Jak zachować młodość na zawsze?

9S3A8900 (1)

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zaskoczę Cię… bo nie będę pisać o kremach, nie będę reklamować zabiegów upiększających, czy zachęcać Cię do radykalnych zmian. Oczywiście – pielęgnacja jest ważna. Tak jak zdrowe odżywianie, picie dużej ilości wody, sport itd… Mogłabym dużo na ten temat pisać, bo interesuję się zdrowiem, pysznym jedzeniem i w jednym palcu mam dziesiątki pysznych i prostych przepisów. Na słodycze bez cukru, na makaron bez glutenu i zielone koktajle, które mimo, że są zielone, są też pyszne.

Ale dziś nie o tym. To moim zdaniem nie wystarczy. To jednak nie jest podstawa. Leży ona zupełnie w innym miejscu.

Mam wiele znajomych. Kilka przyjaciółek. Wszystkie jesteśmy w podobnym wieku. Mniej więcej wszystkie żyjemy podobnie. Pracujemy, mamy mężów czy partnerów. Mamy też dzieci. Jedno, dwoje, czasem też troje. Czas płynie nieubłagalnie, ale zauważyłam, że część z moich znajomych kompletnie się nie zmieniła. A znamy się od lat, od liceum…

Co sprawia, że niektórzy się nie starzeją? Wyglądają dokładnie tak samo jak te dwadzieścia lat temu?

Odkrycie jest piorunujące, a jednocześnie takie proste. Oni są wciąż tacy sami. A raczej one. Bo to o kobietach mówię. Mają mężów i dzieci, a wciąż wychodzą i korzystają z życia. Spotykają się po to, aby świętować urodziny. Zostawiają dzieci pod opieką i wyjeżdzają we dwoje. Czy większą grupą znajomych. Bawią się do białego rana. Śmieją się jak za dawnych lat. Nie zamykają się w domu. Nie odbierają sobie przyjemności. Wciąż potrafią się bawić i korzystać z życia!

I ja się od nich uczę…

Nie mówię, że to jest proste. Zmianiamy się, dojrzewamy, dorastamy. Ale to nie znaczy, że mamy być tacy poważni. To, że płynie czas, nie znaczy, że pewnych rzeczy już nie wolno robić? Paraliżuje nas życie, paraliżuje nas strach, zaskakuje macierzyństwo. Nas. Mnie na pewno! Mimo, że o to nie prosiłam. Myślałam, że radość, luz i odwaga zostaną ze mną na zawsze. A okazało się, że muszę się tego uczyć na nowo.

Bo nagle czuję, że coś nie wypada, albo, że nie mogę tego zrobić. Powinnam zostać w domu, zająć się dzieckiem, powinnam spoważnieć, powinnam być odpowiedzialna. Powinnam nie ma końca. Robi się sztywno, stresująco i mało zabawnie 😉

No więc, co zrobić, aby zachować wieczną młodość i radość życia? Oto moja lista:

  • Śmiej się tak często, jak to tylko możliwe!
  • Rób to, co kochasz!
  • Nie bój się! Świat jest również dobry!
  • Korzystaj z życia, jakby jutro miał się skończyć świat!
  • Rób to, co robiłaś dwadzieścia lat temu!
  • Rób to, co kochasz, bez obawy jak Cię inni ocenią!
  • Słuchaj siebie! Ty jesteś najważniejsza!

Wiem, że to nie jest proste. Jestem pierwszą, która się tego uczy. Warto postawić pierwszy krok, bo z każdym kolejnym jest coraz łatwiej.

Jeśli uda się mnie, uda się również Tobie!

Enjoy!

Justyna

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.