Jak nie stracić ani jednego dnia z życia więcej

osobista stylistka

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Niby żadna z nas nie wstaje rano z myślą – dzisiejszy dzień będzie do bani, ani celowo nie planujemy schrzanić sobie dnia. Nie planujemy doła, kłopotów, ani spotkania złośliwej koleżanki, która znów nam dogryzie.

Jeśli więc nie mamy takich planów, to dlaczego właśnie tak się dzieje?

Kilka dni temu znów obejrzałam cudowny film “About Time”, który zainspirował mnie do stworzenia tego wpisu na blogu, jak również do nagrania szalenie inspirującego filmiku, który znajdziesz tutaj na moim kanale YouTube. Film ten ponownie przypomniał mi o tym, jak wielki wpływ mam na swoje życie, na siebie i na każdy dzień, który dostaję w wielkim prezencie od życia.

W filmie tym występuje chłopak o imieniu Tim, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma moc cofania się w czasie. Ma więc możliwość zmienić to, co się wydarzyło, to, co chciał naprawić. Niejednokrotnie korzysta z tej niezwykłej mocy, aby zmienić sytuację w której źle się zachował, albo aby odmieć czyjeś życie i sprawić, że sztuka jego wuja okazała się być hitem zamiast totalnym fiaskiem.

Mnie jednak ujmuje jedna z końcowych scen, kiedy to Tim przyznaje, że nauczył się od swojego ojca czegoś znacznie cenniejszego niż cofania się w czasie. Nauczył się żyć tak, aby cofanie się w czasie nie było konieczne. Ta scena kiedy Tim budzi się rano i pozwala zostać w łóżku swojej cudnej żonie Mary, a sam z uśmiechem wita nowy dzień i zajmuje się dziećmi jest dziś dla mnie najpiękniejszą sceną, którą przecież już widziałam nie raz. Jednak przyszedł ten moment, że to ona zapadła mi w pamięci i uzupełniła jakiś brakujący element. Bo dziś to ja postanowiłam i odkryłam, że każdy dzień jest CUDEM i ode mnie zależy to, jak go przeżyję.

Jak nie stracić ani jednego dnia z życia więcej?

  1. Traktuj każdy dzień jak największy prezent – bo to naprawdę największy prezent jaki mogłaś dostać! Większy od wygranej w totolotka!
  2. Doceniaj małe cuda, które być może uznałaś za pewnik. Ciepła kawa o poranku, dziecko, które budzisz do przedszkola, zapach ciepłego śniadania, słońce za oknem, buty na nogach, woda w kranie….To nie norma, to cuda i prezenty, które dostajesz każdego dnia!
  3. Zawsze bądź świadoma tego, co się dzieje. Czujesz, że nerwy Ci puszczają, bo koleżanka znów była zgryźliwa? Możesz zatrzymać ten moment i zdecydować, że wcale tego nie bierzesz do siebie. Nikt nie może wpłynąć na Twoje emocje poza Tobą samą. Zagalopowałaś się zaczęłaś krzyczeć na dziecko, które z samego rana nie chce wstać, a Ty stresujesz się, że się spóźnisz? Możesz wejść do szafy (tak jak Tim) albo po prostu wyjść do innego pomieszczenia na choćby kilka sekund, pooddychać i zmienić tę reakcję. Uwierz mi, wiem co mówię! Możesz wrócić z uśmiechem na ustach, wycałować stópki swojego dziecka, rozweselić je tak, że pędem pogna do łazienki. Naprawdę możesz!
  4. Zawsze pamiętaj o swojej wartości. Bez względu na to ile razy usłyszysz od złośliwej koleżanki (może czas podziękować za tę znajomość?) coś niemiłego, to Twoja wartość nigdy się nie zmienia. To jesteś TY i tylko Ty wiesz w głębi serca kim jesteś. A jesteś cudem!
  5. Złóż sobie śluby i powtarzaj: już nigdy siebie nie opuszczę. Tak, właśnie teraz! Ja zrobiłam to publicznie. Jeśli nie wierzysz to zobacz tutaj. Obiecaj sobie, że już zawsze będziesz przy sobie, że już nigdy siebie nie skopiesz, że już nie zapomnisz nigdy w życiu, że jesteś cudem. Jeśli upadniesz, to podasz sobie rękę. Jeśli nawalisz, to postarasz się zrozumieć i naprawić. Ale już nigdy sobie nie dołożysz i już zawsze będziesz blisko siebie, dla siebie i po swojej stronie.

Kochana, wszystko co czytasz u mnie na blogu, wszystko czego słuchasz na moim kanale YouTube, wszystko co czytasz w książkach, oraz podczas kursów online, to szczera prawda i odkrycia w moim życiu. Dzielę się nimi z Tobą, bo życzę Ci jak najlepiej. Wiem, że to często od tego pierwszego kroku, od tej pierwszej decyzji zaczyna dziać się magia. Magia zmian i życie o jakim marzysz.

Napisałam kolejną książkę dla Ciebie “Jak jedna, mała zmiana może odmienić Twoje życie“, w której dzielę się swoimi turbulencjami, lekcjami życiowymi, odkryciami cudów z własnego życia. Może to ona zainspiruje Cię do odkrywania swojego potencjału i zaczniesz żyć życiem, o jakim marzysz. Bo możesz żyć tak, aby cofanie się w czasie nie było konieczne.

Tego właśnie Ci życzę z całego serca!

Justyna Krawczyk

Zdjęcie Ania Fauzer

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.