BlogPsychologicznie, kobieco

Nie usiłuj podobać się wszystkim – zacznij podobać się samej sobie!

By 19 lipca 2012 Wrzesień 1st, 2016 No Comments

Fajnie jest być kobietą. Piękną, młodą i bogatą, mimo, że to tylko wyjątek, który potwierdza regułę. Dobrze jest być kobietą odważną, wolną, niezależną we własnych wyborach, taką, o której kiedyś amerykańska piosenkarka gospel Mahalia Jackson powiedziała: “Łatwo jest być niezależną, kiedy ma się pieniądze. Ale być niezależną, kiedy nie ma się niczego – to sprawdzian Pana”.

Tak,  kobietą fajnie być. Naprawdę. Wtedy można wierzyć w siebie mimo wszystko, a bywa, że i przeciw wszystkiemu. Warto być upartą, zawziętą, zdyscyplinowaną, taką, która nie da się uwięzić w świecie sztucznie wykreowanych ideałów. Uwolnioną od przesądów i krępującego gorsetu tzw. kobiecych powinności. Fajnie jest być kobietą dorosłą. Taką, która wie, na czym jej bardziej zależy, ale i taką, która ma świadomość ceny, jaką przyjdzie jej zapłacić za własne wybory. Fajnie jest być kobietą w świecie mężczyzn, którym coraz częściej przychodzi do głowy, że silna kobieta u boku to los wygrany na loterii. Naprawdę. A poza wszystkim dobrze jest być taką właśnie kobietą dla siebie, ale i dla innych kobiet. A że SIŁA JEST KOBIETĄ…

Nie pozwól, żeby było inaczej. Dlatego nie usiłuj się podobać wszystkim. Zacznij podobać się samej sobie. I szanuj własne marzenia. Silna kobieto.

Małgorzata Domagalik

Materiał OD REDKACJI – PANI

P.S. Uwielbiam Panią Dmagalik, uwielbiam Krystyne Jandę. To Kobiety z których powinnyśmy brać przykład.

Justyna

Leave a Reply