Ekskluzywny glamour przełamany rockowymi akcentami

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Jaki ja właściwie mam styl?

Właśnie zadałam sobie takie pytanie i okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta.

Wiele lat w korporacji ukształtowały mnie pod wieloma względami, również w dziedzinie ubioru. Bo jak każda korporacja, także i moja narzucała wymogi względem dress code i restrykcyjnie je egzekwowała. Myślę, że dziś wyrzuciliby mnie z pracy za nieprzestrzeganie zasad względem wyżej wymienionego dokumentu 🙂

Ów dress code zachowałam na pamiątkę, jako że sama byłam jego współtwórcą. Udało się przeforsować jeansy w piątek, a cała reszta zapisów brzmi jak średniowieczne przykazania klasztorne dla dam, których największym grzechem było pokazanie kolana.

Na liście zabronionych widnieją między innymi: odkryte ramiona, legginsy, zbyt krótkie spódnice, bojówki, sprane jeansy, zdefasonowane koszulki, zbyt obcisłe i prześwitujące ubrania, stroje eksponujące bieliznę, ekstrawaganckie fryzury oraz wszystko co jest „za bardzo” albo „za dużo”.

I w taki sposób chodziłam na zmianę w sukienkach przed kolano bądź materiałowych spodniach i koszulach w różnych kolorach. Nie wiedzieć czemu byłam uważana za jedną z najlepiej ubranych spośród pracowników biurowych???

Korporacja poza tym, że chociaż często daje wiele dobrego, moim zdaniem również mocno ogranicza. Podcina skrzydła, hamuje kreatywność, nie pozwala na ludzkie emocje i wreszcie zabrania ludziom ubierać się tak jak chcą. Dziś dopiero odkrywam swój styl i realizuję swoją pasję do mody, awangardy, szyku, ekstrawagancji, wyrażam siebie poprzez strój. Jaki ja mam właściwie styl? Taki na jaki mam danego dnia ochotę, bez zbędnych ograniczeń, wskazań i wymogów. Dziś mam ochotę na mocny i odważny look, glamour przełamany mocnymi rockowymi akcentami, których korporacja nie uznaje, a ja i owszem! Mocny makijaż, puszczone włosy…taka jak chcę być, już jestem!

Justyna

Zdjęcia: Katarzyna Wieder, www.paprochstudio.pl

Płaszcz – second hand

Spódnica – New Yorker

Bluzka – second hand

Buty – Sklep internetowy Deez24

Okulary – Dior

Torebka – House of Mima

Bransoletki:

Pierwsza – miodowe kamienie – Magdalena Sadecka

Druga, trzecia – piasek pustyni, głęboki fiolet – Polanska&Co

Czwarta oraz piąta – skóra, czaszki – House of Mima

Zapisz się do Newsletter'a

Bądź na bieżąco

Przeczytaj więcej

Nazywam się Justyna Krawczyk. Jestem właścicielką i założycielką firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowaną Style Coach™ (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym).

POZNAJ KURS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Przewiń do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.