BlogRecepta na szczęście

Recepta na szczęście Magdaleny Glistak

Od 28 czerwca 2017 brak komentarzy

Z Magdą widziałyśmy się tylko raz i to przez skype. Rozmawiałyśmy przez godzinę bo każda z nas pędziła już do swoich obowiązków. Mimo pośpiechu i wirtualnej przestrzeni doskonale wiem i czuję z kim rozmawiałam tamtego dnia. Mam bardzo dobrą intuicję i energię czuję nawet jeśli dzielą nas setki kilometrów i szklany ekran.

Od naszego spotkania minęło kilka miesięcy. Oglądam Magdę i słucham jej wystąpień live na facebooku i potwierdza się to, co podpowiadała intuicja tamtego dnia. To jest wspaniała kobieta.

Przedstawiam Ci niezwykłą kobietę. Magdalena Glistak, Coach Kobiecej Mocy, założycielka Przestrzeni Kobiet. Na co dzień pomaga kobietom nie tylko pokonać ograniczenia i podświadome blokady, ale także odzyskać swoją kobiecą esencję, obudzić lekkość, sensualność i odkryć magię jaka z niej płynie.

W tym roku rusza z misją Rewolucji Kobiecości, po to by wykreować Przestrzeń w której Kobiety będą mogły odkrywać MOC Świadomej Kobiecości na poziomie umysłu, ducha i ciała.
Przedstawiam Ci 5 sposobów na szczęście Magdaleny Glistak.
magda2
Długo szukałam szczęścia jakby było gdzieś na zewnątrz lub miało przyjść wraz z dotarciem do jakiegoś celu.  Ale nie znalazłam i gdy w końcu  odpuściłam poszukiwania, a w zamian  wcieliłam poniższe kroki do mojego życia, szczęście zaczęło zjawiać się jak cudowny gość, który jest dla mnie teraz na wyciagnięcie ręki. Lubimy się bardzo!
Oto moje sposoby:

1. Akceptacja siebie w całkowitej mojej ‘’nie -perfekcyjności’’.

Nasz umysł codziennie potrafi komentować to, co robimy. Często same jesteśmy złe na siebie, krytykujemy siebie i takim to sposobem nasze samopoczucie to jeden wielki rollercoaster. U mnie było tak samo, raz się kochałam, raz się nie cierpiałam. Wszystko zmieniło się gdy zaczęłam okazywać sobie empatie i zrozumienie zamiast krytyki. Gdy wszystko się waliło, szybko tuliłam wewnętrzne dziecko w sobie i mówiłam jej,  że akceptuje ją bezwarunkowo. I kocham. Dla mnie była to najbardziej transformująca moje  życie praktyka. Kocham siebie ‘’za cały pakiet’’- mocne i słabe strony. Dzięki temu jestem szczęśliwa bezwarunkowo ? Polecam Wam to narzędzie: gdy przyłapiesz się na samo krytyce- obejmij się, okaż sobie empatie, pokaż tej małej dziewczynce w Tobie, że jest perfekt taka jaka jest!

2. Uważność praktykowanie jej pomaga mi świadomie zanurkować w szczęście i radość ale też dawać sobie rady z gorszymi emocjami. Kiedyś nie potrafiłam odczuwać głębokiej radości i szczęścia a emocje, które starałam się kontrolować i tak wybuchały. Odkąd praktykuje uważność, umiem świadomie uczuwać więcej i głębiej. Wypełnia mnie szczęście, radość i ekstaza, a w gorszych momentach, zauważam swoje emocje i zamiast je tłamsić, doświadczam je. Wiem, że jak deszcz zaraz przeminą… i słonce znowu zaświeci. A tak na marginesie, fajnie jest czasem popatrzeć na deszcz. Polecam ci praktykowanie medytacji, na początek doświadczanie swojego oddechu, zwrócenie uwagi do ciała. To ci pokaże, że cokolwiek dzieje się na zewnątrz- środek jest zawsze stabilny i rytmiczny, tutaj zawsze znajdziesz spokój.

3. Czas w naturze. Kobieca energia regeneruje się w naturze, bez niej ani rusz. Bez natury kobieta wysycha, nie może odczuć energii w swoim wnętrzu, czuje się w jakiś sposób ‘’wysuszona’’. Spędzaj czas w lesie, parku, wąchaj, dotykaj, pływaj, oglądaj. Do moich ulubionych praktyk przynoszących mi szczęście jest przyglądanie się wodzie, przytulanie drzew, dotykanie kwiatów i badanie tekstury liści- w ten sposób budzę swoje zmysły. Polecam ci taka eksploracje natury minimum raz w tygodniu, to naprawdę przynosi nam wewnętrzny balans i pozwala odczuwać szczęście, ot tak.

4. Wybieranie ludzi których energia mnie wzbogaca i pozwalanie sobie na odpuszczenie tych relacji, które tylko prowadzą do frustracji! Koniec z uzdrawianiem ludzi którzy nie są gotowi, ani chętni na zrozumienie siebie i ewolucje. Koniec z przekonywaniem czy udowadnianiem. Pozwól by ludzie byli szczęśliwi w swoim świecie a ty bądź obecna i szczęśliwa  w swoim. Teraz celowo wybieram ludzi, których energię czuję. Tych, którzy mnie inspirują i od których mogę się uczyć lub przy których po prostu mogę być sobą. Tobie również polecam odpuścić ciężkie charaktery i wybrać tym samym Twój wewnętrzny dobrostan.

5. Wewnętrzny spokój który bierze się z zaufanie do czegoś większego.

Odkąd przetransformowałam swoja kobiecość, a co za tym idzie uaktywniłam swoją duchowość, doznałam wewnętrznego spokoju. Ufam, już nie udowadniam Wszechświatowi, że sama sobie wszystko ogarnę. Proszę o pomoc, o wsparcie i zawsze je dostaje. Nie kontroluje już wszystkiego, bo wiem, że życie mnie prowadzi. Pozwalam mu. Tobie również polecam odpuszczenie nadmiernej kontroli, bo tak naprawdę nam się tylko wydaje, że wszystko da się kontrolować. Nie da się. A gdy próbujemy, to spalamy się niesamowicie. I gdzie tu przestrzeń na radość? Zaproś zaufanie! Będziesz mieć więcej wolnej energii na to, co sprawia Tobie radość i na odczuwanie spokoju wewnątrz- to jest szczęście.

Magdalena Glistak

magda1