BlogOsobista Stylistka radzi

Poszukiwanie skarbów w sklepach z odzieżą używaną!

By 15 września 2012 1 września, 2016 No Comments

Powszechnie wiadomo, że „ciucholandy” dają możliwość taniego i stosunkowo modnego wyposażenia swojej szafy lub jej odświeżenia. A skoro tak, coraz to większa część społeczeństwa decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Co zatem warto kupić w sklepie z używaną odzieżą? Praktycznie wszystko. Współczesne „ciucholandy” to nie „szmateksy” sprzed kilkunastu lat. Obecnie to w głównej mierze sklepy, które cenią klienta, jego czas i portfel. Można tam zatem znaleźć ubrania światowych projektantów czy najmodniejsze dodatki w danym sezonie. Wszystko zaś zależy od potrzeb kupującego. Ważna co prawda jest cena, niemniej jednak równie istotna wydaje się jakość. Na tę zaś stawia coraz to więcej właścicieli sklepów z używaną odzieżą, gdyż wiedzą, że tylko wówczas przyciągną do siebie klienta. Bogactwo „ciucholandów” wynika zatem przede wszystkim z troski o klienta i faktu, że jest on coraz to bardziej wybredny. Poza jakością, należy też zauważyć, że właściciele tego typu sklepów, mają zróżnicowany asortyment. Każdy praktycznie znajdzie tam coś dla siebie.

Ja poluję nie tyle na marki co niepowtarzalne okazje. Coś co szczególnie przypadnie mi do gustu lub jest szalenie drogie w zwykłych sklepach.

Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego. Mam klientkę, która za każdym razem wydaje od kilkuset do kilku tysięcy złotych na zakupy, a swoją drogą lubi znaleźć niewątpliwą okazję czy coś szalenie oryginalnego w sklepie z odzieżą używaną.

Ja w tym roku polowałam na duże swetry a znalazłam też niebanalną kurtkę idealną na ciepłą jesień.

Oto moja jesienna kolekcja!

Kurtka Denim, zamszowa, rękaw 3/4. Cena 38pln

 

Sweter Marks & Spencer, cena 38pln

Sweter In Wear, cena 42pln

Przyznam, że długo byłam sceptyczna i od czasów studenckich nie zaglądałam do sklepów z odzieżą używaną. Aż do czasu gdy jedna z moich klientek, poprosiła abyśmy wspólnie wybrały się na poszukiwanie płaszcza właśnie tam.

Moje zdziwienie było ogromne gdy weszłam do zamiast źle pachnącego “lumpexu” do czystego sklepu z pięknie eksponowanymi ubraniami na wieszakach.

Polecam dwa sprawdzone sklepy w Warszawie: ul. Świętokrzyska 18, Al. Jerozolimskie 89. Mapki i wszystkie adresy należące do tej “sieciówki” znajdziecie tutaj

Pozdrawiam,

Justyna

Leave a Reply