BlogPsychologicznie, kobieco

6 postanowień noworocznych innych niż zwykle

By 6 stycznia 2019 No Comments

Przyznaję, że zaskoczyłam samą siebie. Bo nie miałam planu, żeby takie postanowienia zrobić. One po prostu do mnie przyszły. Dopadły mnie i decyzja została podjęta. Uważam, że to magia świąt i mega odpoczynku, która zdarzyła mi się w tym roku jest za to odpowiedzialna. Relaks, sen, książki i super ciekawi ludzie tak właśnie na mnie wpływają. I od co, burza mózgu gotowa!

Tak właśnie powstała lista postanowień prosto z serca. Oto ona!

1. Zmieniam kierunek na wegański

Od prawie roku, prawie nie jem mięsa. Przyszedł czas na radykalną decyzję, która nie będzie trudna, bo płynie prosto z serca. Prawie robi jednak różnicę i od teraz już nie zamierzam jeść mięsa. Rezygnuję też z jajek i produktów odzwierzęcych. Przyznaję, że w moim menu pozostały jeszcze ryby, dlatego piszę o kierunku wegańskim, a nie o radykalnej decyzji pod tytułem “nic, nigdy w życiu”.

Ogromną inspiracją do zmian w naszym domu była nasza ośmioletnia córeczka, która pewnego dnia powiedziała: mamusiu, ja nie chcę jeść martwych zwierząt. To tak jakby ktoś zabił naszą Hawanę (naszą kotkę) i ją zjadł. Od tamtego momentu ta dziewczynka nawet nie może patrzeć na mięso, a ja się zastanawiam czy ona czasem nie jest urodzoną weganką. Bo z jedzeniem zawsze mieliśmy pod górkę, słabo jadła, wybrzydzała…a może to po prostu niechęć do tego, co jej nie służy skoro dziś zjadła trzy wegańskie burgery z fasoli i kaszy gryczanej?

Niesamowity wpływ miał na mnie film “What the health” oraz wykład młodego i odważnego człowieka Gary Yourofsky, który stoi w obronie zwierząt oraz naszego zdrowia i całej planety ziemi. Oczy otworzyły mi się bardzo szeroko. Wykład dostępny jest tutaj>>>

2. Ograniczenie konsumpcji w kierunku minimalizmu

To duży temat i duże wyzwanie. Bo o zmianie nawyków trzeba będzie tu porozmawiać. Za każdym razem jak wchodzimy do sklepu, to moja córka pyta czy jej coś kupię. Zazwyczaj ulegałam i myślałam: dlaczego nie? I kończyło się na jakimś drobiazgu. Cała ich masa zalega teraz u nas w domu. Kompletnie bezużyteczna. Wyprzedaże, Black Friday i inne okazje, to przecież również moje ulubione wydarzenia. Nie muszę jednak z nich zupełnie rezygnować. Kocham okazje, ale one mają wtedy sens, gdy upoluję coś, czego mi naprawdę brak za połowę ceny. Prawda? Zniszczone buty, zużyta torebka, plamy na ramonesce, to te rzeczy, które zazwyczaj trafiały do kosza czy też dla potrzebujących. Dziś trafią do miejsc, które zajmują się odnawianiem rzeczy. Tak, będę nosić tę samą rzecz nawet 10 lat! Inspiracją do zmian był kolejny niesamowity dokument, który możecie obejrzeć tutaj>>>

3. Ograniczenie plastiku w kierunku dbania o środowisko

Nurkując na Malediwach widziałam umierające rafy koralowe. Straszny widok. Czym jest spowodowany? Wzmożoną konsumpcją, emisją gazów, ocieplającym się klimatem, zanieczyszczeniami, etc. Jak jest u mnie? Niestety wcale nie lepiej niż u innych. Naliczyłam 12 opakowań różnych szamponów i mydeł w plastikowych opakowaniach w mojej łazience. Ile używam ich rocznie? Nawet nie chcę liczyć. Jedno jest jasne. Zmiany zaczynam dziś. Zamiast plastikowej butelki z żelem pod prysznic od dziś jest mydło w kostce. To mała zmiana ale jednak. Najważniejsza jest ta zmiana w głowie za każdym razem, gdy mam podjąć jakąkolwiek decyzję zakupową czyli rosnąca świadomość i uważność. Gdy zamawialiśmy termos na obiady do szkoły (zrezygnowaliśmy z obiadów ze względu na mięso w menu) wybraliśmy ten ze stali zamiast z plastikowymi pojemnikami.

