7 najczęstszych błędów jakie popełniamy podczas zakupów ubrań

osobista stylistka

Udostępnij

Od zawsze kochałam zakupy, buszowanie po second handach, łowy i polowania na okazje. Kochałam ubierać innych, aż pewnego dnia postanowiłam zająć się tym zawodowo. Za mną wiele lat wspólnych zakupów z klientkami, setki godzin spędzonych na metamorfozach i odszukiwaniu stylu kobiet, które mi zaufały. Dziś wiem z własnego doświadczenia ale również z doświadczenia moich klientek, jakie najczęściej popełniamy błędy i w efekcie dlaczego zakupy stają się dla nas frustrujące.

  1. Kupujemy na wyprzedażach ciesząc się niską ceną, nie myśląc o tym, czego potrzebujemy, co jest naprawdę w naszym stylu i co sprawi, że będziemy czuć się wspaniale. Niskie ceny kuszą, zapełniamy szafę rzeczami, które na chwilę nawet cieszą, dają satysfakcję i poczucie zaoszczędzonych pieniędzy. Niestety jest zupełnie odwrotnie, bo często tych rzeczy po prostu nigdy nie zakładamy.
  2. Kupujemy pod wpływem emocji, na poprawę humoru. Nową sukienkę, nowe buty ale po jakimś czasie widzimy, że to wcale nie rozwiązuje problemu, a jedynie pogarsza sprawę. Bo to jak z lodami, które zjadłyśmy, aby poprawić sobie nastrój, a potem żałujemy myśląc, że to nie było przecież ani zdrowe, ani wartościowe.
  3. Kupujemy rzeczy na raz, a wydajemy przy tym nie lada sumę, myśląc, że to jest tego warte. Sukienkę na Święta z satynowym wykończeniem, kreację na wesele koleżanki, strojną z falbankami, czy też garnitur w mocnym kolorze we wzory na rozmowę o pracę. Te rzeczy są tak bardzo „udziwnione”, że z obawy, że ktoś zobaczy, że zakładamy tę rzecz po raz kolejny, nie zakładamy jej nigdy więcej. Rozwiązaniem jest stawianie na fasony i wzory ponadczasowe i za pomocą dodatków sprawienie, że tę rzecz będziemy mogły założyć na wiele różnych okazji.
  4. Kupujemy zachęcone wyszczuplającym lustrem w sklepie, podczas gdy domowe lustro prawdę nam powie. Widzimy, że coś jest nie tak, że wyglądamy inaczej, ale zafascynowane nieprawdziwymi ideałami, które są szkodliwe i bez wartości, kupujemy zachwycone chwilą, a potem zniechęcone rzucamy tę rzecz w kąt. Jeśli chcesz wiedzieć jak naprawdę wyglądasz a wszystkie lustra zniekształcają prawdę, to poproś kogoś, aby zrobił Ci zdjęcie.
  5. Kupujemy, bo jakimś cudem dobrze w tym wyglądamy mierząc daną rzecz w przymierzalni sklepowej. Światło jest ocieplające, albo być może zmieniające kolor ubrania. Wracając do domu widzimy jednak, że kolor w świetle dziennym wygląda zupełnie inaczej, a my zamiast efektu wow widzimy na sobie efekt rozczarowania. Więc jeśli tylko to możliwe, to zobacz efekt oraz kolor rzeczy, którą przymierzasz w świetle dziennym.
  6. Kupujemy, bo coś jest modne, na okładkach czasopism i na wybiegach projektantów nie myśląc o tym, jak my w tym wyglądamy, czy to jest zgodne ze stylem, który lubimy, naszą sylwetką oraz typem kolorystycznym. Skuszone myślą o modzie i trendach kupujemy, a potem najczęściej tego żałujemy. Pamiętaj Kochana – modne jest to, co Ci się podoba, a nie to, co mówią inni.
  7. Kupujemy, aby spodobać się innym, a nie sobie. Zbyt krótką sukienkę, obcisłą koszulę, za wysokie szpilki, tylko po to, aby spodobać się innym kompletnie nie myśląc o tym, kim jesteśmy i co lubimy tak naprawdę. Warto więc skupić się na sobie i zrobić coś dobrego dla siebie, posłuchać siebie, bo dla siebie samych to my powinnyśmy być najważniejsze.

Często ta jedna, mała zmiana zaczyna się od maleńkiego kroku w naszym kierunku. Być może stanie się to właśnie podczas zakupów kiedy pomyślisz wreszcie o sobie, o tym co lubisz i zobaczysz jak to się przełoży najpierw na Twój dzień, a potem być może na całe życie.

Tego właśnie Ci życzę.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.