Jak się ubierać, gdy mam szerokie biodra?

pone2

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zmysłowe biodra to sylwetka w której właśnie biodra grają główną rolę. Połowa moich klientek to właśnie sylwetki o tej charakterystyce. Mają niezwykłe kształty i wyraźnie szersze biodra od ramion. Płaczą, narzekają i nie znoszą swojej sylwetki. A ja lubię najbardziej ubierać właśnie sylwetkę Zmysłowe Biodra!

Dlaczego? Po pierwsze jest szalenie zmysłowa i kobieca. Po drugie to sylwetka, najczęściej spotykana w Polsce. Dlatego też jest największy wybór ubrań dla tej figury. Mówię Ci to ja, ale potwierdzają to inne moje koleżanki stylistki.

Moje klientki często myślą, że skoro już mają szerokie biodra, to trzeba je zakryć. Pod wielkimi spódnicami, namiotami, szerokimi spodniami. Nic bardziej mylnego! Dół sylwetki musi być spokojny, jedynie zarysowany a to góra gra najważniejszą rolę. Bo w tej sylwetce niczego nie będziemy ukrywać a jedynie równoważyć. W jaki sposób? Dodając objętości na górze sylwetki.

Jak to zrobić? Pokazuję kilka przykładów!

Uwielbiam sukienki. Są takie kobiece i proste. Najczęściej nic do nich nie trzeba dobierać. Zakładam i efekt gotowy!

Kocham tę sukienkę. Za morskie kolory i prosty fason. Jak się przyjrzysz, to zobaczysz, że na górze sukienki jest dodatkowa zakładka. To ona powoduje, że objętość zwiększa się na górze stylizacji równoważąc szersze biodra. Niebanalne znaczenie ma tutaj również naszyjnik, który jeszcze mocniej przyciąga oko. Ale uwaga. Ta sukienka będzie idealna dla sylwetek o niewielkich dysproporcjach i różnicach między ramionami a biodrami. Kolejna jest dużo bezpieczniejsza.

pone

Pretty One

 

Dlaczego jest bezpieczniejsza? Dlatego, że nic się nie dzieje na dole sylwetki a na górze jest szaleństwo. W fasonie, w kolorach i wzorze. To wszystko spowoduje, że biodra będą tej samej szerokości co ramiona!

pone1

Pretty One

 

Ale sukienki to nie wszystko. Istnieją też spodnie czy spódnice. Zasada jest jednak ta sama. Bez względu na to, co wybierzesz, musi być maksymalnie proste. Np. proste i ciemne spodnie ale do tego wyraźniejsza i intensywniejsza w kolorach bluzka zrobi idealny efekt. Góra zostanie poszerzona a dół zrównoważony. I klepsydra gotowa!

mby

Bluzka M by Maya Palma

 

Jeśli właśnie się okazało, że całe życie się źle ubierałaś i nie możesz sobie pozwolić na wymianę całej szafy, to zainwestuj chociaż w dodatki! Jednym z nich jest coś takiego cudownego co nazywa się krawat ale w zmienionej formie. Jest to ciekawa alternatywa dla apaszki czy szala a potrafi zdziałać cuda. Nie tylko tworząc ciekawą stylizację, ale też zrównoważy szersze biodra! Jeśli w garderobie masz proste topy, załóż do nich jeden z krawatów i zobacz jaki będzie efekt!

tiarte

Anna Polońska, Tie Art

 

Powodzenia!

Justyna

Style Coach

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.