekonana, że jeśli ja mogę sięgać po marzenia, to Ty też.

Ściskam Cię serdecznie,

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zdjęcie: Ania Fauzer

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.