4. Spełnianie wszystkich swoich planów bez strachu i bez “ale”

Głowę mam pełną pomysłów również w zakresie planów zawodowych, czyli tych związanych z rozwojem swojej firmy. W planach mam napisanie i wydanie dwóch ebooków i dwóch książek.  Prowadzenie transmisji live, tych zaplanowanych oraz tych spontanicznych. Po to, aby dzielić się sobą i inspirować innych. Pierwszy live mam już za sobą! Tytuł to “Zmiany – od czego zacząć?”. Możesz go obejrzeć na naszej zamkniętej grupie na fb Jak Być Szczęśliwą Kobietą tutaj>>> Uwaga – film trzeba obejrzeć bokiem 😉 albo nie oglądać tylko wysłuchać.

Nadal będę ubierać moje kochane Klientki i robić przeglądy szaf. Będę prowadzić szkolenia dla marek odzieżowych i dla firm z zasad dress codu.

Nadal będę też rozwijać swoją szkołę dla Stylistek New Style Academy bo potencjał ma ogromny.

5. Wierzyć w siebie i słuchać siebie

To w zasadzie powinien być punkt pierwszy programu. Rozwój duchowy, zatrzymanie, słuchanie siebie, uważność, kochanie siebie. Jeśli to będzie, to jestem przekonana, że wszystko będzie. Jeśli słucham siebie, daję sobie czas, potrafię się zatrzymać, to wtedy obieram najlepsze kierunki i podejmuję najlepsze decyzje.

6. Dbać o siebie i o swoje zdrowie

Z miłości do siebie, a nie z konieczności wyglądania tak, jak inni. Większość swojego życia katowałam się dietami. Chudłam, tyłam, biczowałam się za każdy nowy kilogram na wadze. Byłam sfrustrowana i nieszczęśliwa. Chciałam wyglądać tak, jak te dziewczyny z plakatów, szukałam akceptacji i podziwu. Godzinami katowałam się na siłowniach i zajadałam paznokcie ze strachu stając codziennie na wagę. Te czasy wiele mnie nauczyły. Pokazały błędne wybory, ale też nauczyły zrozumienia wobec kobiet z którymi dziś pracuję. Pięknie postawiony cel ma moc. Więc dziś nie zamierzam się katować, odchudzać, ani ograniczać. Dziś chcę dbać o siebie, bo kocham siebie. Dbać z miłości do siebie, do życia, do ciała które dostałam. Będę sobie dawać tylko to, co najlepsze. Pyszne jedzenie, dużo wody oraz ćwiczenia, które sprawiają mi radość. W taki sposób o odchudzaniu wcale nie muszę myśleć. Smukła, sportowa sylwetka jest skutkiem ubocznym traktowania siebie z miłością. Zdrowie jest największym prezentem, jaki mogłam sobie sama dać.

I Tobie Kochana życzę wspaniałych postanowień noworocznych. W zgodzie ze sobą, z miłości do siebie.

A jeśli brak Ci wiary w to, że możesz, naprawdę możesz spełniać swoje marzenia, cele, postanowienia, to już dziś dostępny jest w promocji mój kurs online “Uwierz w siebie. Jesteś tego warta” w promocji z książką mojego autorstwa “Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków” w mega niskiej cenie. Tak z okazji Nowego Roku!

Zamów tutaj>>>

Promocja tylko do 16.01.2019

Justyna Krawczyk

Style Coach

Leave a Reply