BlogOsobista Stylistka radzi

6 rzeczy, których musisz się pozbyć ze swojej szafy

Od 10 sierpnia 2016 brak komentarzy

Pracę nad wizerunkiem warto zacząć od przeglądu szafy. Garderoba to niczym dusza klientki do której z łatwością możemy zajrzeć. Rozpoznamy przyzwyczajenia, słabości, przekonania a czasem dużo więcej.

To niesamowite jak ciężko czasem rozstać się z rzeczami. Nawet z tymi, których nie lubimy. Z którymi nie mamy żadnych emocjonalnych powiązań. Ale jakoś tak trudno nam wyrzucić czy oddać. Bez względu na to, czy jest to sweter, który od 10 lat zbiera tylko kurz czy buty, które dawno się rozsypały i straszą.

Ze mną nie jest lekko. Ze mną nie ma przebacz. Nie idę na kompromisy i nie zgadzam się na to, aby moje wspaniałe klientki oszpecały siebie, szkodziły sobie i swojemu wizerunkowi a w efekcie końcowym, aby odbierały sobie pewność siebie i radość z bycia kobietą. Dlatego jak widzę cokolwiek z listy poniżej, natychmiast ląduje to w czarnym worku, którego miejsce jest jedno. Na śmietniku!

Oto lista rzeczy, których musisz się pozbyć ze swojej szafy. Jeśli masz problem, zadzwoń. Zrobię to za Ciebie!

  1. Stare, zniszczone obuwie, musi natychmiast zniknąć z Twojej szafy.

Prawda jest taka, że praktycznie co sezon lub dwa powinnaś zamieniać buty na nowe. Szczególnie jeśli w jednej parze chodzisz cały sezon. Stare i brudne buty, zniszczone szpilki zmasakrują Twój wizerunek bez względu na to, co jeszcze na sobie będziesz mieć.  Dobra rada: kupuj szpilki na szerszym obcasie. Wtedy nie tak łatwo będziesz wpadać w szczeliny kostki brukowej i nie tak szybko będziesz musiała wymieniać je na nowe.

buty

2. Wszystko to, co jest szare a było białe.

Koszule, bluzki, podkoszulki moim zdaniem są jednosezonowe. Może poza koszulami, które trzymają się nieco dłużej. Resztę należy wymieniać co sezon a tak naprawdę wtedy kiedy swoją barwę białą, zamieniły na szarą. Do tego pojawiły się plamy pod pachami. Nie licz na to, że klasyczna stylizacja z białą koszulą się obroni. Nic z tego. Ta stylizacja nie nadaje się nawet do chodzenia po domu. Białe musi być białe, aby było eleganckie i klasyczne.

kosz3.  Zużyta bielizna.

Wystające stare ramiączko, zdeformowane miseczki, rozciągnięty biustonosz, zniszczy najlepszą sukienkę od najdroższego projektanta. Falujący biust czyli idzie kobieta a wraz z nią coś co niezdarnie błądzi pod bluzką. Znasz to? Kolejny niedopuszczalny efekt. Jeśli masz coś takiego na sobie, natychmiast wybierz się do brafiterki po kilka nowych biustonoszy, które możesz nosić na zmianę. W ten sposób nie zużyją się zbyt szybko.

biu

  1. Stara, zardzewiała biżuteria.

Nastał czas mody na biżuterię. Jest tego cała masa. Również tania biżuteria z Chin, która zazwyczaj szybko się niszczy, zużywa i rdzewieje. Lepiej nie mieć żadnego dodatku na sobie, niż założyć coś takiego. Pamiętaj, że to co tanie i tandetne szybko zamieni Twój wizerunek właśnie w taki sam. Tani i tandetny. Zainwestuj w dobrej jakości biżuterię. Nawet jeśli nie jest srebrna czy złota na rynku masz ogromny wybór pięknej i jakościowej biżuterii.

  1. Zniszczone torebki

Stare, zniszczone torebki, plecaki czy portfele. Są niedopuszczalne. Pamiętaj, że te tanie, z taniego materiału, zniszczą się szybciej. Po tych z bazarku, za 39,99pln nie powinnaś się wiele spodziewać. Może następnym razem zainwestujesz w coś lepszego. Naprawdę warto!

toreb

  1. Wszystko to, co jest zniszczone, stare, poplamione, zdeformowane i straciło kolor.

Nie wpadaj w pułapkę pod tytułem – zostawię to do noszenia po domu. Zastanów się czy naprawdę w domu, w którym odpoczywasz, który kochasz, w miejscu w którym otaczasz się ludźmi których kochasz, chcesz chodzić w starych szmatach? Jak będziesz się w nich czuła?

Nie ma przebacz! 😉

Pozdrawiam,

Justyna

Style Coach