BlogRecepta na szczęście

Recepta na szczęście Justyny Krawczyk

Od 24 maja 2017 brak komentarzy

Nie ma jednej uniwersalnej recepty na szczęście. Problem jest w tym, że nie każdy o tym wie, nie każdy jest świadomy tego, że ma prawo żyć po swojemu i zdefiniować własne szczęście. Ja jestem już tego bardzo świadoma i na dzień dzisiejszy mogę stworzyć receptę na swoje własne szczęście. Tak, tak, doczekałam się! Oto ona!

  1. Żyć w zgodzie ze sobą – to dla mnie bardzo ważne. Aby decydować o tym, jak chcę żyć, co robić, kiedy i jak. Wolność jest dla mnie fundamentalna. Wolność wyboru zaczynająca się od tego, że ja chcę decydować o której zaczynam dzień pracy, skończywszy na tym, że ja chcę decydować o tym, gdzie będę mieszkać przyszłej zimy i jak długo. To przekłada się praktycznie na każdy obszar mojego życia. No cóż, mogę to ująć w trzech słowach. Chcę po prostu być KRÓLOWĄ SWOJEGO ŻYCIA 😉
  2. Aby być szczęśliwą muszę czuć równowagę i sama sobie ją zapewnić. Wiem co się dzieje, gdy zaczynam za dużo pracować, gdy nie ma mnie w domu w weekendy i zaczynam marzyć o tym, aby pobyć w domu, który tak bardzo kocham. Włącza mi się wtedy czerwona lampa na którą na szczęście mogę już zareagować i zaprowadzić porządek w moim życiu. Czasem zdarza mi się jeszcze zapominać, że to przecież ode mnie zależy.
  3. W moim przepisie na szczęście musi znaleźć się aktywność fizyczna i zdrowe, pyszne jedzenie. Zarówno bez sportu jak i kolorowych pysznych sałatek, po prostu nie mogę być sobą. Kocham sport i aktywność fizyczną. Uwielbiam być w formie i czuć energię i endorfiny szalejące w moim organiźmie. Podobnie jest z jedzeniem. Wolę nic nie zjeść niż zjeść byle co. Wolę chodzić niewyspana i wstać skoro świt, niż ominąć trening.
  4. Szczęście daje mi pomaganie innym. Wybrałam sobie zawód, który daje mi dużo satysfakcji. Robię to, co kocham i uszczęśliwiam inne kobiety. Nie tak wprost. Ja po prostu im w tym pomagam. Jako Style Coach potrafię zdziałać cuda zmieniając ich wygląd. A to już dużo, bo każda kobieta po takiej metamorfozie zaczyna bardziej wierzyć w siebie i nabiera ochoty i odwagi na większe zmiany, które są kluczowe w procesie poszukiwania tego, co nas uszczęśliwia.
  5. W moim życiu ogromnie ważne są relacje. Te z przyjaciółmi ale przede wszystkim te codzienne z moim mężem i córeczką. To oni są dla mnie najważniejsi. To oni tworzą fundament najważniejszy w moim życiu. I te relacje muszą być bliskie, ciepłe, pełne zrozumienia. Gdy ich nie ma, nie ma też całej reszty, cała recepta przestaje mieć znaczenie, nie działa. Tu wszystko się zaczyna i tu się kończy. To jest dla mnie najważniejsze. Dlatego wszystko co robię, uzależniam od nich. Od dwóch najważniejszych osób w moim życiu. Każdą decyzję weryfikuję, sprawdzam jak zadziała na nich. Jeśli źle to skreślam. Jeśli dobrze, wtedy mogę iść do przodu.

Justyna Krawczyk

recepta