Czy jesteś za stara na styl? Co myśli o tym stuletnia Iris Apfel?

Untitled design(12)_Easy-Resize.com

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Moje klientki często pytają czy w danym wieku nadal warto dbać o styl i co gorsza dodają jeszcze: czy nie jestem na to za stara?

Zawsze będę pamiętać przegląd szafy u Agaty. Jej mama zajmowała się jej rocznym synkiem, a my mogłyśmy iść na poddasze i zająć się jej garderobą. Mama czasem do nas zaglądała z wnuczkiem na rękach, gdy nagle powiedziała: w pewnym wieku nikogo już nie obchodzi jak wyglądasz, nic już nie kupuję. A ja zapytałam: a Panią obchodzi to, jak Pani wygląda?

Kobieta ta miała około siedemdziesięciu lat, a w jej głosie słyszałam rezygnację i niechęć do siebie. To smutne, bo to nie dotyczy tylko stylu, ale najczęściej każdej dziedziny naszego życia i to bez względu na wiek. Nie chce nam się dbać o siebie, o jedzenie, o relacje z najbliższymi, o zdrowie i jakość życia. A ja wciąż będę powtarzać, że dopóki zaczynam kolejny dzień i jestem tu nadal, to chcę wykorzystać ten czas najlepiej jak się da! Wstaję rano pełna wdzięczności i radości, jem pyszne i zdrowie śniadanie, wykonuję swoją pracę z największym entuzjazmem, po powrocie mojej córeczki ze szkoły spędzam z nią wartościowy czas, przytulam się do męża bez powodu, a na koniec dnia idę pobiegać. Zawsze jest czas dopóki tu jesteśmy!

Ikona stylu Iris Apfel właśnie skończyła 101 lat i zawsze jest stylowa na swój niepowtarzalny sposób. Jej styl może nie być w Twoim stylu, ale ta stulatka z pewnością może nauczyć nas, młodszych kobiet kilku rzeczy o stylu. Zebrałam kilka jej cytatów i przemyśleń na temat wartości stylu i tego, jak bez względu na wiek, możemy czuć się fantastycznie każdego dnia.

Kiedy byłyśmy małymi dziećmi, bawiłyśmy się w przebieranki świetnie się przy tym bawiąc. Dlaczego przestałyśmy to robić?

To świetna myśl, która może pomóc Ci myśleć o stylu jako o czymś lżejszym i zabawniejszym. Dlaczego by nie podjąć zabawnego podejścia, tak jak to robiłaś, gdy byłaś dzieckiem bawiącym się w przebieralniach, układającym akcesoria i mieszającym nadruki i ubrania w kombinacje, których nigdy wcześniej nie próbowałaś. Pamiętasz te czasy kiedy z szafy mamy wyciągałaś ubrania i podbierałaś kosmetyki kolorowe? Było fajnie, ale świat narzuca nam dorosłość, co kojarzy się z powagą i brakiem zabawy.

Czas na zmiany! Rano podejdź do stylizacji bardziej jak do „przebieranki”, wypróbuj nową kombinację, załóż coś, czego normalnie byś nie nosiła, dodawaj dodatki, ciekawą biżuterię czy buty, które są nieco bardziej szalone. To naprawdę pomoże Ci wyjść z każdej rutyny stylistycznej, w którą wpadła każda z nas (ja też)! Z chęcią podzielę się z Tobą moimi szalonymi stylizacjami na moim fanpage i będę czekała na Twoje zdjęcia pod postami. A jeśli nadal się obawiasz i szukasz swojego stylu, to zapraszam Cię na mój trzy tygodniowy kurs online Odkryj STYL swojej duszy.

Najgorsze modowe faux pas, to patrzeć w lustro i nie widzieć siebie.

Myślę, że to prawda. Twój styl może być bardziej subtelny lub bardziej elegancki, może być bardziej z pazurem lub kobiecy. Nie musisz ubierać się w sposób, który jest modny, jeśli nie jest to Twoja osobowość. Osobiście zawsze przykładam do tego bardzo dużą wagę. Podczas wspólnych zakupów czy po prostu – kreowania wizerunku kobiet, które się do mnie zgłaszają, bardzo ważne jest to, aby ubrać je w zgodzie z tym, kim dana osoba naprawdę jest. Bo chodzi o to, aby odkryć styl, który sprawi, że poczujesz się jak najlepsza wersja samej siebie.

