BlogRecepta na szczęście

Recepta na szczęście Moniki Wyderki – Chodak

By 1 września 2017 No Comments

Spotkałaś kiedyś pokrewną duszę? Osobę w której towarzystwie natychmiast czujesz się wspaniale. Czujesz, że coś Cię z nią łączy, jakieś porozumienie. Widzisz ją pierwszy raz ale masz wrażenie, że znacie się od zawsze?

Takie mam właśnie wspomnienia z Gdańska. Tam właśnie spotkałam Monikę podczas konferencji dla Kobiet – Gala Kobiecych Inspiracji – od pasji do sukcesu. To było jedno z najlepszych wydarzeń na których miałam zaszczyt być i występować ze swoją historią.

Przedstawiam Ci Monikę Wyderkę – Chodak, która jest właścicielką w Alltida współwłaścicielką w Strefa Kobiet Biznesu oraz Platformy Wiedzy – Strefy Kobiet Sukcesu.

Poznaj jej niesamowitą receptę na szczęście.

Pamiętam, że zawsze potrafiłam się cieszyć z każdej drobnej rzeczy. Z tego co mnie spotyka na co dzień i powoduje uśmiech na mojej twarzy. Czasami to były zupełne błahostki, jak ciasteczko marchewkowe zjedzone o poranku w towarzystwie cudownie pachnącej kawy. Nigdy się nam tym nie zastanawiamy, że tak naprawdę nie każdemu jest to dane poczuć. Dlatego warto się tym cieszyć.

Jak każda z Was przeżyłam i przeżywam w swoim życiu chwile cudowne i gorzkie. To nieodzowna część naszego istnienia. Trzeba jednak próbować, nawet w najgorszej sytuacji zobaczyć światełko w tunelu.

Mój przepis na szczęście to świadome i piękne myśli. One kreują naszą rzeczywistości i to jak ją odbieramy. Pozytywne przyciągają urocze rzeczy. Jestem wielką fanką Sekretu czyli prawa przyciągania. Stosuje je w życiu codziennie i widzę niesamowite efekty. Oczywiście nie zawsze widać je od razu. Ale przy odrobinie cierpliwości i dostrzeganiu tego co dzieje dookoła okazuje się , że się naprawdę pojawiają.

Kolejną ważną dla mnie kwestią w byciu szczęśliwą są marzenia i ich realizacja. Dzięki marzeniom wiem dokąd zmierzam i co jest dla mnie ważne. Są siłą napędową do działania i udowadniania samej sobie, że można i że warto.

A wszystko przy wsparciu bliskich mi osób. Dla których jestem ważna i którzy wspierają mnie w każdym moim projekcie. To pozytywni ludzie i cudowne relacje z nimi, pokazują mi ile można zdziałać razem. Oni dają mi wielką moc i powodują uśmiech na twarzy. Inspirują i pokazują, że świat jest cudowny, wystarczy tylko to dostrzec.

Szczęście dla mnie to również możliwość robienia zawodowego tego co Kocham. Długo szukałam swojej drogi, po tym jak na świecie pojawiły się moje dzieci i nagle priorytety się zmieniły. Czułam, że jestem im potrzebna, ale widziałam również, że chcę się rozwijać zawodowo. Wiedziałam, że dzięki spełnieniu się na tym polu, spełnię się również jako Mama. Testowałam różne rozwiązania i byłam niesamowicie cierpliwa. To się opłaciło, gdyż znalazłam swoją drogę i jestem szczęśliwa.

Dbam o siebie i rozpieszczam. Pilnuję tego, abym miała w ciągu dnia czas tylko dla siebie. Kiedy mogę być sama ze sobą i swoimi myślami. Kiedy mam czas wypić kawę i poczytać książkę. Zachowanie równowagi jest dla mnie szalenie ważne, tylko wówczas mogę być naprawdę szczęśliwą kobietą.

Życzę Wam wszystkiego co najlepsze.

Monika Wyderka – Chodak