BlogPsychologicznie, kobieco

W czym jestem od Ciebie lepsza? Przeczytaj

By 9 marca 2019 No Comments
Style Coach, Justyna Krawczyk

Ten dzień kiedy postanowiłam stworzyć własną firmę i pracować, kreować na własnych warunkach. Wydawało mi się wtedy, że ja tylko uciekam z korporacji i zmieniam pracę, zmieniam życie zawodowe. Dziś wiem, że to był dopiero początek, to od tego się zaczęło, ale wcale nie chodziło jedynie o zmianę pracy czy ucieczkę od tego, czego nie lubiłam. Chodziło o coś więcej, znacznie więcej

Piszę do Ciebie od lat.
W sumie o czym ta kobieta pisze i co mnie to wszystko obchodzi????
Zadajesz sobie czasem takie pytanie?

Może w ogóle tego nie czytasz, czasem któraś z Was przyśle mi informację, że nie chce tego czytać i prosi o usunięcie z listy mailingowej. Dobrze Kochana. Nie obrażam się i nic nie oczekuję. Wiesz dlaczego?


Bo okazało się, że pisanie o tym, co przechodzę, to jest jak terapia dla mnie. Patrzę wstecz i widzę gdzie byłam wtedy, a gdzie jestem teraz. Nie sprawdzam statystyk i tego, czy otworzyłaś maila. Nie. Ja nie robię tego, aby Cię do czegoś przymusić. Ja po prostu w pewnym momencie zrozumiałam, że moje lekcje są użyteczne jeszcze bardziej wtedy, kiedy dzielę się nimi z Tobą.

Czasem do mnie piszecie i wiem, że te treści są dla Was wspierające, odkrywające i cieszę się…ale choćby nikt tego nie czytał, to ja nadal będę to robić. Wiesz dlaczego? Dlatego, bo to kocham.

Myślisz więc, że hipokrytka ze mnie, bo przecież to firma, która ma mi przynosić korzyści finansowe? Tak, Kochana i nie zaprzeczam. Mnóstwo rzeczy robię z serca, tak po prostu , bo czuję, ale też robię mnóstwo rzeczy z serca, które mają mi przynieść korzyści finansowe z założenia. No bo jak nazwiemy puszczanie reklamy, która doprowadza do tego, że na moim szkoleniu dla stylistek jest pełna sala kursantek?  Tak Kochana, ja też chcę zarabiać, mam swoje zobowiązania i marzenia, które zazwyczaj kosztują. Każda z moich dalekich podróży na Bali czy miesiąc w Hiszpanii, to wydatek ponad 20 tysięcy złotych.

Taka prawda. Ale żeby osiągnąć sukces finansowy wcale nie musiałabym się dzielić z Tobą swoimi lekcjami życiowymi. Robię to, bo tak czuję i czuję całą sobą, że to ma sens.

No dobrze, ale wracając do tytułu tego wpisu. W czym jestem od Ciebie lepsza?

Poczucie bycia lepszą, wrzucało mnie w pychę…Poczucie bycia gorszą, wrzucało mnie w poczucie beznadziei…
Porównywanie się z innymi jest bez sensu. Jestem. Taka. Jestem. I zrozumienie tego dało mi ogromną wolność i poczucie spokoju.
W niczym nie jestem lepsza od Ciebie ani gorsza. Jestem sobą. Nareszcie.

Ty jesteś prawniczką, prowadzisz fitness club albo piszesz świetne książki. Ja też piszę książki, jestem osobistą stylistką, ubieram kobiety, przeprowadzam przeglądy szaf, prowadzę szkolenia z dress codu. Tak. Ale nie jestem od Ciebie, ani lepsza, ani gorsza. Po prostu wreszcie JESTEM.

Wiola z którą współpracuję i współtworzę szkołę dla stylistek New Style Academy jest świetna w planowaniu strategii działań, a grafiki robi takie, że mnie po prostu otwiera się buzia z zachwytu. Nasz ebook “Jak odnieść sukces w zawodzie Osobistej Stylistki” przygotowała tak, że wygląda jak dzieło sztuki. Ma wiele talentów, których ja nie posiadam. Ale już nie czuję, że jestem gorsza od niej. Jestem. I Wiola jest, taka cudna, jaka jest.

Dzień dobry Kochana 🙂 Życzę Ci wspaniałego dnia.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Jak Być Szczęśliwą Kobietą

Leave a Reply