BlogOsobista Stylistka radzi

Łukasz Jemioł – projektant, który zawojował świat!

By 30 października 2012 1 września, 2016 No Comments

Łukasz Jemioł, młody i skromny chłopak pochodzący z Radomia, postanowił spełnić marzenia i ciężką pracą udowodnić wszystkim, że jeśli czegoś się bardzo chce, to można.

Nie pamiętam go zbyt dobrze. Mieszkaliśmy w jednym bloku, on na parterze, my kilka klatek dalej na pierwszym piętrze. Był raczej kolegą mojej młodszej siostry niż moim, więc nawet jeśli bardzo bym chciała, to nie mogę powiedzieć, że się dobrze znamy. Ale fakt, że pochodzimy z jednego miasta, z jednego bloku sprawia, że czuję z nim pewien związek i dwa razy mocniej odczuwam satysfakcję i radość z powodu jego niewątpliwego sukcesu. Bardzo mocno go dopinguję i podziwiam jego talent i pracowitość. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jest dla mnie inspiracją.

Podziwiam tego młodego, skromnego chłopaka, który dzięki ciężkiej pracy i odwadze podbija świat. Podbił też moje serce. Do tego jego projekty są po prostu wyśmienite, a ostatni pokaz Basic, który mogłam podziwiać w Łodzi podczas Fashion Week-u wprost rewelacyjny.

Łukasz tworzy rzeczy bez zbędnych ozdobników, zmodyfikowane konstrukcyjnie z wypracowanym detalem. Używa tkanin najwyższej jakości – naturalnych oraz nowej generacji. Najbardziej ceni styl indywidualnej, nieformalnej elegancji. Zawsze jednak jest to przełożone na własny, wypracowany styl projektowy. Punktem wyjścia jest dla niego tkanina, jej układalność, walory (draperia i jej miękka linia), tworzy ubrania pozbawione zbędnej konstrukcji, miękko otulające ciało, dzięki czemu uzyskuje efekt nonszalanckiej elegancji. Kobieta wybierająca stroje sygnowane jego nazwiskiem ceni nowoczesność, niewymuszoną elegancję, komfort na co dzień i niezwykłość na specjalne okazje.

Dziś to już projektant o międzynarodowej sławie – jego ubrania noszą gwiazdy świata mody i filmu. To on zaprojektował suknię, w której Kinga Rusin zaprezentowała się na tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów w Los Angeles. Stroje Łukasza noszą między innymi: Anja Rubik,  Małgorzata Socha, Małgorzata Kożuchowska, Alicja Bachleda Curuś, Sylwia Gliwa, Hanna Lis, Magda Mielcarz.

Kiedyś i ja będę nosić ubrania z metką ŁJ!

Pozdrawiam,

Justyna

Fot. Bastek Czernek, stylo.pl, kobieta.pl, polki.pl

Leave a Reply