Nie ubieraj się dla innych. Ubieraj się dla siebie.

Iris ma bardzo odważny styl. Jest widoczny, kreatywny, dramatyczny, bo Iris ma niesamowity talent do tworzenia oryginalnych kombinacji. Przykuwa uwagę innych, choć wcale nie jest to jej zamiarem. Robi to dla siebie, to dodaje jej energii i radości życia. A ponieważ jest nieszablonowa i odważna, to efektem ubocznym jest to, że cały świat ją obserwuje i traktuje jako nieszablonową ikonę mody.

Kiedy ubierasz się tak jak wszyscy, myślisz jak wszyscy, żyjesz jak wszyscy.

W mojej książce „Jak jedna, mała zmiana może odmienić Twoje życie„, pisałam o tym jak zmieniło się moje życie, kiedy zaczęłam słuchać siebie. Nie rodziców, mediów, społeczeństwa czy ludzi na Instagramie, którzy uważają, że wiedzą lepiej jak mam żyć. Zaczęłam słuchać siebie i żyć po swojemu. Zmiany wprowadzałam krok po kroku, a dziś moje życie wreszcie zaczyna przypominać MOJE życie, a ja zaczynam przypominać samą siebie. Więc bądź oryginalna i wyrazista jeśli właśnie taka jesteś! Jeśli chcesz odkryć kim jesteś u podstaw i jakie masz podejście do stylu, to dołącz do mojego autorskiego, trzy tygodniowego programu – dowiedz się więcej na ten temat tutaj

Kolor może wskrzeszać zmarłych.

Kolory wpływają na nasz nastrój i nastawienie psychiczne do życia, do siebie i do innych. Więc nie rezygnuj z kolorów tylko dlatego, że idzie jesień. Czerń jest fajna, ale nie koniecznie noszona każdego dnia. Co więcej kolor czarny wcale nie jest dobry dla wszystkich. Warunkiem jest to, abyś była ciemnym typem kolorystycznym oraz chłodnym. Tak jak moja wspaniała klientka, której efekty możesz podziwiać na zdjęciach poniżej. Po lewej zdjęcie PRZED, a po prawej PO, metamorfozie.

„Modę możesz kupić, ale styl masz w sobie. Kluczem do stylu jest odkrycie, kim jesteś, co zajmuje czasem długie lata. Chodzi o wyrażanie siebie i pięknej prawdy na swój temat”.

Ty też masz styl, ale być może jeszcze go nie odkryłaś. Bo większość z nas nigdy nie zdobyła wykształcenia w zakresie stylu i ubierania się (po prostu uczono nas jak fizycznie zakładać ubranie, aby było schludnie i ciepło). Ja jednak jestem licencjonowaną Style Coach (osobista stylistka + life coach w jednym), uczyłam się tego przez lata, moje życie, to ubieranie innych. Dlatego zgłoś się do mnie na konsultację indywidualną lub dołącz do kursu online, jeśli jesteś gotowa na moją pomoc.

Najgorszą rzeczą, która może się zdarzyć, gdy podejmujesz ryzyko jest to, że może Ci się nie udać. Ale przecież nie umrzesz!

Porażka, to tylko informacja zwrotna, to nie koniec świata, ani wyrok śmierci. Mimo, że pracuję jako stylistka, to muszę Ci powiedzieć, że wciąż coś mi się nie udaje. Zarówno w tematyce swojego stylu (ja przecież mam talent do ubierania innych, a nie siebie) jak i w życiu. Ale wiesz co? Próbuję dalej, nie uważam, że to porażki, a doświadczenia życiowe i nauka, która zmienia coś istotnego w moim życiu. Ulepszaj więc stopniowo swój wygląd, swoje życie, swoje patrzenie na siebie, a zobaczysz, że wkrótce zmieni się dużo więcej niż myślałaś.

insider.com

Jeśli chcesz być wiecznie młoda, to musisz myśleć młodo.

To słowa kobiety, która ma 101 lat, a w sercu jest wiecznie młoda. Być może to właśnie ona jest tą kobietą, która może Cię zainspirować, nawet jeśli po prostu nie rozumiesz jej stylu (czego wielu nie rozumie). Styl to sprawa indywidualna i osobista, nie do podrobienia tak jak Ty i ja.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.